Askerî ücrete zam gelirse bizim maaşlar ne olur

hayatyasak

Üye
Üye
Askerî ücrete zam gelirse bizim evde bakım maaşı ve 2022 maaş zam olur mi ve ne kadar olur tahmini olan dostlar yazsın.

terlikcidede03

Üye
Üye
temmuzda zaten normal zam var 2022 evde bakımlara her sene 6 aydan 6aya kadar 1 senede 2 kez ama artar inşaallah ne diyelim

septik

Editör
Editör
Evde bakım ve engelli maaş zamları memur maaş zamlarına endekslidir. Yılda iki sefer 6 ayda bir ocak ve temmuz aylarında memur zam oranları üzerinden aynı oranda evde bakım ve engelli maaşları artar.

Asgari ücret artışları engelliler için sadece hane kişi başı gelir krıterinin artışına yarar.

Son düzenleme:

Mertyigit

Üye
Üye
100 de 30 üstü zam garanti haziranda
Hukumete yakin kanalda gördüm

terlikcidede03

Üye
Üye
hazirandamı mert kardeşim temmuzdamı haziranda zam temmuzdamı alıyoduk unuttum valla :)))

Mertyigit

Üye
Üye
Şey demek istedim haziranda belli olcak temmuzda alcaz zamli ve bir aylik farkla

hayatyasak

Üye
Üye
Herkese ayrı ayrı teşekkür ederim arkadaşlar.

Mertyigit

Üye
Üye
Hayir ozge hanim şubat ve temmuz da hem zamli hem 1 aylik zam farkini aliyoruz agustos ne alaka

Mertyigit

Üye
Üye
Evet subatta aldik
Benmi yanlis söledim
Ocakta zam geliyo subatta aliyoz
Haziranda zam geliyo temmuzda aliyoz diye biliyom septik bey bizi aydinlatirmisiniz kafam karisti

edo24

Üye
Üye
zam temmuz ayında yapılır biz o zammı ağustos ayında alırız

Özge52

Üye
Üye
Evet subatta aldik
Benmi yanlis söledim
Ocakta zam geliyo subatta aliyoz
Haziranda zam geliyo temmuzda aliyoz diye biliyom septik bey bizi aydinlatirmisiniz kafam karisti
Temmuz'da zam geliyor ağustos'dada zam ve fark maaşlara yansıyor çünkü temmuzda haziran ayının maaşını alıcaz temmuzun maaşınıda ağustos da alıcaz bu böyle

septik

Editör
Editör
Hesap kolay aslında, ocak ayında yapılan fakat maaş ödemelerine yetişmeyen zam şubat ayında farkla beraber ödeniyor. Aynı şekilde temmuz zam ayı fakat temmuzun 3. de haziran ayının enflasyon oranı belli oluyor hesaplar yapılana kadar engelli maaşları hesaplara geçmiş olduğu için ağustos ayında temmuz zammı ve geçen aydan devreden zam farklarıyla beraber ödeniyor.

Özge52

Üye
Üye
Hesap kolay aslında, ocak ayında yapılan fakat maaş ödemelerine yetişmeyen zam şubat ayında farkla beraber ödeniyor. Aynı şekilde temmuz zam ayı fakat temmuzun 3. de haziran ayının enflasyon oranı belli oluyor hesaplar yapılana kadar engelli maaşları hesaplara geçmiş olduğu için ağustos ayında temmuz zammı ve geçen aydan devreden zam farklarıyla beraber ödeniyor.
Yani benim dediğim doğru ozaman

Tekerlekli Sandalye