Bakım Ücreti İçin Ne Zaman Başvurdunuz, Başvurunuz Kaç Ay Sonra Onaylandı?

Rocker

Üye
Üye
Yaşadığım İl ve İlçe: Bursa / Osmangazi
Başvuru Tarihi:13 Temmuz 2015 tarihinde babam için gerekli evrakları toparlayıp başvurumuzu yaptık.
Eve Geliş ve Onay Tarihi: 3 Ağustos 2015 tarihinde eve geldiler incelediler ve ziraat bankasından hesap açtırmamızı istediler. 3 gün sonra 6 Ağustos tarihinde açılan hesap bilgilerini getirmemizi istediler ve onay süreci bitmiş oldu.Artık önümüzdeki aylarda hesabımızı kontrol etmemizi söylediler.
10 Ekim 2015 tarihinde ilk maaşımızı aldık.

cüneyt43

Üye
Üye
Merhaba Halil YILMAZ Bey...Ben, Engelli bir bireyin eniştesiyim

Doğduğundan itibaren %93 bedensel engelli olan baldızımı 23 09 2015 tarihi itibarı ile kaldığı şehirden başka bir şehire nakil ettik.. yani abisi bakar iken bu sefer ablası bakmaya başladı.Tüm müracaatlarımızı ve nakil işlerimizi yetkili mercilere düzenli bir şeklide yaptık..Nakil işleri ve bakan kişinin isim değişikliği için müracaat ettiğimiz tarihten 1 ay sonra 23 10 2015 de kontroller için gelindi..,Gelen yetkili kişiler de .1 ay 10 gün sonrada ^^ banka işlemleri için haber verilecek dendi^^ .ve oda geldi.Buna karşılık banka kartı şifre işlemi falan derken 15 01 2016 tarihinden bankaya sadece 830 tl yani bir aylık bakım ücreti yatmış..

Demek istediğim şudur ki.. Bakımını üstlendiğimiz tarih , Müracaat ettiğimiz tarih , Kontrole geldikleri tarih ve ilk bakım maaşının yattığı tarih arasında 2 ay var iken.. Neden 1 aylık bakım ücreti yattı.. 11.ay bakım ücretini talep etmek için nereye müracaat etmek gerekiyor ?

ilgileriniz için şimdiden teşekkürler

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
11. ayın bakım maaşını verecekleri pek zannetmiyorum ama siz isterseniz yinede bir SHÇ'e sorunuz.

ahmet tanrıverdi

Üye
Üye
ahmet

yuzde 90 engellı bır cocugum var dokuz aylık ben ıse beledıyede sırket uzerınde guvenlık olarak calısıyorum.bebek olunca maddı durum da zorlantık.kurumun babaya kadro gıbı ve devletıın cıkarmıs oldugu yasa varmı bılgılendırısenız tsk edrım.veya faydalanmam gerenler var mı...

Sln34

Üye
Üye
Merhaba benimde bir sorum var 1.400 tl maaşla sigortalı calisiyorum % 91 agir ozurlu evet olan engelli babamın 1300 emeklisi var 200 tl nafaka alıyoruz evde 4 kişi yaşıyoruz ev arsa araba mal mülk bişi yok kişi başına düşen gelir hesabina göre alabiliyor muyuz böyle bir hakkımız var mi biraz sıkıntı çekiyoruz böyle bir hakkımız varsa bilmek istiyorum

gülümse_hayata

Üye
Üye
sigortalı çalışmanız evde bakım maaşına engel değil fakat siz çalıştığınız için bakıcı olamazsınız. Evden bir başka kişiyi bakıcı olarak tayin etmelisiniz. Gelir durumunuda hesaplayalım şimdi alınan 1400+1300+200=2.900 gelir eder evde 4 kişi yaşadığınızı söylemişsiniz 2900/4 =725 tl kişi başına düşer bu durumda 784 tl olan kişi başı düşen miktar aşılmaz ve bakımmaaşı için başvurabilirsiniz.

esmerimi

Üye
Üye
Merhaba arkadaşlar,
Forumda sık sık "bakım ücreti kaç ayda bağlanır, bakım parası için başvuralı şu kadar ay oldu, hala bir sonuç alamadım" v.b gibi sorular soruluyor.

