Beyin Tümörü Kanseri Olan Yeğenim 2022 Maaşı Alabilir mi?

aydogdum1

Üye
Üye
Mehmet Yalçın bey ; Selamlar, Ben yeğenim Celal AYDOĞDU için yazıyorum.Öncelikle böyle iletişim fırsatı yarattığınız için size ve emeği geçenlere Teşekkür ederim.Sitenizde konu nasıl açılır pek bilemiyorum ama size bir sorum var lütfen bu konudaki açıklamalarınızı bekliyorum.Yapacağınız açıklamayı hem buradan hemde sıklıkla işyerimden internete bağlılığımız sürekli olduğu için sıklıkla bakabildiğim mail adresime aydogdum1@gmail.com adersime de gönderirseniz çok ama çok sevinirim. Benim Yeneğim şimdi ENGELLİ OLAN Celal AYDOĞDU 2009 yılında askere gitti acemi birliğindenayrılıp dağıtım iznine geldiğinde ağzında bir eğrilme fark ettik ve Hastaneye götürdük yapılan muayene ve filmlerden sonra BEYNİNDE TÜMÖR OLDUĞU tespit edildi ve hemen ANKARA-GATA Askeri Hastanesine sevki ile burada;BEYİN KANSERİ TEŞHİSYLE BEYİN AMELİYATI OLDU tedavisi halen 1 yıldır GATA' da devam ediyor AMELİYAT sonrası SAĞ tarafında eller kol ve bacaklar dahil FELÇ OLDU,YÜRÜYEMİYOR VE HERHANGİ BİR ŞEY TUTAMIYOR .Konuşma çok zayır MOTOR KONUŞMA diyorlar ve HAFIZA durumu çok zayıf pek çok şeyi HATIRLAMIYOR şimdi ANKARA GATA REHABİLİTASYON MERKEZİNDE FİZİK TEDAVİSİ devam ediyor.Şimdi bu Yeğenim için. 2022 sayılı kanunla Engelliler için maaş bağlanması diye bir şey duydum ama bu konuda bir şey bilmiyorum ENGELLİ YEĞENİM evli ve 8 aylık bir çocuğu var kendisinin ve eşinin hiç bir sosyal güvencesi yok Askere gitmeden evvel 3 yıl kadar ÖZEL GÜVENLİKLİK GÖREVLİSİ OLARAK SİGORTALI ÇALIŞTI VE askere giderken işten ayrıldı.Mehmet Bey Yeğenimin 2022 sayılı yasa ile kendisine ve eşine maaş bağlanması konusunda NELER YAPMALIYIZ bu konuda bize bir akıl verin lütfen.Teşekkür eder.Allahtan size ve tüm ENGELLİ İNSANLARIMIZA ŞİFA VERMESİNİ DİLERİM.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Merhaba, kuzeniniz %40 ve üzeri özürlü raporu alabilirse diğer şartlarının uyması halinde 2022 maaşı alabilir. 2022 maaşı sadece kendisine bağlanır eşine maaş bağlanmaz. Kuzeniniz daha önce SSK lı çalıştığı için engelli erken emekliliğinden yararlanabilir. Veya %60'ın üzerinde özürlü raporu alabilirse malulen emekli olabilir. Benim önerim engelli erken emekliliğinden yararlanabilmesi yada şartları uyuyorsa malulen emeklilik için başvuruda bulunması. Ama engelli erken emekliliği yada malulen emekli olup olmayacağını söyleyebilmemiz için önce sakatlık oranını bilmemiz gerekiyor. Kuzeninizin şu anki özürlülük oranı % kaçtır?

Tekerlekli Sandalye