Bakım maaşım kesilebilir mi?

• Konuyu başlatan kaderimsin..
  • Başlangıç tarihi
K

kaderimsin..

Guest
arkdaşlar annem bakım maaşı alıyorum.
4 tekerlekli motorumla bazen geziyorum. motorumla ara sıra günde en fazla 3 kez çıkıyorum dışarı dolaşıyorum. babam da canım sıkılmasın diye bana bu motordan aldı. acaba kontrole gelen heyet aa bu motorla geziyor diyerek maaşı kesebilir mi?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Eğer kesilirse çok keyfi bir karar olur zaten. Düşünkü bakım maaşı alan biri akülü sandalyesiyle dışarı çıkıp geziyor. Sende bu gezme eylemini 4 tekerli motorla yapıyorsun. Hepsi bu.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Neden kesilsin? Kendi kendine kuruntu yapma bence. Öyle bir şey olacağına ihtimal dahi vermiyorum.

kelebek78

Üye
Üye
bakım maaşı

halil bey bir türlü cevap alamıyorum bakım maaşı alıyorum o heyetle sohbet ettik dediki müfradata biz gelmezsek kesilir dedi böle bişiy olabilirmi raporum yüzde 60 ağır özürlü sürekli yazıyor

marcus_oredius

Üye
Üye
şöyle birşey vardır kimse değiştirlmez değildir. ben gelmezsem işin olmaz diyemez. sonuç olarak raporun var. bu işler belgene bakar kişiye değil. sonuç olarak elindeki resmi evrak.

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Nasıl biz gelmezsek kesilir dedi tam anlamadım detaylıca yazarmısınız?

kelebek78

Üye
Üye
senelik denetim oluyormuş ya biz deyilde sosyal hizmet başkasını yollarsa seni uygun görmezse kesebilir falan

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Gelen heyet shçek uzman heyetidir denetime de belli aralıklarda yine kurumca belirlenmiş uzman heyetler gelir ancak onların gelmesi maaşın kesilecegi anlamına gelmez, bu konuda rahat olun evde bakım maaşı alan herkese uzman heytler geliyor rutin kontrollleri yapıp gidiyorlar, kurumun istediği şartlar dışına çıkılmamışsa kimse maaşınızı kesemez.

kelebek78

Üye
Üye
pardon şifremi nerden deyiştirebilirim acele cevap tşk

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Yukarda kullanıcı panali var en üst sağda ordan kullanıcı paneline tıklayınız açılan sayfada şifre&mail adresi degiştir kısmı var ordan yapabilirsiniz

kelebek78

Üye
Üye
şöyle anlatayım sağ kolum tutmuyor bakım alıyorum kontrole başka birileri gelse maaşım kesilirmi yada aynı heyet kesebilirm,

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Bunu bizim bilmemiz mümkün değil. Gelen heyetin insiyatifine bağlı bir durum.

sonsuzlukkk

Üye
Üye
Maaşın kesildiğini nasıl anlıyoruz?Yetkililermi arıyor yoksa bankaya yatmadığında mı anlıyoruz?

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Bankaya gittiğinizde örnegin Kırşehir yattı diyorsak ve herkes almışsa siz almamışsınız kurumu aradığınızda maaşın kesildiğini söyler ve size yazılı olarak gereçkesini gönderir.

sonsuzlukkk

Üye
Üye
Ben bugün atm den maaşıma baktığımda 231,00 tl yatmıştı.Neden böyle bir şey olduğunu nereden öğrenmem gerekli shçek yoksa bankadan mı?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Banka size bilgi veremez. SHÇ'e sormalısınız...

sonsuzlukkk

Üye
Üye
Sizler uzun suredir bu konularla ilgilisiniz prosudurleri biliyorsunuzdur az cok.Sizce neden olabilir boyle bir sorunu olanla karsilastinizmi daha once?ben iki seneye yakin aliyorum bakici maasimi

Tekerlekli Sandalye