Boy kısalığı raporu %40 olan ötv siz araç alabilir mi

Alyel

Üye
Üye
Arkadaşlar merhabala ben böbrek yetmezliğine bağlı boy kısalığım var organ nakli oldum %73 rapor verdiler yanlız nakil olduğum için boy kısalığı için bu defa oran vermediler bunu itiraz edip tekrar rapor alsam boy kısalığı için ötv siz araç alabilir miyim? Boyum 1.40 sonuçta gaz ve frene yetişmiyor bunun için ötv siz araç hakkı verirler mi rica etsem yardımci olur musunuz? Herkese mutlu günler.

İsen Buga

Üye
Üye
Evet alablirsiniz.. Raporunuzda ÖTV muafiyeti ve özel aparat işli olsun yeter.
kazasız belasız güle güle kullan..

Alyel

Üye
Üye
Evet alablirsiniz.. Raporunuzda ÖTV muafiyeti ve özel aparat işli olsun yeter.
kazasız belasız güle güle kullan..
Rapora itiraz edeceğim ama tekrar o oranı verirler mi bilmiyorum daha önce verdiler ama nakil olunca nedense vermediler boydan oran ama doktor vErdi oran fakat kurul vermedi horman kullanmadığım için vermediler sizce itiraz etsem bi ise yararmı peki

İsen Buga

Üye
Üye
kaç ay geçti aradan?
6 ay geçti ise tekrar rapor alırsınız,
Geçmedi ise itiraz edebilirsiniz. İtiraz ile başka hastaneye yönlendirilirsiniz.

Alyel

Üye
Üye
kaç ay geçti aradan?
6 ay geçti ise tekrar rapor alırsınız,
Geçmedi ise itiraz edebilirsiniz. İtiraz ile başka hastaneye yönlendirilirsiniz.
2 yıl geçti ama nakilli olduğum için raporumu sürekli verdiler sanırım sadece itiraz yolu mi duzeltiliyor

İsen Buga

Üye
Üye
itiraza gerek yok, yeniden rapor al bence.
itiraz ile bürokrasiye takılma.. Teniz ve yeniden rapor al. ÖTV muafiyeti için geldim dersin bir tek ona odaklansınlar..

Alyel

Üye
Üye
itiraza gerek yok, yeniden rapor al bence.
itiraz ile bürokrasiye takılma.. Teniz ve yeniden rapor al. ÖTV muafiyeti için geldim dersin bir tek ona odaklansınlar..
Ama boydan bana oran vermediler bu defa daha once 1 yıllık süreli raporda boydan verdiler fakat rapor sürekli olunca bide ben nakilli olunca vermediler bunun için yinede aynı hastaneye mi başvuracam yani? Kusura bakmayın bu konuda bilgisizim teşekkür ediyorum sizede

İsen Buga

Üye
Üye
Bulunduğunuz yerde heyet raporu vermeye yetkili hastane varsa oraya gidiniz. Kolay yol bu: başka şehir için uğraşmayın derim.
Heyete girerken ÖTV muafiyeti için geldim demelisiniz. Görevli memur isguzarlık yapmasın diye bizzat kontrol ediniz.
Heyeteteki memura de tüm özür grubunu söylersiniz; bizzat ortopedi incelemesi boy kısalığı yazılmasını talep edersiniz. Özür oranı ile birlikte ÖTV muafiyeti değerlendirilmesi talep ediyorum diye yazarsınız.
Sonrası muayene olacaksınız: doktorunuza boy kısalığına bizzat dikkat etmesi isteyeceksiniz. Gerisi diğer doktor ve tüm doktor ve heyet kurulu insafına kalmış iş...

Büyük ihtimal kabul edileceksiniz. Ve ÖTV muafiyetine uygun rapor alacaksınız.

Kötü senaryo ki bu çok küçük ihtimal; dünya hayatı bu olur da kabul etmezlerse o zaman itiraz edersiniz.

Şimdi neden heyete yolluyorum sizi; cevabım şu: itiraz etmek için elinizde koz yok. Elinizde yada diğer değişle elinize geçen rapor en fazla 30 günlük rapor olmalı ki itiraz edebilesiniz. Yani raporunuz 1 sene önce alınmış ona itiraz edemezsiniz. İtiraz kuralına aykırı...

