Babamın üzerinden sağlıktan faydalanıyorum 2022 maaşı alabilir miyim?

• Konuyu başlatan ENB ESKİÜYESİ
  • Başlangıç tarihi
E

ENB ESKİÜYESİ

Guest
öncelikle merhabalar ben bu ay ilk defa bakım parası aldım babamın bağkurundan faydalanıyorum sağlık yönünden ve bir gelirede sahip değilim.çalışanda değilim.engelli mağaşı için başvuruda bulunmak istiyorum.fakat nasıl bir yol izlemem gerekiyor? yani başvuru yapmadanmı babamın bağkurundan feragat ediyim yoksa önce başvurudamı bulunayım? birde biz engellierin yeşil kartttan ne gibi bir fayda sağlanıyor?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Aslında hem 2022 maaşı alabilir hemde babanızın üzerinden sağlıktan faydalanabilirsiniz. Bunu kısıtlayan hiçbir hükümde bulunmamakta. Fakat Mal müdürlüğünde ki memurlar babası üzerinden sağlıktan faydalanan kişiler 2022 maaşı alamaz diye diretiyor. Hukuk dışı davranıyorlar. Daha önce babası üzerinden sağlıktan yararlanan birinin 2022 maaşı başvurusu red edilmiş ve olay mahkemeye intikal ettirilerek hem babası üzerinden sağlıktan faydalanması hemde 2022 maaşı almasına karar verilmiş. Bu bir emsal karar yani siz müracaat ettiğiniz de sizide aynı gerekçeyle geri çevirir seler mahkemeye verebilirsiniz. Ve %100 kazanırsınız mahkemeyi.
Yok ben mahkemeyle falan uğraşamam diyorsanız o zaman da babanızın bağ kurundan feragat edip yeşil kart çıkartabilirsiniz.
Ama mutlaka önce bi başvurun. Belki aklı başın da birilerine rast gelirsiniz de babanızın üzerinden sağlıktan yararlanmanızı sorun etmeden 2022 maaşı başvurunuzu kabul ederler.

Tekerlekli Sandalye