Ayhan Attar ve ekibi durumu uygun olan bütün omurilik felçlilere kök hücre yapacak...

--erhan--

Üye
Üye
Kök hücre çalışmalarına tekrar onay çıktı fakat tekrar 10 kişiyemi uygulanacak yoksa daha kapsamlı bir çalışmamı yapılacak öğrenmek istedim.Bana söylediği gelecek haftadan itibaren isteyen omurilik felçli kişi muayene olup tetkikleri yapılacak bu sonuçlara göre konseye alınacak ve durumu uygun görülürse kök hücre yapılacak.Yani bu ekip sağlık bakanlığından sayısız ve sınırsız izin almış bulunmakta.Bildiğim kadarıyla ücretsiz de yapılacak.Uzuuuunnn süredir beklediğimiz güzel bir haberdi bence bu.Bunun için sizinle de paylaşmak istedim.İnşallaahhhh çoook güzel sonuçlar alırız...

İsen Buga

Üye
Üye
6. gün Filmi gerçek oluyor netekim...

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Biraz önce görüşme yaptım önce bilgilendirmeyi yapan arkadaşa teşekkür ederim bilgiyi bizimle paylaştırdığı bilgilendirdiği için birde düzeltme yapayım hoca 2 sene önce 10 kişide bir deney yapmıştı şuan bu yapacağı çalışmada alınacak hasta sayısı belli degilmiş. Peki omurilik felçli arkadaşlarımız neler yapacaklar anlatayım;

15 Şubat itibariyle Ankara Hastanesi İbni Sina hastanesine sabahtan giriş yaptıracaklar, Ayhan hocaya muayene olacaklar ancak hocadan önce tarafsız bir doktor daha hastayı görecek, Ayhan hoca hastayı gördükten sonra uygun gördüğü ve tedaviye cevap verebilecek hastalardan hücre alacak ve bir komisyon oluşturulup orda görüşülme yapılacak.
Süre 15 Şubatta başlıyor ancak bitiş süresi belli degil yukarda da belirttiğim gibi daha önce 10 kişiyle sınırlı olunan hasta sayısı bu defa bir sayıyla sınırlı degil, işlerin daha hızlı yürümesi açısından gelecek hastaların yanlarında daha önceden çekilmiş bir MR getirmeleri daha iyi olacak, durum bu şekilde olacakmış, burada hangi kriterdeki hastalardan hücre alınacak ve hangi hastalar uygun görülecek orasını hoca karar verecek anladığım kadarıyla en azından şimdilik bu tedaviye cevap verebilecek kişiler seçilecek.
Görüşmelerim devam edecek şuan gelişmeler bu seyirde devam ediyor ancak 15 şubattan sonra yine gelişmeleri takip edip sizlerle paylaşacağım.

elif74elif

Üye
Üye
Ben daha önce kök hücre nakli olmuş bir kişiyle tanıştım fakat hiçbir şey olmadı dedi.Acaba nakil olup da faydasını gören biriyle tanışan oldumu arkadaşlar?

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Tedaviyi kabul süreci başladı yarın tekrar görüşme yapacağım sizlerle paylaşacağım.

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Bugün yaptığım görüşmede şuan çok yoğun şekilde hastaların geldiğini belirttiler, daha önce bu kadar yoğunluk olacağını düşünülmemiş olsagerek ki bir randevu numarası belirlemişler ve muayeneye gidecek kişi aşağıdaki vereceğim numaradan randevu alacak ve aşağıdaki poliklinikten giriş yaptıracak muayene olacak ayrıca her hasta için bir dosya oluşturulmakta olduğu söylendi, şuan alınacak hasta sayısı ve tedavinin ne zaman biteceği halen netleşmemiş durumda. Şuan çok kesinleşmiş bir durum yok ben yine takip ederek her türlü gelişmeleri sizinle paylaşma gayretinde olacağım.

Randevu telefon numarası 0312 508 20 16
Giriş yaptırılacak poliklinik 5. kat beyin cerrahi

KOZANLI

Üye
Üye
Özellikle Omurilik yaralanması Felçlileri için büyük bir umut olacağını düşünüyorum İnşallah...Bende Kök Hücre Tedavisinin gelişimesini sabırsızlıkla bekliyorum...Tedavi olup Yürüyen Omurilik Felçlileri henüz yok zannedersem olursa tedavi aşamalarını da bizimle paylaşırlar inşallah bundan sonra...

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Arkadaşlık uzun süreden sonra gelişmeler hakkında yeniden bilgi için yine görüştüm şuana kadar 3 hasta kabul edilmiş kendilerinden kök hücre alınmış ve şuan evlerine gönderilmiş, hücreleri naknedilekcek duruma getirilince nakil gerçekleşecek bu 3 arkadaşın isimlerini pazartesi günü sizlerle paylaşacağım, ayrıca hastalar için tekrar ikinci kez kurul toplanacak ve orda hastaların bütün tetkikleri görüşülecek, ve yine kabuller devam edecek denildi, ayrıca alınan 3 kişiyle sınırlı olmayacağı söylendi, son olarak ameliyat edilen kişiler ile ilgili gelişmeleri ve süreci sizlerle paylaşmaya devam edegim.

imq

Üye
Üye
yeni gelişme varmı? tşekkürler

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Gelişmeleri bilgi aldıkça aktarıyorum bugun daha önce görüştügüm yetkili kişilerden birisyle görüşecektim ancak ulaşamadım yarın bu söz konusu anlattığım 3 kişinin isimlerini aktartacagım tanıyanlar olursa direk iletişime de geçerler.

