Beren Saat Yeni Sinema Filminde Görme İşitme ve Konuşma Engelli Rolü Oynayacak

gülümse_hayata

Üye
Üye
İntikam dizisinin 1. sezon çekimlerini tamamlayan Beren Saat, tatil yapmak yerine dördüncü sinema filmini çekecek.

beren-saat.jpg

Milliyet'ten Sercan Kısmet'in haberine göre; Saat, TMC Film’in yapımcılığını üstleneceği “Benim Dünyam” isimli filmde Uğur Yücel ile kamera karşısına geçecek.

Filmde Saat, doğuştan kör, sağır ve dilsiz bir kızı canlandıracak. Filmde Saat’in çocuk yaşlarda hayatına girecek olan Yücel, onun bütün fiziksel engellerine meydan okuyarak üniversiteye girmesini sağlayacak. Çekimleri haziranda başlayacak olan film, 2005 yılı Hint / Amerikan ortak yapımı “Black”(Siyah) isimli projeden uyarlanacak.

Dramatik sahneleriyle seyirciyi sarsacak filmin çekimleri adada yapılacak.

Çekimler için hazırlık yapan Saat, önceki akşam aynı evi paylaştığı sevgilisi Kenan Doğulu ile keman virtözü Itzhak Perlman’ın konserini izledi. Konsere Doğulu ile el ele gelen Saat, bu yaz evleneceği yönünde çıkan haberlerle ilgili sorulara gülümseyerek karşılık verdi. Doğulu ise gazetecilerin “Temmuzda evleneceğiniz konuşuluyor” sözlerine “Kardeşlerim ne yapıyorsunuz? Görüşemiyoruz. Özledim sizleri” diyerek esprili bir yanıt verdi.

Fulya

Üye
Üye
aslında çok önemli.
çünkü engelli bir insanın neler yaşadıklarını az da olsa anlama olanağı sağlıyor. ve aslında kendileri de bilinçleniyor. bilinçlendilkçe destek geliyor

ben bu tür filmlerin özellikle çok ünlü kesimlerin çekmesini isterim. çünkü isterim ki bir saatlikde olsa yaşanılan ve yaşatılan zorlukların farkına varsınlar.

Tekerlekli Sandalye