Bilateral total diz protezi ÖTV indirimden faydalanır mı?

memet56

Üye
Üye
Merhabalar,Geçtiğimiz hafta hastaneden engelli sağlık kurulu raporu aldım.Karar şu şekilde :''BİLATERAL TOTAL DİZ PROTEZİ,ENGELLİ ORANI %55 ÖZEL TERTİBATLI ARAÇ KULLANABİLİR.'' şeklinde.Ayrıca yeni b sınıfı 10.02 kodlu ehliyet aldım. Bu şekilde aldığım Engelli sağlık kurulu raporu ve yeni 10.02 kodlu sürücü belgesi ile ÖTV indirimli otomatik vites araç alabilirmiyim ?Hepinize saygılarımla.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
[MENTION=19733]memet56[/MENTION] özel tertibatlı araç kullanır ibaresi direk ÖTV indirimi için vize anlamına geliyor ancak sürücü belgenizdeki 10.02 kodu kafamı karıştırdı. 10.02 kodu otomatik vites için. Sürücü belgesindeki kodla rapordakilerin eşleşmesi lazım diye biliyorum. [MENTION=10995]balkesli[/MENTION] bu konuda sen ne düşünüyorsun?

balkesli

Üye
Üye
bir sorun çıkacağını sanmıyorum ötv indirimi için ehliyet ve bu kod yeterli olacaktır.

effezz

Üye
Üye
merhaba oncelıkle benım romatoıd art e baglı 100 de 75 raporum var ancak bu raporu alırken ben herhangı bır amalıyat olmamıştım şimdi her ıkı dız ve her ıkı kalca da protez yapıldı bende tekrar dan heyete gırıp 100de 80 barajını asmak ıstıyorum emeklı 4100 GUNUN var 15 senem oldu sızden rıcam bılen varmı acaba hastalıgım romatoıd artrıt ılerı dercede her ıkı dız ve her ıkı kalcada total protez var ne kadar oran alabılırım .

Tekerlekli Sandalye