SEMA45

Üye
Üye
ücretsizmi? öyle bişe varsa çokçkok iyi

Moderatörün son düzenlenenleri:

SEMA45

Üye
Üye
Kök hücre çalışmalarına tekrar onay çıktı fakat tekrar 10 kişiyemi uygulanacak yoksa daha kapsamlı bir çalışmamı yapılacak öğrenmek istedim.Bana söylediği gelecek haftadan itibaren isteyen omurilik felçli kişi muayene olup tetkikleri yapılacak bu sonuçlara göre konseye alınacak ve durumu uygun görülürse kök hücre yapılacak.Yani bu ekip sağlık bakanlığından sayısız ve sınırsız izin almış bulunmakta.Bildiğim kadarıyla ücretsiz de yapılacak.Uzuuuunnn süredir beklediğimiz güzel bir haberdi bence bu.Bunun için sizinle de paylaşmak istedim.İnşallaahhhh çoook güzel sonuçlar alırız...

ama nerde bu bahsettiğiniz ve nasıl iletişim kurabilirim

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Daha önceki mesajlarımda iletişim bilgilerini vermiştim size asistanının numaraısnıda ve diger numaralarıda yazıyorum aşağıda ordan iletişim kurabilirsiniz.

Sekreterlik Tel : +90 312 508 2300

Sekreterlik GSM : +90 534 503 7188

AYHAN ATTAR GSM : +90 0533 525 9810

Muayenehane Adresi: Bestekar Sok. No:47 Erkmen Apt. Daire 3 Kavaklıdere / Ankara

SEMA45

Üye
Üye
acaba ücretsizmi yukarda bir arkadaş söylemişti yoksa yanlışmı gördüm bilgilendirirminiz?

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Ücret konusunda bilgim yok ancak en kısa sürede ögrenip sizlere aktaracağım.

SEMA45

Üye
Üye
Gelişmeleri bilgi aldıkça aktarıyorum bugun daha önce görüştügüm yetkili kişilerden birisyle görüşecektim ancak ulaşamadım yarın bu söz konusu anlattığım 3 kişinin isimlerini aktartacagım tanıyanlar olursa direk iletişime de geçerler.

herşey için teşekkürler.umarım biz omurilik hastaları için çok faydalı olur ücret konusunda bir bilgilendirme yaparsanız ki yapacağınızı söylemişsiniz çok sevindim .kenndi adıma ve ümit ediyoumki omurilik hastaı olan tüm arkadaşlarımız sevinmiştir.ALLAH RAZI OLSUN.

imq

Üye
Üye
yaz tahtaya gelsin haftaya!arkadaşlarda yazssın bilgisayara gelsin boş umutlar...hayale kapılmıyalım hepsi yalan tık yok.Dr adımızı kulanarak kariyerini parlatıyor bizde mal' gibi inanıyoruz en iyisi biz ötenazi türkiyede serbest olması için savaş verelim... kök hücre boş...kulandığımız malzemeler için dev şirketler holdinkler kuruluyor biz daha ileşicez diye bekliyoruz... varsa yalanım cevalayın? amelyat olup ileşen yok eh biraz iyi oldum diyen pisikolojik olarak kendini öyle görmek istiyor...YILMAZ GÜNEY'İN UMUT FİLİMİNİ İZLEMEYE DEVAM EDELİM:))

SEMA45

Üye
Üye
yaz tahtaya gelsin haftaya!arkadaşlarda yazssın bilgisayara gelsin boş umutlar...hayale kapılmıyalım hepsi yalan tık yok.Dr adımızı kulanarak kariyerini parlatıyor bizde mal' gibi inanıyoruz en iyisi biz ötenazi türkiyede serbest olması için savaş verelim... kök hücre boş...kulandığımız malzemeler için dev şirketler holdinkler kuruluyor biz daha ileşicez diye bekliyoruz... varsa yalanım cevalayın? amelyat olup ileşen yok eh biraz iyi oldum diyen pisikolojik olarak kendini öyle görmek istiyor...YILMAZ GÜNEY'İN UMUT FİLİMİNİ İZLEMEYE DEVAM EDELİM:))

nasıl bu kadar emin olabiliyorun? daha sayın ayhan bey ve ekibi yolun başında hep beraber görcez neler olduğunu ve umudunu kesme.

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Bugun belkide omurilik felçliler için hayati günlerden birisi denilebilir, şu zamana kadar Ayhan hoca ve ekibi 5 kişiyi kabul etti yani tedavi için giden sayısız hasta içinde iyileşme gösterilebilecek 5 hasta seçilmişti yarın 03.07.2012 tarihi itibariyle kök hücre nakli yapılacaktır ameliyat ve sonrasını takip ederek yine merakla bekleyen arkadaşlarla paylaşacağım yapılan operasyonun tüm engellilere ve umutla bekleyenlere faydalı olmasını ümid ediyorum takipte kalın lütfen.

recep aydın

Üye
Üye
hayırlısı inşallah umutlarımız yeşerip yüzümüz gülerrrrrr..

Tekerlekli Sandalye