Aynı Yıldızın Altında

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
mobile-27489-1387325175-6.jpeg

Vizyon Tarihi:
27 Haziran 2014
Süre : 2s 5dk
Yönetmen: Josh Boone
Oyuncular: Shailene Woodley, Ansel Elgort, Nat Wolff
Tür : Romantik , Dram
Ülke: ABD

Özet & detaylar

16 yaşındaki Hazel üç yıldır tiroid kanseriyle boğuşmaktadır ve kanser akciğerlerine de sıçradığı için yanında bir oksijen tüpüyle gezmektedir. Kanserli hastalar için oluşturulan destek grubunun bir terapi seansı esnasında Augustus isimli bir gençle tanışır. Augustus da beyin tümörüyle savaşmış ve bu yolda bir bacağını kaybetmiştir. İkili birlikte zaman geçirdikçe birbirlerine aşık olurlar. Akciğer tedavisi için hastaneye yatırılan Hazel'ın yanından bir an dahi ayrılmayan Augustus, sevgilisinin çok istediği bir hayali gerçekleştirmek için onunla birlikte yola çıkar. Planlarına göre Amsterdam'a gidecek ve Hazel'ın en sevdiği yazar olan Peter Van Houten'i bulmaya çalışacaklardır...

Josh Boone’un yönetmenliğini üstlendiği film, John Green’in romanından Scott Neustadter ve Michael H. Weber tarafından uyarlandı.

"Acı hissedilmeyi talep eder."

"Depresyon kanserin yan etkisi değil. Depresyon ölmenin yan etkisi aslında...."

"Kendin olmakla o kadar meşgulsün ki ne kadar emsalsiz olduğuna dair hiçbir fikrin yok."

"Düşüncelerim takımyıldızlara dönüştüremediğim yıldızlar gibi."

''Dünya, bir dilek gerçekleştirme fabrikası değil."

"Seni seviyorum ve sevginin boşluğa atılan bir çığlık olduğunu ve unutulmanın kaçınılmazlığını, herkesin ölüme mahkum olduğunu ve tüm çabamızın toza dönüşeceği bir günün geleceğini biliyorum ve güneşin elimizdeki tek dünyayı yutacağını da biliyorum ve seni seviyorum..."

hqdefault.jpg

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
tumblr_njmpbnglOy1u524wlo1_500.jpg

Tekerlekli Sandalye