Avesküler nekroz ve bel fıtığı başlangıcı için alabileceğim rapor!?

pesimist05

Üye
Üye
Merhabalar
Avesküler nekroz hastalığım ve L4-L5 belde ki diskte fıtık başlangıcı var.
Ben kamuda hemşire olarak görev yapıyorum.Acil serviste 24 saatlik nöbetler şeklinde çalışıyoruz.Bu şekilde çalışmak beni çok zorluyor.Ağrılarım artıyor.Bu durumu idareye söyledim.Dilekçe ile müracaat et dediler.Dilekçemi yazdım ve MR sonuçlarını ekledim.Beni heyete girmesi uygundur şeklinde yazıyla heyete yönlendirdiler.Bu raporlara göre nöbetten muaf olur muyum? Ayakta uzun süre çalışamaz diye yazarlar mi?

MR raporu
Kalça:

Sağ kalça ekleminde femur başının % 30 dan fazlasını ilgilendiren avasküler nekroz alanı izlenmektedir. Klinik ile korele değerlendirilmesi uygun olacaktır(evre II avasküler nekroz)

Bel:
L4-5 intervertebral diskte dejeneratif diskopatiye bağlı sinyal intensitesi azalmıştır.

L4-5 aralığı intervertebral diski düzeyinde her iki nöral forameni inferiordan daraltan diffuz bulging izlenmiş olup bu düzeyde spinal kanal serbesttir. Hastanın klinik ile değerlendirilmesi uygun olacaktır .

Yorum yapacak olanlara çok teşekkür ederim.
Benim için önemli olan yüzdelik değil.Sadece nöbetler zorlayıcı olduğu için bu konu hakkında heyetin olumlu görüş bildirmesidir.

Tekerlekli Sandalye