Azmin Zaferi

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Öykünün Adı: Azmin Zaferi

Yazar: Gamzenur MIZRAKÇI

Yazarın Özgeçmişi:

18 Ekim 1998 İstanbul doğumluyum.4.sınıfa kadar Haznedar Abdi İpekçi İ.Ö.Okulunda okudum.5.sınıftan sonra Doktor Refik Saydam İ.Ö.Okuluna geçiş yaptım. Şuanda da Doktor Refik Saydam İ.Ö.O. 8.sınıf öğrencisiyim.Mert Mızrakçı adında engelli bir kardeşe sahibim.Bu hikayede isimleri geçen kişiler bir hayal ürünü değildir.Benim gerçek yaşanmış hikayemdir.

Azmin Zaferi adlı öyküden kısa alıntı:

Bir sonbahar akşamı idi. Yağan yağmur cama çarparak hafif bir ses çıkarıyordu. Selma iki haftalık bebeğine bakarak onun çok güzel ve çok özel bir bebek olduğunu düşündü. Mert bebeği beşiğine koyup dört yaşındaki kızı Gamzenur ile ilgilenmeye başladı. Gamzenur iyi, uslu ve akıllı bir kızdı. Herkes güzelliğiyle annesine çektiğini söylerdi. O da annesinin çok güzel olduğunu düşünüyordu. Hep ona benzemek istiyordu. Selma’nın kocası ailesine kızına ve karsına çok değer veriyordu.Onlar için en iyisini,çocukları için iyi bir gelecek istiyordu.Dünyalar güzeli kızı,merhametli kocası ve iki haftalık meleği ile onu kimse üzemezdi.Hayata olan bağını onlara borçluydu. Günler su gibi akıp geçti. Annelik iç güdüsü ile Selma, bebeğinde bir tuhaflık olduğunu hissediyordu. Bir ay sonra bebeklerini doktora götürdüklerinde çocuğun gözlerinin görmediğini öğrendiler. Selma yıkılmıştı. Ne yapacağını bilmiyordu. Kocası onu sakinleştirmeye çalıştırıyordu fakat Selma’nın gözyaşları durmaksızın akıyordu.Mert bebeğin tek engelinin bu olduğunu düşünüyorlardı.Büyük bir hastanede yapılan araştırmalar sonucunda Selma’nın hamileliğinin 2.evresinde bir virüs kaptığı anlaşıldı.Eğer bu virüsü ilk 3 ay içinde kapsaydı çocuk ana rahmine tutunamazdı.Bu virüs anne karnındaki çocuğun beynine,gözlerine,karaciğerine,tüm organlarına zarar veren bir virüstü.Hamileliği boyunca doktora kontrole giden Selma anne karnındaki bebeği incelemelerine rağmen çocuğun normal ve sağlıklı bir bebek olduğunu söylüyorlardı.Zeka testi bile yaptırmışlardı.Hamileliğinde her şey normal gidiyordu. DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

Tekerlekli Sandalye