Bankaların hesap işletim ücreti kesmesi hakkında..?

Eğce

Üye
Üye
Selam Gazoz Agacı

Vermiş oldugunuz degerli bilgiler için çok teşekür ederim.
1 Hayat sigortasını her yıl yenilencekse.
2 Heryıl yaklaşık 150 tl miödeyeceğim.
3 Kredi kulandırım Tarihi 27-05-2013 .
4 Bitiş Tarihi 27-06-2018 .
5 Bankanın insaflı olması durumunda kaç yıllık veya aylık ödedigim parayı alacağım.

Sağlıcakla Sağlıklığalın iyi akşamlar.....

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Selam Eğce,

Aslında bu konuları kendi bankanızla keşke en başında yani krediyi çekerken paylaşsaydınız ama olsun sonuçta krediye ihtiyacınız vardı ve banka size bu krediyi sağladı. Normal şartlarda yani siz ödemeniz gereken kredi taksitlerinizi her ay ödenmesi gereken tarihlerde düzenli olarak ( arada erken ödeme yapmanız 1,2 gün dahi olsa sisteme artı olarak geçeceğinden) , aksatmadan ( asla gecikmeden ) ve inşallah zamanında ödeyip tamamladığınızda o beş yıl boyunca ( sanırım sizden her yıl için yaklaşık 150 tl ) tüm hayat sigorta priminizi geri alacaksınız. Bu konuda işte siz gerekleri yerine getirdiğinizde sorun olmayacaktır.

Bankanız sanırım G..... bankası ama hangi banka olursa olsun arkadaşım siz müşterisiniz ve size her türlü bilgiyi vermekle yükümlüler. şubelerde oturan ve sizinle muhatap olan müşteri temsilcilerinin size daha iyi hizmet sunabilmek adına yılın büyük bir bölümünü eğitimle geçirdiğini ve aslında bu kadar eğitim almalarına rağmen müşterilere olan ilgisiz ve aldırmaz tavırlarından da çok çok üzülerek etkilendiğimi belirtmek isterim.

Eğce

Üye
Üye
Gazoz Agacı ;İnsanın toplu paraya ihtiyacı olunca pazarlık yapmaşansı malisef olmuyor ! olamazda yasalar biz leri malisefkoruyamıyor.
Şimdiyekadar vermiş oldugunuz bilgiler inanın beni çok aydınlatdı ve duygulandırdı çok sağ olunuz.

İyi Akşamlar Teşekür ederim.....

magvali

Üye
ben finansbanktan 2 kere kredi çektim.evraklar imzalanıp beni vezneye yönlerdirirken,birinde 200 tl öbüründe 180 tl bu hayat sigortası parası kesilecek demişti.ben vezneden önce kartla atm den baktım daha hayat sigortası parası kesilmemiş.

hemen çekebildiğimi atmden gerisini kredi kartına aktardım :) yani kısacası kesemedi 2 kredidede.
ertesi gün beni arıyolar,tabii bildiğim için açamadım teli,1 ay sonrada mesaj geldi cebe para alınamadığı için hayat sigortası poliçeniz iptal edilmiştir diye.aklıma geldikçe gülceğim geliyor

magvali

Üye
bide unutmadan atm den hesaba para yatırıpta kredi ödemesi yapmayın.......

şubenin içinden üstüne basa basa direk kredi taksidine yatır dedinmi daha iyi oluyor.hiçbiryere kesemiyor..:)

Eğce

Üye
Üye
magvali ;Anlaşılan sizin banka hep tehna oluyor veya veznadar sizi bekler durumda.....

Kuyrukta belki 2 saatiniz harcamak daha kolay geli yordur.....

magvali

Üye
magvali ;Anlaşılan sizin banka hep tehna oluyor veya veznadar sizi bekler durumda.....

arkadaşlar bankanın içinde sıra bekleme,yok tüketici hakem heyetlerine kim gidicek,yok uzun sürüyor vs vs herşey ol deyince olmuyor malesef biraz zafer kazanmak için bazı şeylerden feragat etmek gerekiyor.

eger 1 saat bankanın içinde sıramı beklicem kardeşim diyosan 3 ayda bir 20 ila 40 arasındaki hesap işletim ücreti ve her yıl yenilenen kredi hayat sigortası parasını kuzu kuzu bayılacaksın.yapacak bişey yok.

çok güzel olur koşturmadan mücadele etmeden herşey gönlümüzce olsun hep istiyoruz ama olmuyor malesef.

herşey ol deyince olacak tek yer hakedersek cennette inşallah.......

ben sana yol göstermeye uğraşıyorum sen bana zamanın çok galiba,veznedekiler senimi bekliyor diyosun.allah iyiliğini versin eğce :)

Eğce

Üye
Üye
magvali ;Bu başlıktaki sorulan tüm sorular verilen güzel bağlayıcı cavapları tekrar oku ! emi vermiş oldugum çabaları.

