Aşka ve Hayata Dair Anlamlı Sözler

• Konbuyu başlatan Fırtına
  • Başlangıç tarihi
Bir güzellik yap kendine.. Sadece sahip olduklarını düşün, mutlu ol onlarla.. Bırak sahip olamadıkların üzülsün senin olmadıklarına.. Bir güzellik yap kendine.. Keşkeleri hiç düşünme.. Bırak keşkeler üzülsün senin seçimlerine.. Bir güzellik yap kendine.. Sevdiklerinin sevgisini büyüt içinde.. Bırak sevmediklerin üzülsün kalbinde yerleri yok diye.. Bir güzellik yap kendine.. Kimseleri sevmediğin kadar, kendini sev sadece.. Bırak seni sevmeyenler üzülsün..; "Yüreklerine sığamayacak kadar büyüksün diye.."

Aranıza biri girdi ise; biriniz sıkı sarılmamış demektir... Ve herkes şu fikre kapılır...; ''O'' sıkı sarılmadı... ''Acaba; 'BEN' mi sıkı sarılmadım'' diye düşünen var mı, aramızda / aranızda?! Eğer var ise; kendisini yürekten kutluyorum.

Hem yaparız, hem de bozarız ama suçlu hep başkasıdır... Kendimiz dışında herkes güvenilmezdir... Birinden çok nefret ederiz ama her yerde ondan bahsederiz... Yapılan hatalarda, işlenen suçlarda kendimiz hariç herkes sorumludur ama hiç düşündün mü.?! Senin içindeki ''SEN'' bile seni suçlamaktadır.?!

Kelimelerin kuvvetini bilmeyen insanlarla esaslı bir konuyu konuşmak mümkün değildir.?!

Kelimeler...; kelimeler her şeyi anlatır... Ama her şeyi yaşatmaz... Bazen ben bile...; yabancı olurken kendime, sana nasıl anlatırım ki beni.?! Neşeliyim diyeceğim, belki suratsızlığıma denk geleceksin.! Espiriliyim diyeceğim, belki ağlamalarıma denk düşeceksin.! Özgürüm diyeceğim, belki tutsaklıklarımda yakalayacaksın beni.! Kendimi anlatıp da bir kalıba sığdırmak istemem düşüncelerimdeki beni... Hani yaşamadan bilemeyeceğin şeyler vardır ya, onlardan biriyim belki.?! Bazıları için herhangi biri...; bazıları için vazgeçilmez biri.! Düşlediğim kadar insanım... İnsan olduğum kadar hatalı.! İşte ben buyum... Ben İnsanım.!!!

Kelimelerin gücünü anlamadan, insanların gücünü anlayamazsın.?!

Bilgiye sahip olarak doğmuş birisi değilim.... öğretmeyi seviyorum ve öğrenmeye çalışıyorum.

Bir şeyi bildiğin zaman, onu bildiğini göstermeye çalış... bir şeyi bilmiyorsan, onu bilmediğini kabul et... işte bu bilgidir.

Hiçbir şey eyleme geçen cahillik kadar korkunç olamaz.

‎"Mecnun değilim dost; lakin çağırırsan çöllere gelirim.
Sana yalan halde gelmem, toplarım özümü yalın halde gelirim.
Kapıyı çaldığında "kim o?"dersen; ben olmam kapında sen olur gelirim.
Sen gel de yeter ki,yola yük olmam,yol olur gelirim.."

Koku, tad, sıcak...; sende her aradığım vardı... Seni soğuk bulanlar, ısıtamayanlardı.?!

Ağlarken yanımda olmayanlar / gülerken gölge etmesinler.?!

Kaybetmeyi göze alamayanın, gerçeği söyleme cesareti yoktur.

Ben baharıyım yarınlarımın... Çiçek açarım her kışın ardından!

Her türlü şeytandan, zararlı şeylerden ve kem gözlerden, bütün kelimeleri yüzü hürmetine Allah'a sığınırım. (Amin...)

Kendi bahçesinde dal olamayan, girmiş bahçeme ağaçlık taslıyor (!)

Yalnız açığa çıkan ışığı görebiliyorsan,yalnız söylenen sesi duyabiliyorsan,ne görebiliyorsun ne de duyabiliyorsun. Halil Cibran

Geri