Birden fazla hastalığı olanlar EKPSS başvurusunda hangisini işaretleyecek?

sercan1988

Üye
Üye
1.başvuru formu tükenmez kalemlemi doldurulacak renk önemli mi

2.lisans mezunları için orta öğretim alanıda doldurulacakmı

3.engel bilgi formunda ki yerlerde biz tarafından mı doldurulacak...

4.birden çok engelli olanlar meselam benim kornik +ortapedik hangini işaretlicem...

5.. engel bilgi formunda sürekli engel gruunda şöyle olmalı değilmi

TÜM VÜCUT EGEL ORANI:%42
ORTAPEDİK:%4
SÜREGELEN (KRONİK) :%40

HEPSİNİ YAZMAK GEREK DEMİ TEK YÜKSEK OLANI YAZMAK YETERLİ DEĞİL ..

Sağlık Teknikeri

Üye
Üye
1- evet kurşun kalem
2- bilmiyorum (kılavuza bakmam lazım)
3- soruyu anlamadım
4- ilgili yazıyı aşağıya ekleyeceğim

ENGEL DURUMUNA İLİŞKİN BİLGİLER

Bu formda yer alan “Sürekli Engel Grubu” ve “Özel Durumlar” Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürlüğü tarafından verilecek Ön Kabul ve Taahhüt Beyanı belgesindeki bilgiler esas alınarak doldurulacaktır.

Burada yer alan bilgiler adayın başvuru merkezine gelirken yanında getireceği Ön Kabul ve Taahhüt Beyanı belgesindeki bilgiler esas alınarak başvuru merkezi görevlisince sisteme kaydedilecektir. Bilgilerde farklı olduğunda Ön Kabul ve Taahhüt Beyanı belgesindeki bilgiler esas alınacaktır.

Her aday için Sürekli Engel Grubu içinde bir seçeneğinin işaretlenmesi zorunludur.

Ön Kabul ve Taahhüt Beyanı belgesinde engel grubu genel engelliler olanlardan; Yaygın Gelişimsel Bozukluğu Olanlar (Otistik, Asberger, RETT Sendromu, Dezintegratif Bozukluk vb.), Özgül Öğrenme Güçlüğü Olanlar (Dikkat Eksikliği, Hiperaktivite, disleksi vb. olanlar), Ruhsal ve Duygusal olanlar önce “Sürekli Engel Grubu” alanında “Sınıflanamayan” seçeneğini işaretleyecekler, daha sonra “Özel Durumlar” alanında kendilerine uygun seçeneği işaretl eyeceklerdir.

Ön Kabul ve Taahhüt Beyanı belgesinde engel grubu genel engelliler olanlardan CP Hastası olduğu belirtilenler önce “Sürekli Engel Grubu” alanında “Bedensel (Ortopedik)” seçeneğini işaretleyecekler, daha sonra “Özel Durumlar” alanında “CP Hastası” seçeneğini işaretl eyeceklerdir.

sercan1988

Üye
Üye
Peki sapol ama ben tükenmez kalem kulandim bide engel ilişkin sanirsam en yüksek olani orani yazcaz

Tekerlekli Sandalye