Aşk mı?! Yaş mı?!

F

Fırtına

Guest
dedenene.jpg

bazı kadın ve erkekler (genelde erkekler) beraberliklerinde yaş'ı sorun yaparlar.. ben yazımda erkekleri konu alacağım..

bana göre aşk/sevgi denilince; bir kadın ister 20'de, ister 40'da, ister 60'da olsun aşkı doya doya yaşar ve yaşatır.. 20 yaşında aşk nasıl yaşanıyorsa; 40, 60 yaşlarda da aynı duygularla yaşanır..

hatta ve hatta 40'lı yaşlarda bir başka yaşanır ve yaşatılır..

(kadın olgunlaşmıştır.. ne istediğini biliyordur..)

bu konuda iki örnek vermek istiyorum..

1. örnek;

bir erkeğin karşısında bir kadın var.. 40 yaşında diyelim.. erkek kadından 5-6 yaş küçük.. kadın her bi şeyi ile mükemmel sayılacak yaradılış da biri..........ve erkekle her yönden uyum içindeler.. birbirlerini tamamlıyorlar misali.....

2. örnek;

bir erkeğin karşısında 30 yaşında bir kadın var diyelim.. erkek kadından 5-6-7 yaş büyük olsun hadi.. 30 yaşındaki kadın, 40 yaşındaki kadın kadar mükemmel değil.. üstelik aralarında uyum da yok.. birbirlerini ise hiç tamamlamıyorlar..

bazı erkekler bu durumda yaş'ı sorun yapıyorlar.. ve bazı erkeklerin ailesi, çevresi de sorun yapıyor.. erkeğin kendinden büyük bir kadınla beraber olmasını istemiyor/istemiyorlar.. ve erkek tercihini kendinden küçük olan kadından yana (30 yaşında) kullanıyor..

halbuki, erkeğin aradığı mutluluk 40 yaşında olan bayanda.........ama kendinden büyük diye bu mutluluğu tepiyor..........ne kadar yazık...........ben bu düşünce de olan erkeklere üzülüyorum.. göz göre göre, avuçlarının arasında olan yaşanılası; mutluluğu, huzuru, aşkı, sevgiyi, ''nisa gibi nisa'' yı, kısacası; ''yaşam'' ı kaybediyorlar..

ne uğruna? bir hiç uğruna!

ben diyorum ki; ''aşk kadına her yaş'ta yakışır''

peki, siz ne diyorsunuz;

Aşk MI?! Yaş MI?!

..........................

Moderatörün son düzenlenenleri:

gülümse_hayata

Üye
Üye
Bence (AŞK) kadın erkek fark etmez hangi cinsin yüreğine hangi yaşta düşerse düşsün (AŞK) yakışır herkese yeterki yaşamasını bilelim. Ama şöyle bir gerçeğide unutmamak lazım tabiki bu benim gerçeğim herkes aynı fikirde olmaya bilir. Aşk da ve bir çok konuda kadın daha özverili daha verici bunuda gözardı etmemek lazım.

Her yaşın ayrı ayrı güzelliği vardır tabiki ama 40 lı yaşlar insanın birazdaha oturduğu olgunlaştığı ve duygusallaştığı yaşlardır.20 li yaşlarda hayat lay lay lom yaşanırken 40 lı yaşlarda tadına vara vara haz ala ala yaşanır.

Tabiki erkekler genç bayanlardan hoşlanır bu çok somut ortada durmakta ama arkadaşımında belirttiği gibi çok şeyler kaçırıyorlar.Huzur mutluluk aşk sadakat hepsi belli bir yaşa gelince daha anlam kazanıyor.

Aşk mı? Yaş mı?
Bana göre tabiki (AŞK)

Tekerlekli Sandalye