Bana verilen iş görememezlik oranına itiraz edersem bir sonuç alabilir miyim?

by_cezali

Üye
Üye
selam arkadaşlar ben 2009 da yüksektan düşme sonucu iş kazası geçirdim ve t12 vertebra kırığı oldu 45 gün hastahanede yattım ameliyat oldum ve dikdörtgen şeklinde 4 platin takıldı ayağımda nörolojik ağrı var 2 senedir ilaç kullanıyorum hala geçmedi artı sağ ayak 2. ve 3. parmaklarım oynamıyor baş parmağımsa elektirik tedavisi sonucu sadece hafifçe yukarı kaldırabiliyorum ve afedersiniz anüs bölgesini tam sıkamıyorum neyse uzatmayayım hastahane ayakta durmadan ağır kaldırmadan ve fazla yürümeden çalışabilir iş oran kaybının merkezce verilmesine karar verilmiştir diye rapor verdi ankaraya kağıtlarım gitti ve sonuç %32 iş gücü kaybı verildi 190 lira maaş bağlandı ama geçen hastahanede bir çocukla konuştum onunda belinde dikdörtgen şeklinde 4 platin var başka herhangi bir sorunu yok %42 almış ben 1 senedir iş bulamıyorum bulsamda 600 lira veriliyor en çok ve taktiriniz bu hayat şartlarında bu parayla geçinmem mümkün değil izmirde ev kirası gecekondular bile 300 lira evim kira annemle yanlız yaşayacağım (şuan abimin yanında kalıyoruz) avukatımla konuştuk ve sgk ya dava açmaya karar verdik sizce bu oran değişirmi veya böyle bir olay yaşayan varmı aranızda psikolojim çok bozuk işkur özürlü raporu almak için hastahaneye sevk etti ordaki psikolok bile sen acil psikolojik destek gör dedi bu arada özürlü oranı %40 nöroloji % 20 psikoloji ortalama %55 rapor verdiler yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler

İskender Durgun

Üye
Üye
Olumlu şeyler yazmak isterdim fakat benim kanaatime göre oranınızda fazla değişiklik olmaz. Olsa bile 5-10 puan olur ki o da maaşınıza fazla etki etmez. Bu tabiki benim görüşümdür. Süreci burda paylaşırsanız bu gibi durumda olanlarda faydalanır. Sevgi ve saygılarımla...

Tekerlekli Sandalye