Bakım ücretinin bağlanma süreci her İl deki başvuru yoğunluğuna ve o ildeki SHÇ yetkililerinin çalışma temposuna göre değişmekte. Bu yüzden de bu türden sorulara net cevaplar vermek oldukca güç oluyor.

Bu anlamda bakım ücretlerinin hangi ilde kaç ayda bağlandığına dair bilgi bankası oluşturmak adına bakım ücreti alan arkadaşlarımız (aşağıdaki şablona göre) maaşlarının kaç ayda bağlandığını yazarsa herkes için yararlı olacağını umuyorum.

1: Yaşadığınız İl:
2: Başvuru Tarihinizden Kaç Ay Sonra Bakım Maaşı Başvurunuz Onaylandı:
3: Bakım Maaşınız Onaylanmasından Kaç Ay sonra Maaşınızı Almaya başladınız
4: Bulunduğunuz İl de Bakım Maaşı Her Ay düzenli Olarak Yatıyor mu

2012Yıılında baş vurdun 2 aycsinra almaya başladımheray 13cdüzenli olarak yatıyor

esmerimi

Üye
Üye
Gaziantep her ayın 13 düzenli olarak yatırıyor

halil dayı

Üye
Üye
Hatay iskenkenderun da ikamet edenler varmi.evde bakım maaş alan arkadaslar

HASAN5802

Üye
Üye
Sivas tan hasan
19/09/2016 başvuru tarihim
29/09/2010 eve heyet geldi
onaylanmasini bekliyorum

okatur

Üye
Üye
9 ayın 5 inde başvurduk dedilerki 45 gün içinde kontrole geleceğiz 45 gün geçti gelen olmadı tlfon noyu bulup aradım orayı çıkan kişi yetkiliye iletirim dedi ve 1 gün sonra geldiler ve ekimin 24 ünde bakıcım gidip kağıdı imzaladı ordaki bayan aralıkta alır dedi Aralık 13 ü bekliyorum umarım dediği gibi olur

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

okatur

Üye
Üye
Maaşı aldım çok şükür 930 tl

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yalniz efsane

Üye
Üye
Yeni üye oldum annem 83 raporlu eve heyet geldi bir kağıda imza attım biz sizi ararız dediler ne zaMan sonuçlanır olumlu olurmu

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Neticesi için beklemeniz gerekiyor evrakları verdiyseniz eve gelip bakacaklar sonrasını kurumdan ögrenebilirsiniz illerdeki yogunluga göre 1-3 ay arasında degişir.

ziyaretci

Üye
Üye
haziran 2016 başvurduk
kasımda eve geldiler.
aralık 2016 onaylandı
henüz ilk maaşımızı almadık.

Seydunas

Üye
Üye
Bizim bakım aylığı için 27 Ocak'ta gelip imza aldılar hesap numarasını istediler.şubatta hesabıma 425 tl yattı.bugün hesabıma baktım 65 tl var.sizce sorun nedir.

gülümse_hayata

Üye
Üye
[MENTION=17757]Seydunas[/MENTION]

Şubat ayında hesabınıza tam maaş yatmamış bunun sebebi maaş onaylandıktan bir sonraki aya kadar aradaki miktardır. Fakat Mart ayında yatan 65 TL neden bunu anlayamadım. Yani maaşınız hiç yatmamış olsa işlemleri yetişmedi Nisan ayına sarktı diyeceğim ama Şubat ayında alıp Mart ayında yatan bu küçük miktar anlamsız geldi. Bece bu durumu kuruma sormanız daha net cevap almanız açısından doğru olacaktır.

Seydunas

Üye
Üye
Teşekkür ederim gülümse hanım

Tekerlekli Sandalye