İstediğiniz kadar soru sorunuz içinizde hiç bir uhte kalmasın.

dip not: ÖTV muafiyeti kabul edilirse ki daha fazla çıktı almaya çalışınız. Aslı gibidir kaşeli olmasına dikkat ediniz.

Alyel

Üye
Üye
Bulunduğunuz yerde heyet raporu vermeye yetkili hastane varsa oraya gidiniz. Kolay yol bu: başka şehir için uğraşmayın derim.
Heyete girerken ÖTV muafiyeti için geldim demelisiniz. Görevli memur isguzarlık yapmasın diye bizzat kontrol ediniz.
Heyeteteki memura de tüm özür grubunu söylersiniz; bizzat ortopedi incelemesi boy kısalığı yazılmasını talep edersiniz. Özür oranı ile birlikte ÖTV muafiyeti değerlendirilmesi talep ediyorum diye yazarsınız.
Sonrası muayene olacaksınız: doktorunuza boy kısalığına bizzat dikkat etmesi isteyeceksiniz. Gerisi diğer doktor ve tüm doktor ve heyet kurulu insafına kalmış iş...

Büyük ihtimal kabul edileceksiniz. Ve ÖTV muafiyetine uygun rapor alacaksınız.

Kötü senaryo ki bu çok küçük ihtimal; dünya hayatı bu olur da kabul etmezlerse o zaman itiraz edersiniz.

Şimdi neden heyete yolluyorum sizi; cevabım şu: itiraz etmek için elinizde koz yok. Elinizde yada diğer değişle elinize geçen rapor en fazla 30 günlük rapor olmalı ki itiraz edebilesiniz. Yani raporunuz 1 sene önce alınmış ona itiraz edemezsiniz. İtiraz kuralına aykırı...

İstediğiniz kadar soru sorunuz içinizde hiç bir uhte kalmasın.

dip not: ÖTV muafiyeti kabul edilirse ki daha fazla çıktı almaya çalışınız. Aslı gibidir kaşeli olmasına dikkat ediniz.
Valla çok teşekkür ederim yarın hemen rapor aldığım hastaneye gideceğim insalah verirler bu defa ki zaten diğer seferde endokrin polikliniği %40 rapor verdi ama kurul bunu kabul etmedi tekrar başvurayım bakalım.cok teşekkür ederim sizede ;))

İsen Buga

Üye
Üye
Dikkat et kardeş ÖTV muafiyeti şıkkı işaretli olsun...

İş ve diğer amaçlı rapor almaya çalışma. bir tek ÖTV muafiyeti olsun ki kafalarımız(hepimizin doktor dahil) karışmasın...
Korna basıp başardım dediğinizi duymak kaldı bize..

Alyel

Üye
Üye

İş ve diğer amaçlı rapor almaya çalışma. bir tek ÖTV muafiyeti olsun ki kafalarımız(hepimizin doktor dahil) karışmasın...

Ya insalah yaaa peki hangi ibareyi yazacam biliyormusunuz

İsen Buga

Üye
Üye
Ya insalah yaaa peki hangi ibareyi yazacam biliyormusunuz

sen yazamazsın, oradaki görevli memur yazacak:
söyle yapacak
kimlik vereceksin
ÖTV muafiyetten faydalanmak istiyorum diyeceksin,
foto çekecek forum dolduracak kimlik verirken imza alacak; ÖTV muafiyeti yazısı göreceksin imza basacaksın...
vezneye gideceksin makbuz ile geri döneceksin
hastalığınız nedir diyecek
hastalığınızı sayacaksınız; boy kısalığı için uygun doktor (sanırım ortopedi bakıyor) işaretle diyeceksin
varsa başka sakatlığınız söyleyebilirsiniz
işlem bitti

Gerisi doktor doktor dolaşacaksın. Bu doktor senin bu doktor benim. İşlem bitince dosyayı memura iade edeceksin ve şu tarihte heyete gel diyecekler yada İl sağlıkta heyete git diyecekler.

