Bu ÖMSS puanıyla Yerleştirme şansım nedir?

CanoALP

Üye
Üye
S.a ARkadaşLar Ben Ortopedik ÖzürLü Kapsamında ÖMSS Sınavına Girdim ...

ÖMSS P1 Puanı : 61.18503
Öğrenim Durumundaki Başarı Sırası 30327
Öğrenim Durumundaki Aday Sayısı 47334

Bu SonucLa Benım YerLesme Oranım % Kaç Tahmini...

bghns

Üye
Üye
kramsarlığa sokmak istemem ama düşük ihtimal.kimselerin yazmayacağı yerleri yazarsan yerleşme ihtimalin var tabiki

YassaX

Üye
Üye
CanoALP Aleyküm Selam ... Şu durumda , Şu Zamanda Kimse size bir yüzde veremez ... ÖMSS - 2012 Tercih Kılavuzu Daha yayınlanmadı . Kac tane Ortaöğretim Alınacak bilemiyoruz ... Ayrıca ; ÖMSSP1 Puaniniz 2 yıl süreyle geçerli . 2 Yıl sonunda Kac Tane Ortaöğretim Alınacağı da belirsiz ... Sizin Yapmanız Gereken Şu : Türkiye'de bulunan 17 Tane Büyükşehir Beledeyesi İllerini ve ilçelerini Tercihlerinize Yazmamanız ... Ayrıca ; Marmara - Ege - Akdeniz - İç Anadolu - Batı Karadeniz Bolgeleri illerini de tercihlerde cok a yer vermeniz .. Ağırlıklı olarak Doğu Karadeniz - Güney Doğu Anadolu - Doğu Anadolu İllerini ve İlçelerini; Her Tercih Doneminde Secmeniz Uygun olacaktır ... Diyelim ki ; 20 Tercih Hakkımız var ; ilk 3-4 tercihe istediklerinizi yazın; diğerlerine de benim dediğim tarz da secim yaparsaniz ; sizin yarariniza olacaktır ... Bu puan ve sıralama ile Şansınız Az ve Düşük olmakla birlikte ; atanmak icin karamsar olmayin, ümitsizliğe kapılmayan ; cok cok az tercih edilen illeri yazmaya bakın ... Hakkınızda En Hayırlısı Neyse O Olsun ....

Saygılar ...

sin73n

Üye
Üye
Selamun Aleyküm Özkan CEYLAN abi ben 81 puan aldım şırnakta ikamet etmekteyim mersinde atanma şansım varmı abi Saygılar

YassaX

Üye
Üye
sin73n ; Aleyküm Selam ... Mezuniyet ve Sıralama Nedir ?

sin73n

Üye
Üye
puan:81.07193 Sıralama:3746 2007 mezunuyum 90 aatlik sertifika ve 6 tane bilgisayar mödüler sistemi sertifakam var lise mezunyum

YassaX

Üye
Üye
Sin73n ; Bu Puan ve Sıralamanız ile Şu Anda Herhangi bir il ya da ilçeye atanma şansınız vardır ya da yoktur diyemem ... 11 Temmuz 2012 Günü Yayınlanacak Olan ÖMSS - 2012 Tercih Kılavuzunda Mersin'de Kac Tane Ortaöğretim Kontenjanı olacak , Özel Şartları neler olacak bilemiyorum .. Genel Olarak Ortaöğretim Kontenjanı Kaç kişi olur oda belli degil .. Size Tavsiyem ; Tercih Kılavuzu Yayınlandığında ; Sadece Mersin İl ya da ilçelerini yazmayın ... Başka illeri de yazmanizi öneririm.. Mesela Şu anda Kendi İliniz Şırnak imiş ...Üst Tercihlere Mersin ve İstediğiniz İl - İlçeleri Yazarsınız , diğer Tercihlere de Şırnak ve çevrelerini yazarsanız ; daha cok şanslı olursunuz .. Bunlar benim görüş ve yorumlarımdır ... Hakkınızda Hayırlısı Olsun ...

Saygılar ...

sin73n

Üye
Üye
sağol varol Özkan abi bide ben şırnağı ilk soralara yada son sıralara yazarsam bi fark olurmu

YassaX

Üye
Üye
sin73n ; Sende Sağolasin, Eksik Olma ... Bak Kardesim ; Önceliğin İstediğin İl Ya da İlçeler ... Puani Filan dusunme , cok tercih edilir diye dusunme .. İlk Tercihlerine kendi istediklerini yaz... Diğer Tercihlerine de ; Boşta kalmamak icin ; Az Tercih edilen illeri ; ama yine de çalışmaya gidebileceğin ,illeri yazman uygun olur ...

Saygılar ....

CanoALP

Üye
Üye
Özkan Opum BiLgiLendirmeniz İçin Çok Çok Teşekkür Ederim Çok SağoLun :)

akbar_han

Üye
Üye
sevgili özkancey:
ömssp1:74,07679
öğrenim durumundaki başarı sırası:9718
öğrenim durumundaki aday sayısı:47334
ARTI::::: 2002 tarihli 187 saatlik bilgisayar işletmenlik kurs bitirme srtifikam var.
mezuniyet:31/01/1997
özür duırumum:psikiyatri
ilk atamada şansımın çok az olduğunun farkındayım.ama daha çok nereleri tercih edersem bu çok az olan şansımı değerlendirebilirim.ayrıca bu sertifikanın ne kadar yararı olbilir.
TEŞEKKÜR EDERİM.....

