Arkadaşlar 2014 ÖMSS olacakmı?

esperado

Üye
Üye
Arkadaşlar 2014 ÖMSS olacakmı ? Teşekkürler.

YassaX

Üye
Üye
esperado ; 3 EKİM 2011 Tarihinde Yayımlanan; ÖZÜRLÜLERİN DEVLET MEMURLUĞUNA ALINMA ŞARTLARI İLE YAPILACAK MERKEZİ SINAV VE KURA USULÜ HAKKINDA YÖNETMELİĞİN İlgili Maddeleri Aşağıda Yer Almaktadır :

ÖMSS’nin yapılması

MADDE 9 ‒ (1) ÖMSS, kurum ve kuruluşların özürlü kontenjan açığı bulunduğu sürece, Devlet memuru olarak atanacaklar için açılan diğer sınavlardan ayrı zamanlı olarak yapılır. Bu sınav, başvuruların alınması, sınavın uygulanması ve değerlendirilmesi olarak gerçekleştirilir

ÖMSS’nin geçerlilik süresi

MADDE 10 ‒ (1) ÖMSS sonuçları iki yıl süreyle geçerlidir. Ancak bu süre içinde yeni bir sınavın yapılamaması durumunda sınav sonuçları, bir sonraki sınava kadar geçerli olmaya devam eder.

Bu maddelere göre ; Devlet Kurumlarında Engelli Açığı olduğu sürece ÖMSS yapılacağı ortaya çıkıyor . 9 AĞUSTOS 2012 Tarihinde Ankara ATO'da Yapılan KURA ÇEKİMİ ve Sonuçların Duyurulduğu gün ; Başbakan Recep Tayyip ERDOĞAN ; Şu şekilde bir açıklamada bulundu : Devlet Kurumlarımızın Personel Sayının % 3 'ü Engelli Olması Hususunun Sıkı Sıkıya Takipçisi olacaklarını beyan ettiler ... O sebeple ve genel anlamdaki görüşlerim doğrultusunda bence 2014 Yılında ÖMSS Sınavının ikincisi yapılacaktır ...

Saygılar ...

yusuf40k

Üye
Üye
2014 te ömss sınavı yapılması hak.

selam arkadaşlar.2014 te ömss sınavı yapılacak mı diye 03124188307 (DPb) yi aradığımda 2014 te sınav yapılmasının planlandığını söyledi.sınava giremeyen arkadaşlara duyrulur.

derderbo

Üye
Üye
Kesin olmamakla beraber 2014 ÖMSS Olması zayıf ihtimal.
Kendi şahsi görüşümdür bir dahaki ÖMSS ancak 2015 te yapılır diye düşünüyorum

tufan01

Üye
Üye
sayın derdebo biliyorum yoğunsun ama kafamı kurcalayan bir soru var bu soruyu tercih yapmadan önce sana sormalıyımbilmiyorum ne kadar bilgi sahibisin ama seni yakın gördüm bu tercih kalvuzundaki belediye memur alımları var diyelim ki bir kaçını yazdık ve atatndık sonra gideceğimiz belediyede seçimden sonra başka bir parti tarafından kazınılırsa bizde asıl memur ilkyıl olmadığmız için bizi işden çıkarabilirlermi bana cevap yazarsan çok memnun olurum

derderbo

Üye
Üye
Tufan01 ;Böyle bir şeyin olması ile alakalı bir sıkıntın olmazsa(işe gidememe,hırsızlık,dolandırıcılık,terör vb)yani buna benzer bir eylemin olmadığı surece kimse sizi işten çıkaramaz.Rahat ol gönül rahatlığıyla tercihini istediğin herhangi bir belediyeden yapabilirsin.

suat

Üye
Üye
sayın derdebo biliyorum yoğunsun ama kafamı kurcalayan bir soru var bu soruyu tercih yapmadan önce sana sormalıyımbilmiyorum ne kadar bilgi sahibisin ama seni yakın gördüm bu tercih kalvuzundaki belediye memur alımları var diyelim ki bir kaçını yazdık ve atatndık sonra gideceğimiz belediyede seçimden sonra başka bir parti tarafından kazınılırsa bizde asıl memur ilkyıl olmadığmız için bizi işden çıkarabilirlermi bana cevap yazarsan çok memnun olurum

kesınlıkle bu soruyu kafandan sılekceksın yoluna devam edeceksın kım gelirse gelsin fark etmez adalet var hukuk var

Tekerlekli Sandalye