Bakım maaşı hakkında.

Doğan_ayd

Üye
Üye
Tam bağımlı ibaresi varsa hiç beklemeyin büyük ihtimal hak kazanırsıniz

Kolsuz

Üye
Üye
Bu şekilde orası

Ekli dosyalar

• Screenshot_2022-09-30-22-29-39-565-edit_cn.wps.xiaomi.abroad.lite.jpg
    Screenshot_2022-09-30-22-29-39-565-edit_cn.wps.xiaomi.abroad.lite.jpg
    269 KB · Görüntüleme: 126

Doğan_ayd

Üye
Üye
Sosyal hizmetler raporda hem orana hem de ibareye bakıyor istersen %100 olsun raporun ibarede tam bağımlı yazmıyorsa ödenek çıkarmıyor ama 2022 engelli maaşına başvuru yapabilirsiniz

Memet45

Üye
Üye
Arkadaşlar bende engelliyim 2 sene önce işkazasinda sol kolumu kaybettim.,%57 sürekli raporum var.sürekli isgoremez baglandi.
Sizlerden ricam eşim başvursa evde bakım maaşı alabilirmi.
14 yaşında bir kizim var yani evde 3 kisiyiz.eve net giren 5700 tl.
hani bu asgari ucrete gore hesaplaniyormus ya pek anlamam da bu maasa gore alırmiyiz.bide sol kolum yok yani %57 engelli raporu yeterlimi hani engellinin durumunada bakiliyormus ya o yuzden sordum.
Bİ kac kisi alirsiniz falan dedi bosuna umutlanmayalim bi uzman yada tecrubesi olan biri yardimci olursa çok sevinirim.
Kardeşim bunu her yerde yazmama gerek yok vermezler raporun tam bağımlı olması lazım raporun bağımsız tekrar rapor alman lazım

İsen Buga

Üye
Üye
Arkadaşlar bende engelliyim 2 sene önce işkazasinda sol kolumu kaybettim.,%57 sürekli raporum var.sürekli isgoremez baglandi.
Sizlerden ricam eşim başvursa evde bakım maaşı alabilirmi.
14 yaşında bir kizim var yani evde 3 kisiyiz.eve net giren 5700 tl.
hani bu asgari ucrete gore hesaplaniyormus ya pek anlamam da bu maasa gore alırmiyiz.bide sol kolum yok yani %57 engelli raporu yeterlimi hani engellinin durumunada bakiliyormus ya o yuzden sordum.
Bİ kac kisi alirsiniz falan dedi bosuna umutlanmayalim bi uzman yada tecrubesi olan biri yardimci olursa çok sevinirim.
cevaplanmıştır kolay gelsin..

Mehmet.00

Üye
Üye
Arkadaşlar, aile bilgi sistemi diye yeni bir uygulama üzerinde çalışıldığı için sistemde gecikme oluşmuş, henüz resmi bir açıklama yapılmadı dolayısı ile bizlerde konuya dair bir açıklama yapamadık. Fakat gecikmelide olsa kısa süre içersinde evde bakım maaşlarını eksiksiz yatacaktır. Biraz sabır.

Yalnız bu sistemde, sosyal hizmetler hane, hane gezerek kontrol sağlayıp hem engellinin durumunu ölçecek hemde maaş hak edip edilmediği konusunda yasalardan bağımsız olarak il, ilçe sosyal hizmetlerin kendi karar verme yetkisine sahip olacak bilgisine ulaştım.
İnşallah doğru değildir.
Hocam torba yasada yer alan engeli ve yaşlılarin yersiz ödemeleri silinecek maddesi var bu tahsili maaştan kesilen cezalar içinde geçerli mi rapor oran değişikliği gelir değişikliği ölüm gibi sebeplere bağlı olarak olan yersiz ödemeleri kapsıyor bilginiz varsa bizimle paylaşın

septik

Editör
Editör
Benim anladığım sizin bahsettiğiniz şartlarda değil mevcut borçların silinmesi.

okatur

Üye
Üye
Benimde bakım parası ve 2022 maaşı almam için evde tek başıma olmam lazımdı çünkü üzerime araba olduğu için 576 tl gelir olarak görünüyor bakım parasınıda ekledikmi 2022 maaşını alamıyordum bu yüzden yengemi üst kata ikametini aldırdım bildirmemiz gereklimi bunu SH ya acaba 1 ay kadar oluyor cevap için teşekkür ederim

Kadir0606

Üye
Üye
cevaplanmıştır kolay gelsin..
Merhaba anneme engelli raporu %89 engelli maaşı için kaymakamlığı başvuru yaptık 2 gün sonra red yaziyor e devlette babam SSK yok çalışmıyor annem benim evimde kalıyor ne yapmamız gerekiyor yardımcı olurmusnuz
Benim anladığım sizin bahsettiğiniz şartlarda değil mevcut borçların silinmesi.
Merhaba anneme engelli raporu %89 engelli maaşı için kaymakamlığı başvuru yaptık 2 gün sonra red yaziyor e devlette babam SSK yok çalışmıyor annem benim evimde kalıyor ne yapmamız gerekiyor yardımcı olurmusnuz

okatur

Üye
Üye
eve giren gelir kişi başına ne kadar düşüyor 3666 tlden fazla ise reddedilir ne yazık ki

okatur

Üye
Üye
Bakim parası başvurusu yapmatik engelli maaşı başvurusu yaptık anneme
o zaman kişi başına düşen gelirin 1805 tl yi geçmemesi gerek asgari ücret 5500 tl 3*1805=5415-5500=85 tl fark ile reddedildi başvurunuz bilmem anlatabildimmi..........

tolgahan0

Üye
Üye
ben hiç araştırmadım bana evde bakım olurmu diye size soruyum yardımcı biraz karışık geldi bana bağımlı kısmi bağımlı tam bağımlı tam bağımlı olduğu vakit evde bakım veriliyor eskinin ağır engellisi oluyor karşılığı peki benim rapor bağımlıda değil kısmi bağımlı yani ortadayım ayrıca raporum şizofreniden ve vasim de var kısıtlılık var üzerimde 40 tane hastaneye yatırılış kararlarım 100 tane adli dosya hep bıktım usxandım nerden nerelere gidiyorda laf benim durumumda evde bakım ortalarda bir bağımlılık olduğu ve vasim olduğu için olurmuy olmazmı.

Tekerlekli Sandalye