YassaX

Üye
Üye
akbar_han; Öncelike Sertifika Ekstra bir avantajdır ... Cunku 11 Temmuz 2012 Tarihinde Yayınlanacak Olan ÖMSS - 2012 Tercih Kılavuzunda ; Bazı Kontenjanların yanında mesela 6225 Kodu ( ÖMSS Tercihta Bu Kod Değişiebilir, Örnek olarak verdim ) ile MEB Onaylı Bilgisayar İşletmenlik Sertifikası Sahibi Olmak adıyla Özel Şart Olabilir .. Sizin Sertifikanız Olmasi Nedeniyle Bu Kadroyu secebiliyorsunuz ; ancak ; Sertifikanız olmasa idi ; Özel şartı Yerine Getiremeyeceğiniz nedeniyle secemeyecektiniz .. Bu Sertifika sorunuz icindi ...

akbar_han ; sıralamanız biraz düşük .Size bu aşamada ; birinci tercih ya da ikinci , ucuncu ya da dorduncu tercihte atanırsınız ya da atanamassiniz diye bir yorum yapmam doğru olmaz... Size Tavsiyem ; Her Tercih Döneminde ; Diyelim ki 20 Tercih Hakkı verildi .. İlk Tercihlere İstediğin İl ve İlçeleri yazarsın ... Daha Çok Tercihlerini Şu Şekilde Yapmani Öneririm : Türkiye'de 17 Tane Büyükşehir Belediyesi Olan il var .. Bu İlleri ve Bu İllerin İlçelerini Yazmasan daha iyi olur ( Mesela : İst, Ankara, İzmir, eskişehir, Bursa , Adana , Samsun, Trabzon , Van , Diyarbakır vs vs ; Googledan Hangi İller Olduğuna bakarsin ) .. Ayrıca ; Doğu Karadeniz , Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu Bölgelerinin Az Tercih Edilen illerini ve ilçelerini yazman uygundur .. Ancak ; Gidebileceğin yerleri yazman en uygunudur ... Yazipta ; sonra sıkılmayasın ; yapamam demiyesin diye soyluyorum ... Puanin ve Sıralaman 2 Yıl gecerli olacaği icin ; belki 2 belki 3 belki de 4 Tercih Donemi olacak ... 2 Yıl icinde Toplam Her Mezuniyetten 20.000 Engelli ataması olacağı ifade ediliyor ... Hakkında En Hayırlısı Neyse O Olsun ...

Saygılar ...

akbar_han

Üye
Üye
sevgili özkancey teşekkür ederim....çok sağolun.....

YassaX

Üye
Üye
akbar_han ; Rica Ederim ... Sizde Sağolun ...

Saygılar ...

pıtırcık

Üye
Üye
özkan abi biliyorum kimse nereye atancağını bilemez ama yinede öbür kişilere verdiğiniz bilgiden dolayı sormak istedim ben önlisans mezunuyum sınav puanım:78
sınava giren kişi sayısı:6950
benim sıram :930 bu aşamada büyük illere yerleşme durumum nedir? 2 tane bilgisayar sertifikam ve bide yurt dışından egitim görülmüş web kursu sertifikam var ilk tercih işleminde atanma şansım yüksek mi lütfen beni bilgilendirirseniz sevinirim saygılarla....

YassaX

Üye
Üye
pıtırcık kardeşim ; öncelikle Puan ve Sıralaman gayet iyi, Tebrik Ederim ... Ancak ; Büyük illere yerleşirsin diye bir garanti yok ... Sınav kadar önemli ; Tercih Listesini oluşturmaktır ... Sen diyelim Tüm Tercih Haklarını İstanbul, Ankara ve İzmir'den yana kullandın... Bu Puan ve Sıralama ile açıkta kalma ihtimalin de olabilir ... Ancak senin gibi Ön Lisans Girmiş birisi 1.500 üncü sırada.. Guzel bir Tercih Listesi ile baktın ki yerleşebilir ... MEB Onaylı Bilgisayar İşletmenlik Sertifikalarının avantajı mutlaka olacaktır ... Ancak ; ben senin yerinde olsam ; Diyelim ki ; 20 Tercih Hakkı verildi ; ilk 10 tanesini ; Cok istediğim yerleri ; 10-15 Arası Eh işte istediğim yerleri ; 15-20 arasi ise ; Yerleşmek adına ; biraz daha az tercih edilen ancak ; atanınca gidip gorev yapabileceğin yerleri secmen en uygunu olur ... Bana Hic Kimse İl - İlçe İsmi Sormasin .. Az Cok biliniyor, az tercih edilen - cok tercih edilen iller ... Diyelim ki 20 Tercih Hakkın var ; bu tercih haklarını sadece 2-3 il ve ilçeleri olarak dusunme ; biraz daha fazlalaştirmaya bak .. Ancak ; gitmeyeceğin, sevmeyeceğin hic bir ili ya da ilçeyi de yazma sakın ... Hakkında Hayırlısı Neyse O Olsun ...

Saygılar ...

pıtırcık

Üye
Üye
çok teşekkür ederim özkan abi. benim istedigim bi il ilçe yok neresi olursa fark etmez..önemli olan ilk terçih işlemlerinde atanmak istiyorum bilginiz için çook teşekkür ederim..:):)

Tekerlekli Sandalye