Bipolar hastasıyım. EKPSS ye girebilirmiyim?

Öncelikle merhabalar ben yeni üye oldum. bipolar hastasiyim 5 yildir yuzde kirk raporum var kpssye girmek istiyorum cunku fiziksel zihinsel bozuklugum yok ünm lakin ruhsal sikintim olacaklarini dusunup ise almiyorlarlar bu yuzden cok stres yapiyorum maddi manevi cok yiprandim e kpss girme sansim varmi ve ne gibi isler yapabilirim lise mezunuyu aciktan üniversite de ogretim hayatima devam ediyorum tek olaganim kpss gozukuyor, artik umutlarimi yitirip sacma sapan seyler dusunmeye basladim. Birde konu disi olarak arkadaslar askerlikden muafmiyim eger muaf degilsem orda garanti curuk alirsin ve dondugunde devlet dairesinde calisamazssin diyorlar ilgilenen arkadaslarima tesekkur ederim

SM-A720F cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Hakan.60

Üye
Üye
Ekpss ye girmeniz sizin icin güzel olur tabi.
Elinizdeki raporla sizi heyete cikartirlar ve çok büyük ihtimalle askerliğe elverişli değildir (çürük ).
Bu çürük raporu ileride işinizi etkilemez.
Engelli olarak devlet dairelerine atanmaniza mani olmaz.
Sadece bazı işlerde engel olur.Ağır işlerde veya tehlikeli işlerde calisamazsiniz.cunki o işlerde işyeri tehlikeli islerde çalışabilir raporu istiyor.ve siz rahatsizliniz sebebi ile o raporu alamazsınız.dolayısı ile o işlerde calisamazsiniz.
Askerlikten muaf olmasaniz dahi o işlerde calisamazsiniz.çünkü elinizde %40rapor var ve tanı bipolar.
Kısacası bu rahatsızlıkla askere gitmezsiniz.is hayatinizda da engelli kadrolarında bir sorun olmaz.tabi devlet dairelerinde.
Özel sektör engellilerin çalışması konusunda zaten hep ENGEL.

Cok tesekkur ederim Hakan bey . Zaten özel sektör girmedigi alan mi kaldi ? Bir sorum daha olacak cok dusuk bir ihtimal olsa da devlet daireleri ekpss olmadan veya belediyeler is verirmi ?

unuttum.29

Moderatör
Moderatör
Merhaba Aras,
Kamuda 7 yıllık memurum.
Engelli kadrosundayım.
Ekpss ile atandım. Başka türlü kamu memur istihdam etmez.
Ama Karayolları, Demiryolları gibi kurumlar engelli işçi almaya devam ediyorlar.
Sınav yapmıyorlar, şartları tutanlar başvurabiliyor.
işçi alımları İŞKUR vasıtasıyla yapılıyor. Sık sık ilana da çıkmazlar zaten.
(bir kaç ayda bir denk geliyor bana.)
Ben 41 yaşımdayım ama maaşları hala cazip gelir bana.
(Ben şuan 2700 alıyorum işçiler mesaisiz 3500-4000 falan alıyorlar.)
işkura kayıt yaptırıp internet şubesi şifresi alırsanız ön başvurunuzu internetten de yapabilirsiniz.
Not: Bu dediğim kamu işçiliğidir. Yoksa belediyelerin taşeron firma ile anlaşıp asgari ücret ile çalıştırdığı işçilerle karıştırmayasınız. Bir de onlar var. :)

otomasyoncu

Üye
Üye
Merhaba Aras,
Kamuda 7 yıllık memurum.
Engelli kadrosundayım.
Ekpss ile atandım. Başka türlü kamu memur istihdam etmez.
Ama Karayolları, Demiryolları gibi kurumlar engelli işçi almaya devam ediyorlar.
Sınav yapmıyorlar, şartları tutanlar başvurabiliyor.
işçi alımları İŞKUR vasıtasıyla yapılıyor. Sık sık ilana da çıkmazlar zaten.
(bir kaç ayda bir denk geliyor bana.)
Ben 41 yaşımdayım ama maaşları hala cazip gelir bana.
(Ben şuan 2700 alıyorum işçiler mesaisiz 3500-4000 falan alıyorlar.)
işkura kayıt yaptırıp internet şubesi şifresi alırsanız ön başvurunuzu internetten de yapabilirsiniz.
Not: Bu dediğim kamu işçiliğidir. Yoksa belediyelerin taşeron firma ile anlaşıp asgari ücret ile çalıştırdığı işçilerle karıştırmayasınız. Bir de onlar var. :)
2700 tl icinde yol, yakacak, kira ve yemek yardimi Varmi acaba doner Sermaye veya ek gelir aliyormusunuz. Kusura bakmayin AMA Memur adayi olarak bu konulari cok merak ediyorum.

MI 4LTE cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

unuttum.29

Moderatör
Moderatör
Ben Meb te memurum.
Bizde döner yok.
Hepsi içinde 2700 benim maaş.

Cok tesekkur ederim oncelikle bende memur olmak istiyorum ama ortalama bir memur maasina gore biraz az bence seneye atsansam ki siz 7 yillik memursunuz cidden alicagim maas ne olur bilemedkm acikcasi internette bi ara en dusuk memur maasi 3 un biraz ustuydu kazanalim atanalim 100 200 lira pek farketmez ama hakkimizida almamiz gerek diye dusunuyorum saygilar

deryalog

Üye
Üye
İyi alıyorsun ben hastanede çalışıyorum 872 TL döner 2558 maaş üniversite mezunuyum bir de 3 den assa alan yok memur olup da niye böyle benimki bilmiyorum aile yardımı çocuk yok belki ondandır

GM 5 Plus d cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

unuttum.29

Moderatör
Moderatör
Kimse ayranım ekşi demez. (Hele hükümetler hiç demez.)
Alacağımız zamla 2019da 3000 olursa maaş ne ala.
Basında yer alan haberlere o kadar da itibar etmeyin bence.
Gerçekler acıdır..
Yine de benim durumumdaki biri için yedi yıldır Sınıf atlamış gibiyim.
Daha evvel SSK malulen emekli maaşıyla büyükşehirde kiradaydım. İçeceğim suyu bile, arada, sokaktaki tatlı su çeşmesinden almak durumunda kalıyordum.
Şimdi üç beş kuruş artırıyorum.

Anladim peki son ekpss giren arkadaslar sorular hakkinda bilgi verirmi en az kac yapmam gerekir lise mezunuyum aciktan 3.inifa gectim sayilir ortaogretim sorulari nasil bilgilendiren olursa sevinirim yabanci dilim genel kulturum cok iyidir ise yararmi

otomasyoncu

Üye
Üye
Hakikaten Memur maasi cok dusuk, Bunun yolu, yemegi ve sehir disindaysan kirasi var, Ben ozel sektordeyim 9 senelik net 3000 tl Maas %100 Mesaim, yil Sonu primim, bayram paralari filan ortalama 3500 I buluyor. Evim kendimim, servisi ve yemegi var. Tek Kotu yonu gece vardiyasi ve cumartesi calismasi, bilmiyorum yine bir ekpss ye girip yasadigim Sehirde bir yer tutturursam giderim Belki.

MI 4LTE cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Tekerlekli Sandalye