Sizin göstermiş oldugunuz (!)yol yol değilki.

Yinede sağol teşekür ederim.....

magvali

Üye

bak kardeş burası inegöl belli günler hariç bankalar tenha olur.aynen dediğin gibi veznedar beni bekler çünkü boş..
gösterdiğin yol yol değil diyosun.kendine göre haklısın belkide ama şimdiye kadar hakem heyetine açtığım dava şikayet vs 5 tanesini kazandım ve 2500 tlden fazla paramı geri aldım.demekki benim yolum doğru.allah seni doğru yoldan ayırmasın...

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Arkadaşlar gereksiz sataşmalar yapmayalım lütfen herkesin amacı burda magduriyetleri en aza indirgeme yolundadır

Eğce

Üye
Üye
Selam Eğce,

Aslında bu konuları kendi bankanızla keşke en başında yani krediyi çekerken paylaşsaydınız ama olsun sonuçta krediye ihtiyacınız vardı ve banka size bu krediyi sağladı. Normal şartlarda yani siz ödemeniz gereken kredi taksitlerinizi her ay ödenmesi gereken tarihlerde düzenli olarak ( arada erken ödeme yapmanız 1,2 gün dahi olsa sisteme artı olarak geçeceğinden) , aksatmadan ( asla gecikmeden ) ve inşallah zamanında ödeyip tamamladığınızda o beş yıl boyunca ( sanırım sizden her yıl için yaklaşık 150 tl ) tüm hayat sigorta priminizi geri alacaksınız. Bu konuda işte siz gerekleri yerine getirdiğinizde sorun olmayacaktır.

Bankanız sanırım G..... bankası ama hangi banka olursa olsun arkadaşım siz müşterisiniz ve size her türlü bilgiyi vermekle yükümlüler. şubelerde oturan ve sizinle muhatap olan müşteri temsilcilerinin size daha iyi hizmet sunabilmek adına yılın büyük bir bölümünü eğitimle geçirdiğini ve aslında bu kadar eğitim almalarına rağmen müşterilere olan ilgisiz ve aldırmaz tavırlarından da çok çok üzülerek etkilendiğimi belirtmek isterim.

GÜNCEL
Selam Gazoz Agacı,
Ben bugün Ziratbankasına kırediiçin gitdim hesap kitap sonra 250 tl sikortatutuyor toplamda şu barayı alacaksınızdedi bende kredi bitiminde 250 tl yi
gerialabilecegimmidedim yo hayırdedi bunu şöyle düşün mesala arabanın kaskosugibi ben bu yıl kazayapmadım verin benim primimi diyebilirmiyiz.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Selam Eğce,

Eskiden bende sizin gibi bankaların kredi kullandırırken müşterilerine zorunlu olarak yaptıkları hayat sigortasına karşıydım ve bunu kesinlikle müşteriye yüklenen ek bir borç yükü olarak düşünürdüm ama karşılaştığım onca olay sonrasında ben bile artık bireysel ihtiyaç kredisi çekerken kendi isteğimle ferdi hayat sigortası yaptırıyorum ve bunu eşit olarak kredi taksit tutarına bölüştürüyorum. Hayat bu bir dakika sonrasında ne olacağımız belli değil ve geride kalanlara hiçbir borç kalmaması adına oldukça faydalı bir uygulama diye düşünmeye başladım.

Size sigorta tutarınızı geri alabilmenin tam olarak değilde erken ödeme yaparak kredinin erken kapatılması durumunda bankanın hesabınız kapatılmadan geriye kalan ( vade tutarının erken ödenmesi halinde geride kalan kaç ay varsa) yıl üzerinden ay sayısına bölünerek kalan sigorta tutarı hesabınıza artı olarak yatar.

Arabanın kaskosu gibi düşünülmeyen bir durum ki aslında benim anlayamadığım arabam yok ama kaskonunda iade edilemeyeceğini biliyorum. Kaza yapmamanız durumunda ödediğiniz kasko parasınıda geri alamazsınız ki? Belki iyi sürücü olmanın bir ödülü olarak gelecek dönemdeki kaskonuz indirimli olabilir ama bilmiyorum kasko iadesi diye bir şey duymadım bugüne kadar.

Bana kalırsa aldığınız krediye karşılık ödemek zorunda kaldığınız kredi faizi öylesine yüklüyken şimdi bir de sigorta masrafını kendinize dert etmekten vazgeçin. Onun yerine bir daha kredi kullanmamanız daha hayırlı olacaktır.

Banka kredisine ihtiyaç duymayacak bir şekilde ekonomik yönden güçlü, sağlıklı, refah bir yaşam dileklerimle...

Eğce

Üye
Üye
Selam Gazoz Agacı,

Zaten kafama yatmamıştı Siz 5 yıllık primin tamamını gerialacaksınız dediginizde.

Tekerlekli Sandalye