Böbrek nakli oldum hangi oranda rapor alırım?

sertac06

Üye
Üye
Birkaç hafta önce böbrek nakli oldum ve hayatın akışına uymak gerekliliğinden sağlık kurulu raporu almak istiyorum...Forumda tüm hakların değerlendirildiği sağlık kurulu raporu başlığı altındaki raporu (link bu: http://engelliler.gen.tr/f25/tum-ha...ek-bir-saglik-raporu-almak-icin-dilekce-5148/ ) almak istiyorum.
Askerlik vazifesini henüz yapmadığım için ilk alacağım rapor olan askere elverişli değildir raporunu alacağım GATA ankara dan bu içerikteki raporu alabilirmiyim.Yoksa bu durm ayrıcalıklımıdır.yani askerlik raporunu gata dan diğerlerini başka yerden mi almalıyım...Cevaplar için teşekkür ederim...

İsen Buga

Üye
Üye
Askerlik raporu farklıdır. Askeri konular ile alakalıdır.
Sizin alacağınız işgücü kaybı raporu: bu raporu tam teşekküllü hastaneden alırsınız. Böbrek nakli olanlara genelde en az %70 oranında iş gücü kaybı yazılır.
Sonuç olarak askeriye hastane ile diğer hastane raporları aynı olmayabilir.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Böbrek nakli olanlara İsen Buga'nında dediği gibi %70 oranında rapor veriliyor. Askerliğe elverişli değildir yada bilinen adıyla çürük raporunu muayne sırasında alırsın. Askeri muayene.

sertac06

Üye
Üye
Cevaplara teşekkürler...askerliği anladım...diğer tam teşekküllü rapor için hangi kurumun sevki ile gitmek daha kolay olur süreç daha çabuk işler ve hangi kurumun sevki ile gidersem tam teşekküllü tek bir rapor alma imkanım olur acaba..deneyimli veya bilgili olanlardan bu soruma da bir cevap rica ediyorum...

sertac06

Üye
Üye
teşekkrü ederim cevaplara...Şube o şekilde sevk ederm, bakalım..

Tekerlekli Sandalye