Bir Engellinin Günlüğü: Abdullah Öz

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Öykünün adı: Bir Engellinin Günlüğü

OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Yazar: Abdullah Öz

ABDULLAH ÖZ KİMDİR?

Konya’nın şirin bir ilçesi olan Seydişehir’de 1990 yılının güzel bir Mayıs günü doğmuşum. İlk ve orta öğrenimimi burada memleketimde tamamladım. Yine Fatih Üniversitesi İngilizce İşletme bölümü mezunuyum. İş hayatımı kamu sektöründe çalışarak ya da akademik kariyerime devam ederek sürdürmek istiyorum.
Yazı yazmaya başlamam çok uzun bir maziye dayanmıyor. Gerçi son birkaç senedir bazı notlar tutuyor, şiir ve deneme yazmaya çalışıyordum. Fakat ciddi manada yazı yazmaya yaklaşık bir buçuk yıl önce başladım. İlk önce düzenli olarak günlük yazmaya başladım, arkasından da makale ve denemelerimi yazdım. Yazı yazarken şunu fark ettim: yazmak gerçekten emek, zihin teri ve araştırma isteyen bir sanatmış. Fakat eğlenceli bir sanat.

İlkokul zamanlarında ilginçtir birçok Aziz Nesin kitabı okudum. Sebebi ise eleştirel, esprili ve ironik bir dile sahip olmasıydı. Fakat zamanla daha değişik kitaplar okumaya başladım. Mesela A.Günbay Yıldız daha sonraki yıllarda okuduğum roman yazarlarındandı. Fakat okuduğum en iyi roman kesinlikle Ş.Yüksel Şenler’in ‘Huzur Sokağı’dır. Ayrıca Hekimoğlu İsmail’in ‘Minyeli Abdullah’ romanı da oldukça etkiliydi. Diğer okuduğum yazarlardan bahsetmek gerekirse; Hekimoğlu İsmail, Mustafa Kutlu, Cemil Meriç, Necip F.Kısakürek, Muhammed Bozdağ, Ali Şeriati ve daha nice güzel insanı takip ediyorum.

Ayrıca Seydişehir'de dernek faaliyetlerinde de bulunuyorum. Şu an için "Seydişehir Umut Gençliği Derneği" başkanlığını yürütüyorum, yine "Seydişehir Gönülbağı" derneği bünyesinde de aktif çalışmalara katılıyorum.

NOT: Şu an dört farklı sitede yazılarım yayınlanıyor, (bunlar: Gençlik Sitesi | on5yirmi5.com, www.diniyazılar.com ("ariamoneva" müstear ismi ile), Çok Yakında... , Seydi)

Şu ana kadar yaklaşık altmış tane makale, deneme, şiir vb türde yazı yayınladım. Bunların hemen hepsini Genç Kalemler - on5yirmi5.com ‘da bulabilirsiniz.
Ayrıca Yağmur Dergisi'nin 2012 yılında düzenlenmiş olan hikaye yarışmasına ve EHAD derneğinin 2012 yılında yaptığı makale yarışmasına da katıldım.

Tekerlekli Sandalye