Birtek benmi hala araç alamadım. :)

demirulubey

Üye
Üye
100 yıl önce insanlar uçağa binmiyordu. 100 yıl önce röntgen cihazı yoktu MR cihazı yoktu. 100 yıl önce kadınlar tarlada doğum yapıyordu. Sen bu kafaya mı hizmet ediyorsun. İmkanı olan istediğini alsın. Kimse çalmıyor çırpmıyor haram yemiyor. Adamın parası varsa imkanı varsa daha iyisini talep etmesi sizi neden rahatsız ediyor anlamış değilim. Bu tavır bu tepki niye? Benim 100 liram varsa o kadar açılırım. Ancak bir başka kardeşime Rabbim 1 milyon nasip etmiştir helalinden. Ben niye o kardeşime diyeyim ki sen katıra bin. Veya 1989 model arabaya bin. Aksine mutlu olurum. Rabbim bana neyi nasip edecekse burada olan yüreği temiz tüm engelli kardeşlerime yüz katını nasip etsin inşallah. Kalbi temiz nefretle dolu olmayan tüm engelli kardeşlerimi ve ailelerini saygıyla selamlıyorum. Bu kadar hain olmayın. İnsanlara karşı azıcık iyi niyetle bakın. Birbirimizi sevelim. Benim burada olan hiçbir kardeşime zararım yok kötü düşüncem asla olamaz. Ama ben şimdi çıkıp desem ki ben 50 bin liralık arabaya biniyorum sende bin. Senin neyine yetmiyo 50 bin liralık araba desem bu hainlik olmaz mı? Yapmayın. Allah aşkına yapmayın. Şunu sakın unutmayın kardeşlerim. Biz Allahın kullarıyız ve o bizim niyetimizi kalbimizi çok iyi biliyor ve emin olun Rabbim kötü düşünen insana yardım etmiyor. Bakın ben size bir hadis yazayım " “Canım kudret elinde olan Allah’a yemin ederim ki sizler iman etmedikçe cennete giremezsiniz. Birbirinizi sevmedikçe de iman etmiş olmazsınız." Müslim, Îmân 93-94. Ayrıca bk.Tirmizî, Et’ime 45, Kıyamet 56; İbni Mâce, Mukaddime 9, Edeb 11

Benden küçük tüm engelli kardeşlerimin gözlerinden büyüklerimin ellerinden öpüyorum. Allah hepimizin yardımcısı olsun.

beyazkelebek

Üye
Üye
bakın hele şu cazgıra.Kaç paran varsa git normal vergisiyle AL arabanı bin kardeşim. Bugatti veyron al normal vergisiyle güle güle kullan. gözü olanın gözü çıksın. Sen gidip devletin verdiği limitteki arabaları beğenmeyip, 4 milyona satılan arabayı devlet vergisini almasın 2 milyona kapatayım istiyorsun. Eeee o 2 milyon vergide 80 milyon vatandaşın hakkı yok mu bay helalinden para biriktiripte araba alan arkadaşım. ver 4 milyonu o araba sana helali hoş olsun ama devlettten yarısını sil dersen bu devletin vatandaşı olarak payıma düşen kadar zehir zıkkım olsun derim. hainin önde gidenleri hep böyle bir yeri tırtıklama peşinde olanlardır. belirtilen limitle iyi araba alınmıyormuş!!! oldu canım sen iste devlet sana mercedesi sıfır vergiyle hatta ücretinin yarısınıda hibe olarak almasın kalana paran yetmiyorsa sana bide sıfır faizli 96 taksit yapsın. bu daha sana yetmez belkide bide 5 yıl satamazsın şartını 1 yıla düşürse dimi. ah ne güzel tadından yenmez dimi. alırsın 500 liralık arabayı 250 ye 1 sene sonra araclar hiç zam yemese yerinde saysa bile 450 ye çakıp geçersin. sen böyle bir dünyanın peşindesin kardeşim. bana laf ebeliği yapıp durma. bizde engelli sahibiyiz ama durupta "dövlet benim engellime araba virsin şofer virsin. ayda cebimize 20 bin para goysin" bu mantıkla ne konuşuruz ne de düşünürüz. devlet kıstası koymuş böyleyken böyle kardeşim demiş. ne yapacak merkez bankasının hazinesini önümüze mi atacak senin engellin varmış al buyur abi hepsi senin diye. hakkaniyetli olun. her kesin istemesine bu iş bırakılırsa ohooo insanlar neler ister neler. Elhamdülillah bizde müslümanız lakin bu devletin başka dinlerden de vatandaşı var ve ben onlarında payına hakkına bir müslüman olarak korunması gerektiği bilincindeyim. ama sen kardeş, senden Allah insanlarımızı korusun demek mecburiyetinde hissediyorum kendimi. biliyorum bana zerrece hak vermeyeceksin buraya yazamayacağın içinden geçen kelimleride rabbim sana döndürsün.

