Behçet hastasıyım malulen emekli olabilir miyim?

• Konuyu başlatan ENB ESKİÜYESİ
  • Başlangıç tarihi
E

ENB ESKİÜYESİ

Guest
öncelikle siteyi biraz dolaştım ve çok açıklayıcı, çok çabuk cevap verildiği için teşekkür ederim. ben 1998 de behçet hastalığına bağlı sorunlarım oldu ankara ve istanbul tıp fak. tedavi oldum. şu an pulmonerhipertansiyon+derinventrombozu+norolojik olarak dejavu+behçet hastalığım var ilk ssk tarihim 1995 daha sonra bağkur+ssk karışık ödedim toplam gün 3485 doğum tarihim 1972 ilk işe girerken ve sonraki aşamalarda sağlık raporum yok .şimdi malullüğe mi başvursam yoksa vergi indirimi için mi başvursam mesala vergi indirimi için başvurup eğer%60 rapor alsam vergi indirimi emeklilik şartları yetersiz kalırsa yeniden malullüğe başvurabilirmiyim. birde vegi indirimi şartları yeterli olmasa askerlik borçlanmasıyla ilk işe giriş tarihi ve sigortalılık süresi artırılabilirmi.sizden akıl bekliyorum yardımlarınız için teşekkürler

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Malulen emekli olabilmeniz ilk sigortalı olduğunuz tarihte maluliyet derecesinde (%60 sakatlık-hastalığınızın olmaması gerekmektedir
Şu an sakatlık oranınız % kaç onu bilmiyoruz. Ve daha da doğrusu malulen emeklilikte ilk sigortalılık tarihinde ki sakatlık oranı önemli.

Malulen emekli olamasanız dahi %40 ve üzeri bir raporla (vergi indirimi aldığınız taktirde) engellilere tanınan erken emeklilik koşullarından yararlanabilirsiniz.

Tekerlekli Sandalye