Böbrek nakli oldum emekliligimde ssk mı bağkur mu geçerli olacak

selamun aleykum arkadaşlar sizden bilgi rica etcem kafam cok karıştı ben diyaliz hastasıydım 1 hafta önce nakil oldum hastalıgımın 4 aylık mazisi var uzun süre kalmadım raporum %90 dı şua bilmiyorum ne olur yeni aldım raporu.düşüre bilirler belki oda %70 oluyo.
2004 askere gittim 2006 da skk lı oldum ilk 246 gün skkdan primim var daha sonra bakura gectim hala devam ediyo 900 günde bakurdan var pirimim
bana bişiy sölediler ama net degildi askerligi borclanırsan o tarihten itibaren skk lı sayılırsın dediler ama ne kadar doğru bilmiyorum.bakura gittim baştan ilgilenmiyolar sizden ricam bana detaylı bilgi verin şimdiden tesekkür ederim..
bu bilgilerle ne zaman emekli olurum.

Birden fazla sosyal güvenlik kurumuna prim yatırılmışsa, hangisinden emekli olunacağına son 7 yıl içinde ödenen primlere bakılır. Son 7 yıl içinde hangi kuruma daha fazla prim yatırılmışsa o kurumdan emekli olunur. Böbrek nakli olanlara %70 oranında rapor verilir. Eğer ilk sigortalılık tarihinde sakatlık oranın %60 ın altındaysa bu oranla (%70) malulen emekli olabilirsin. Olabilirsin diyorum zira yasada böbrek nakli olanların malşulen emekli olabilecekleri açıkca belirtilmesine rağmen SGK olamazlar diye diretiyor. Bu konuyla ilgili böbrek nakli olupta SGK ya dava açan bir çok kişi oldu. Bildiğim kadarıyla sonuçlanmış bir dava yok. Davalar halen devam ediyor. Sende bu yolu izleyebilirsin.

ben bakura gittim orda memur bana nisan ayında emekli olursun dedi ama içimde tereddüt var askerligini yatır dedi nisanda gel dedi,
ayrıca ben 4 ay önce rahatsızlandım öncesi yok

Malulen emekli olabilmek için 10 yıl hizmet süresi, 1800 gün prim gerekli. 2006 da sigortalı olduysan, malulen emeklilik aranan 10 yıl şartını 2016 yılında dolduruyorsun. Askerlik borçlanması eksik primlerini 1800 güne tamamlamanı sağlar.

slm eşim 2009 temmuzda böbrek nakli oldu 1996 yılında sigorta başlangıcı var 840 gün pirimi var ayrıca 4 çocuk annesi doğmları 1999 2003 2006 2008 tarihlerinde emekli olma ihtimalimiz varmı ayrıca pirimi ne kadar olmalı. eşimin %76 özürlü raporu var şimdiden tşklr

halil bey gecenler nakil oldugum için emekli yapmazlar seni dediler %70 raporla sgk neden red cevabı verirki onu anlamadım şimdi emekli olmam için 4500 tl askerlik yatırmam lazım ayrıca 6000 tl de bakur taksit borcum var bunları yatırıp öle başvuru yapcaktım red cevabı gelirse yatırılan paralar boşa gitmiş olcak ne yapmamı önerirsiniz red cevabı alırmıyım acaba

Kuvvetle muhtemel red cevabı verirler. SGK nın anlaşılmaz tutumu işte. Bunu yasayla, akılla izah etmek mümkün değil. Fakat şunu söyleyeyeyim. Eğer malulen emekli olamazsan emeklilik kapısı kapanmaz. Alacağın raporun oranına göre değişen süreler içinde engelli erken emekliliğinden yararlanırsın.

engelli erken emeklilikle malülen emekliligin ne farkı malülen emeklilikle uğraşcamı direk engelli emeklisi oluyum o nasıl oluyo bilgi verirmisiniz size zahmet

ayrıca bu sabah bu maduruyeti cumhurbaşkanlıgına sağlık bakanlıgına akp kendi sitesine başbakanlıga sgk şikayette bulundum bakalım ne cevap gelcek

18 yıl diyo saten bakurdan 25 yılda normal emekli olunuyo bu nasıl engelli emeklisiymiş anlamadım devletin bu işe el atması lazım cok sacma

abi şimdi ben bakurluyum üstüme dükkan var yılbaşında onu üstümden aldırsam skk gecsem nisanda doluyodu benim 1800 günüm askerligimde 2004 başladı skk gectigimde askerligimi yatırsam 2006 olan başlangıcımı 2004 cekermi . ayrıca skk emekli olursam yine sıkıntı cıkarırmı acaba nasıl bir yol izlesem şaşırdım kaldım kafayı yedircekler bana en sonunda. nakil olupta emekli olan hiçmi kimse yok anlamadım gitti

bimere şikayette bulundum bu nasıl iş anmaladım o alıyo ona yolluyo öle geziyomu benim yazdıklarım bana cevap verceklermi acaba

arkadaşlar şimdi benim bu şartlarda malül emekli olmam zor gibi gözüküyo bakurmu skk yımı tercih ediyim hangisinden daha cabuk emekli olurum %70 raporla .

Sakatlık oranını %70 olarak kabul edersek, bağ-kur'dan 15 yıl hizmet süresi ve 3960 günle, SSK dan, 16 yıl 4 ay hizmet süresi ve 3760 günle emekli olursun.

bende gecen sene nakil oldum 10 yıllık sigortam ve son 3 yıl tarım bağkurum var yani toplam 13 yıl SGK müracat ettim ve banada ret geldi. Bildiğim kadarıyla bu sorun sadece bağkurda var cünkü hastanede tanıştığım birkac arkadaş var şuanda sigortadan malülen emekliler.

bakuru iptal ettircem yılbaşında ssk geccem bakurdan askerlik yatırınca geriye cekmiyo skk cekiyo sacma sacma işler kendileri bile anlam veremiyodur bence devletin buna adam akıllı el atması lazım bizleri madur etmeye hakları yok sağa sola yardım edene kadar önce kendi vatandaşının güvencesini sağlasınlar işleri gücleri hava

Geri