Bayram İkramiyesi Neden Evde Bakım Maaşı Alanlara Verilmiyor?

serbetcimehmet

Üye
Üye
erbetci seni tanımam bilmem.Sana atıfta falanda bulunduğum yok.Eğer cümlelerimde adın geçiyorsa tartışma yarat olurmu.Buradaki tartışma konusu ikramiye.Onun için ne sana atıfta bulunmuşluğum var nede seninle tartışma niyetim.Hassasiyet konusunada gelinde burada konu açıp tartışmak değil eğer incelersen 2022 maaşlarının gelirden sayılmaması ve engelli araçlarına yakalamalı haciz konulmaması gibi konularda T.B.M.M. deki bütün siyasi parti gruplarına,tek tek bütün milletvekilerine dilekçeyle başvurmuşluğum var k.,TV. de gündeme dahi geldi yaptığım bu çalışmalar.Sizinde birileri hakkında paranızı kullandıkları düşünceniz varsa bunu adli olarak araştırabilirsiniz.Tekrar hatırlatayım benim yazılarımda ne sana atıf var nede ismini zikretmişliğim.Konunun senin fikrinlede alakası yok.Burdaki konu senin daha sonra gördüğüm açtığın konuyla alakalı değil.Senin konunda ben kelime etmedim etmem.Burdaki konu İkramiye neden bize ödenmiyor.Bu konuda dediklerime muhalifsen onu söyle.Ama yukarda bahsettiklerinin burdaki yazışmalarla alakası yok.Konumuza dönersek bırakın gelir aşma sorununu öncelikle ikramiyenin sözlük anlamına bakalım;
1-Çalışanları işe adepte ve motive etmek için verilen kar payı.(maaş alanlara olduğu için emeklileride katabilirsiniz)
2-Piyango gibi şans oyunlarının dağıttığı kişilere ödenen para yada nesne
Peki bize hangisi uyuyor?Şunu anlayın lütfen Evde bakım parası maaş değil sosyal yardımdır.Neden maaşlar için ödenen banka promosyonu alamadık?Yada engelli bakım parasını gelir göstererek neden bankalardan kredi alamıyoruz?O yüzden birşeyleri isterken hassas olup düşünüp istemeliyiz.

ewt son söylediğinizde mütabığız elbette katılıyorum benimde her paylaşımlarımdan da anlaşıldığı üzere evde bakım maaşları yatan iller listesinde karabük yattı dediğimde hiç birinde maaşlar olarak zikretmişliğim yoktur sizinde söyleminiz gibi bu bir yardım parasıdır bu yüzden diğeri gibi sabit bir ödeme günü yoktur iki dudak arasındadır en tepeden ödenmeyecek denilir ödenmez kaldı ki pirim ikramiye almak şu tarafa dursun hatta 2022 bir maaştır yinede kapsam dışı tutulmuştur tutulacaktır

sulom

Üye
Üye
Ben biraz önce baktım bize yok hatta 2022 yardımını 43 lira düşürmusler benim ev kiram 900 lira kızım var üniversitede okuyan hiç bı yerden yardım almıyoruz kızıma okula gideli bir lira göndermedim o çalışıp okuyup bize yolluyo soruyorum ev kirası elektrik su mutfak tek bir ailem yardım yok evde adam yok çalışan vizede var dediler sevindim her yere borcum var sevindiğini oğluma yazlık kıyafet ayakkabı alacam diye yine hayaller hayatlar olduk ☹️

Tekerlekli Sandalye