babası vefat eden kişinin babasının maaşını alabilirmi engelli kişi

mert

Üye
Üye
cümleden slmlar herkese babamı üç gün önce akçiger kanseri nedeniyle kaybettim babam sgk emeklisi sgk kuruma gittigimde ölüm raporu ile ölüm parası veriliyormuş çocuklarına ordaki memur bana herhangi engelli raporu varmı diye sordu bana bende var dedim raporum yüzde56 pranında sgk deki memr bayan babamın sgk maaşını almam için benim rapor oranım en azından yüzde 60 olması gerekiyormuş elime bir iki tane evrak doldurup bana getir dedi ve beni sgk hastaneye sevk edip rapor oranımı yüksetmek için peki ben engelli birey oldugum için benim bir bankaya ve bir kaç yere icra borcum var babamın maaşına girsem banka maaşıma haciz koyarmı nasıl bir yol izlemem lazım

UGUR89

Moderatör
Moderatör
Herhangi bir sosyal güvencenizin olmaması durumunda.Evet alabiliyor. Ama raporun oranını yükselteceğinizin bir garantisi yok Düşebilrde.

mert

Üye
Üye
peki ugur kardeşim babamın sgk maaşına girsem bankadan ve bir kaç yerden icram var sıkıntı olurmu sosyal güvencem yok yeşilkartlıyım

UGUR89

Moderatör
Moderatör
Bu konuda net birşey söylemek güç. Kesinti de olabilir tam el koyma da olabilir. Net bir şey söyleyip yanıltmak istemem.

mert

Üye
Üye
tşkler ugur kardeşim verdiginiz bilgi için

Tekerlekli Sandalye