Ayağa kaldıran tekerlekli sandalyeyi SGK karşılıyor mu?

Tülayca

Üye
Üye
Arkadaşlar ben T12 omurilik felçliyim. Normal manuel tekerlekli sandalye kullanıyorum. Birde ayağa kaldıran tekerlekli sandalye varmış. Arkadaşım kullanıyormuş banada kullanmamı tavsiye etti. Bu sandalyeden almak istiyorum. Ben babamın üzerinden (SSK) sağlıktan faydalanmaktayım. SGK ayakta dik pozizyonlandıran tekerlekli sandalyenin bedelini karşılıyormu? karşılıyorsa ne kadarını karşılıyor? Daha önce alınmış bir raporum o raporla bu sandalyeyi alabilirmiyim? yada bu sandalyeyi alabilmek için raporda ayrıca özellikle belirtilmesimi gerekiyor?
Çok soru sorduğumun farkındayım son sorum. :)
Ben bu sandalyeyi beğendim sizin önereceğiniz başka bir sandalye varmı?

3706.jpg

Ürün Bilgisi :

LY-ESA120 (HERO3) Ayağa Dik Kaldıran Manuel Tekerlekli Sandalye
Elektronik sistemli ayağa dik kalkabilme özelliği
Ayarlanabilir kol ve dirsek koyma yeri
Sökülebilir Sırtlık
Düşmeyi Engelleyen yan korumalıklar
H tipi Emniyet Kemeri
Açısı ayarlanabilir ayaklık
Devrilmeyi önleyici destek sistemi
Alüminyum iskelet

İskender Durgun

Üye
Üye
Maalesef SGK karşılamıyor. Ancak çalışıyor olsaydınız mahkeme yoluyla SGK dan alabilirdiniz. Fakat raporunuza ''ayakta dik poziyonlandırma cihazı manuel sürüş kalkış veya akülü sürüş kalkış kullanması uygundur'' yazdırıp İstanbul Omirilik Felçliler Derneğine gönderirseniz, belki size ücretsiz verebilirler. Şansınızı deneyin....

Tülayca

Üye
Üye
Teşekkürler iskender durgun. SGK nın karşılamaması kötü. Ama söylediğiniz diğer alternatifi değerlendirmek lazım. Peki Omur ilik felçliler derneğinden bu istekte bulunmak için dernek üyesi olma şartı aranıyormu acaba* ben derneğe üye deeğilim o açıdan soruyorum...

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Omurilik felçliler dernegine başvuru için üye yada kayıtlı olmak gerekmiyor.

Tekerlekli Sandalye