Baremo

Üye
Üye
Evet 1 ayda açtığım konuya 5 kişi yazmamış. Bizler aynı kaderi paylaşan insanlarız. Ancak kendi aramızda zerre kadar birlik yok. Veya ben yanlış bir sitede miyim? Gümbür gümbür organize olmamız gerekirken şuraya bakın sanki üzerimize ölü toprağı serpildi. .Arkadaşlar. Buna inanın ki biz bir olursak sesimizi taleplerimizi sorunlarımızı herkese ama herkese duyururuz. Şuan gerçekten inanamıyorum yaşadıklarıma.
Bende başka bir formda okumuştum. Engelliler federasyonu da bu konu ile ilgili yazı yazmış ilgili yelere cumhurbaşkanı da mektup yazmışlar, rakamlar düşük, çoğu araba ötv muafiyetine girmiyor. İşimize yarar araç alamıyoruz diye mektup bile yazmışlar ama görünen bir değişiklik olmamış.

gizem06

Üye
Üye
Merhaba kardeşlerim,
Benim engelli bir oğlum var. Uzun zamandır araç almaya çalışıyorum ama malum fiyatları yakalamak mümkün değil. Oğlumun yaşı küçük ve imza da atamadığı için taksitli veya krediylede alamıyoruz. İnterneti aradım taradım bu konuda sıkıntı yaşayan birini göremedim.

Ben bu haktan yararlanmak istiyorum, çokta ihtiyacımız var. Dışarı adım atamıyoruz. Hastaneye gitmek için mecburen araç kiralıyorum. Bazen çat diye ihtiyaç oluyor araç bulamıyorum. Servislere çocuğun puseti çoğu zaman sığmıyor. Sığsa bile gittiğimiz doktorlar 50-60 km uzak 3-4 servis değiştirmek gerekiyor. Bir kez bu hatayı yaptım hem zamanında yetişemedik hemde çocuk mahfoldu. Yolda yaşadığımız binbir türlü sıkıntıdan bahsetmiyorum bile. v.s v.s Bu durum sinirimi bozuyor.

Benim gibi bu şekilde sıkıntı yaşayan var mı?
Bize de taksitle araç alma imkanı verilse çok iyi olurdu.
Acaba cimere bununla ilgili ortak bir metin yazsak. Göndersek sizlerde aynı metni bizi desteklemek için yollar mısınız? Veya bunun için nasıl bir kampanya başlatabilirim?

Bu konuda bilgi, fikir ve tavsiyeye ihtiyacım var hemde çok...
Bildiğim ve yaşadığım şeyle söyleyim araba almanız için rapor yuksek olmasi lazım vergi de ödemiyorsunuz biz iki arac degistirdik ama devlet limiti düşürüyor yani çok pahalı araba alamıyorsunuz çocuk kucukce vasi olarak ona atanirsaniz sorun olmaz imzada biz oyle yapmıştık Sulh Hukuk mahkemesine başvurarak vasi tayin ediliyor ama once engelli raporuna bakılıyor ve hakim taraflari dinliyor karar veriyor sorununuzu dile getirirseniz vasi tayin olursunuz bı Adalet Bakanlığına danışırsaniz iyi olur
Bildiğim ve yaşadığım şeyle söyleyim araba almanız için rapor yuksek olmasi lazım vergi de ödemiyorsunuz biz iki arac degistirdik ama devlet limiti düşürüyor yani çok pahalı araba alamıyorsunuz çocuk kucukce vasi olarak ona atanirsaniz sorun olmaz imzada biz oyle yapmıştık Sulh Hukuk mahkemesine başvurarak vasi tayin ediliyor ama once engelli raporuna bakılıyor ve hakim taraflari dinliyor karar veriyor sorununuzu dile getirirseniz vasi tayin olursunuz bı Adalet Bakanlığına danışırsaniz iyi olur
Ek olarak diyelim 300-500 bin arabaniz var eger onu 5 yıl sonra satarsaniz bidaha o kadar pahalı araba alamıyorsunuz limit düşürüyor devlet çünkü bide engelli arabasi bildiğim kadarıyla 5 sene satamiyorsunuz ama iyi kötü bi araba da isinizi gorur amac lüks deyil

Ek olarak diyelim 300-500 bin lira arabaniz var eger onu 5 yıl sonra satarsaniz bidaha o kadar pahalı araba alamıyorsunuz limit düşürüyor devlet çünkü bide engelli arabasi bildiğim kadarıyla 5 sene satamiyorsunuz ama iyi kötü bi araba da isinizi gorur amac lüks deyil

Son düzenleme:

gizem06

Üye
Üye

Ek olarak diyelim 300-500 bin arabaniz var eger onu 5 yıl sonra satarsaniz bidaha o kadar pahalı araba alamıyorsunuz limit düşürüyor devlet çünkü bide engelli arabasi bildiğim kadarıyla 5 sene satamiyorsunuz ama iyi kötü bi araba da isinizi gorur amac lüks deyil

murat tarsuslu

Üye
Üye
Acaba dedim; Meraktan soruyorum...
Tourneo, CADDY yada DOBLO işe yaramıyor mu?

Yetkililer bunu sorarsa ne diyeceğiz demek istedim. Neden Tourneo almak istemiyorsunuz der.
Yaramaz, işine yaramaz. Şöyle 1 milyonluk araç olsa işine yarayacak. Parası var belli ki, olabilecek en lüks aracı almak. Birde taksit istiyor. Hele 20 yıl vadeli olursa çok iyi olur. Boşu boşuna burayı işgal ediyor işte.

İsen Buga

Üye
Üye
Gönlünde ne varsa o olsun...

Tekerlekli Sandalye