Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Sınavsız 2.üniversite

sebboy

Üye
Üye
h=1]İKİNCİ ÜNİVERSİTE[/h]Bir yükseköğretim kurumunun ön lisans (2 yıllık) veya lisans (4 yıllık) programlarında kayıtlı öğrenciler ile bu programlardan mezun olanlar eş zamanlı olarak açıköğretim sistemi ile yürütülmekte olan ve okudukları veya mezun oldukları programlardan farklı olmak kaydıyla, tekrar Üniversite sınavına girmeden, Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi önlisans ve lisans programlarına kayıt yaptırarak öğrenimlerine devam edebilirler.
Önlisans Programları Önlisans Programları
Lisans Programları Önlisans Programları
Lisans Programları

Bir yükseköğretim programından mezun olan veya halen bir örgün yükseköğretim programında okuyanlardan açıköğretimin bir programına kayıt yaptıranlar, askerlik işlemleri hariç açıköğretimdeki tüm öğrencilik hizmetlerinden yararlanırlar.
Örgün öğretim ile birlikte açıköğretim programına kaydolacak erkek öğrencilerin askerlik işlemleri, örgün öğretimdeki statülerine göre yapılacaktır. Bu durumdaki öğrencilerin açıköğretim programlarına kaydolmaları, askerlik işlemleri ile ilgili herhangi bir hak sağlamayacaktır. Açıköğretim programlarına kayıt yaptırdıktan sonra örgün öğretimden kaydını sildiren öğrenciler bu durumlarını belgelendirmek koşuluyla askerlik işlemleri dâhil tüm öğrencilik hizmetinden yararlanacaklardır.
Kaynak:http://ikinciuniversite.atauni.edu.tr/Default.html burdan inceleyebilirsiniz bölümleri üniversiteyi ilgilenen arkadaşlar
http://ikinciuniversite.atauni.edu.tr/Default.html

marcus_oredius

Üye
Üye
ben açıköğretim fakültesinin anadolu üniversitesinde biliyorum.

sebboy

Üye
Üye
evt ordan diyelimki mezun oldunuz açıköğretimin herhangi bir bölümünden ikinci üniversıte okumak istiyorsunuz Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesinden istediğiniz herhangi bölümü ygsye gırmeden okuyabilirsiniz yada açıköğretimde hala okuyorsanızda buraya başvurabılırsınız iki üniversite birden okuyabilirsiniz paylaştığım linkte herşey yazıyor bakabilirsiniz

kamu personeli

Üye
Üye
ücret konusunda bizlere herhangi bir indirim yapılacak mı?

Tekerlekli Sandalye