Alyel

Üye
Üye

Inşallah size bilgi vereceğim çok teşekkür ederim:;)

Alyel

Üye
Üye
sen yazamazsın, oradaki görevli memur yazacak:
söyle yapacak
kimlik vereceksin
ÖTV muafiyetten faydalanmak istiyorum diyeceksin,
foto çekecek forum dolduracak kimlik verirken imza alacak; ÖTV muafiyeti yazısı göreceksin imza basacaksın...
vezneye gideceksin makbuz ile geri döneceksin
hastalığınız nedir diyecek
hastalığınızı sayacaksınız; boy kısalığı için uygun doktor (sanırım ortopedi bakıyor) işaretle diyeceksin
varsa başka sakatlığınız söyleyebilirsiniz
işlem bitti
Merhabalar tekrar ya bisey daha soracağım size benim boy kısalığı için endokrin polikliniği oran vermişti büyük ihtimaller gene aynısı olacak yani ortopedi bakmıyor kabul edermi kurul genede otv siz arac alma hakkım olurmu
Gerisi doktor doktor dolaşacaksın. Bu doktor senin bu doktor benim. İşlem bitince dosyayı memura iade edeceksin ve şu tarihte heyete gel diyecekler yada İl sağlıkta heyete git diyecekler.
Merhabalar tekrar ya bisey daha soracağım size benim boy kısalığı için endokrin polikliniği oran vermişti büyük ihtimaller gene aynısı olacak yani ortopedi bakmıyor kabul edermi kurul genede otv siz arac alma hakkım olurmu

İsen Buga

Üye
Üye
Doktor değilim: Endokrin polikliniğe gidebilirsiniz. Aynı oran versin de çayı varsa onuda iç rahat ol.
Oran %1 olsa bile ÖTV.siz ve MTV.siz araç hakkına sahipsiniz.

Kural şu sakatlık oranı %90 altı deniyor. Demek istediğim %90 altı nereye ve nereye kadar? %1 olabilir mi evet olabilir.. çünkü en az diye (asgari yani) %40 kota yok yasada...

Önemli olan raporda ÖTV değerlendirildi yazılması; araç özel aparatı değerlendirildi yazılması. Bu yeterli.

Yinede oran önemli çünkü ÖTV ve MTV işlemlerinde maliye bakacak %90 altı verilmiştir diye değerlendirilecek.

Alyel

Üye
Üye
Doktor değilim: Endokrin polikliniğe gidebilirsiniz. Aynı oran versin de çayı varsa onuda iç rahat ol.

Kural şu sakatlık oranı %90 altı deniyor. Demek istediğim %90 altı nereye ve nereye kadar? %1 olabilir mi evet olabilir.. çünkü en az diye (asgari yani) %40 kota yok yasada...

Önemli olan raporda ÖTV değerlendirildi yazılması; araç özel aparatı değerlendirildi yazılması. Bu yeterli.

Yinede oran önemli çünkü ÖTV ve MTV işlemlerinde maliye bakacak %90 altı verilmiştir diye değerlendirilecek.

Sizi çok yordum hakkımızı helal edin lütfen çok teşekkür ederim

İsen Buga

Üye
Üye
Sizin güzel araba da sürerken alacağın keyif de bizim keyifimizdir. Bu bize yeter, sende rahat ol bizde sevinelim.

Alyel

Üye
Üye

Şey şimdi 2016 yılında nakil olmadan önce 1 yıllık rapor vermişlerdi bana onda kronik böbrek yetmezliğine bağlı boy kısalığı- Hipofizer nanüsmus yazılıyor %30 vermisler

İsen Buga

Üye
Üye
aha burada dikkat çeken husus; raporunuz süreksiz işaretli olsun lütfen...
süreli olursa sık sık her sene rapor vermekten bizde sizin gibi ağlarız.

Alyel

Üye
Üye
aha burada dikkat çeken husus; raporunuz süreksiz işaretli olsun lütfen...
süreli olursa sık sık her sene rapor vermekten bizde sizin gibi ağlarız.

Aşk olsun yaa bisey bilmiyorum o yüzden sizi sıktım biraz kusura bakmayın ama öğreneyim bi daha bi daha sizi rahatsız etmem merak etmeyin ;)

Tekerlekli Sandalye