Böbrek nakli oldum ne zaman emekli olabilirim hangi şartlarda emeklilik hakkım var?

dogan11050

Üye
Üye
mrhb öncelikle insanları bilgilendirdiğiniz için tşk edrim. 1995 senesinde diyalize başladım 2005 senesinde işe girdim 2010 mayıs ayında nakkil oldum şu anda nakilliyim nakil olduktan sonra trombositlerim düştü ve kronik. Nakilden hariç yüde 80 trombositler için yüzde13 de işitme kaybı için rapor veriyorlar. Hangi şartlarda ve ne zaman emekli olabilirim.Şimdiden tşk ederim

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
SSK lı olarakmı çalışıyorsunuz?

ilkays

Üye
Üye
merhaba;
ben 26 01 2011 tarihinde böbrek nakli oldum...şu an çalısmıyorum.ssk lıyım.2350 ıs gunum var.1800 ıs gununden emeklı olunuyormus.rapor almadım daha...acıkcası nereye nasıl basvuracagımı bılemedım.nasıl bır yol ızlemem gereklı,rapor nekadar sürede cıkar,nekadar ucret alınır,emekli olursam özel sektörde çalışabilirmiyim..bu sorularıma cevap verirseniz sevinirim.teşekkürler..

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Malulen emekli olabilmen için 10 yıl hizmet süresi ve 1800 gün prim gün sayısını doldurman gerekiyor. Bu süreleri doldurduysan kuruma (SGK) başvurarak "malulen emekli olmak istediğini söyle. Onlar seni sağlık kurulu raporu alman için hastaneye sevk ederler hastanenein vereceği rapor doğrultusundada emeklilik işlemler başlar.
Malulen emekli olduğun taktirde tekrar çalışamazsın. Çalışırsan emekli maaşın kesilir.

Tekerlekli Sandalye