Bu ÖMSS puanıyla Yerleştirme şansım nedir?

blues

Üye
Üye
abdullah 1981 kardeş tek senin kadron banko.. bende teknik lise elektronik mezunu bir abinim 92 puan aldım.. ama elektronik kadrosu yok.. ama elektrik kadrosu baya var 80 le banko atanırsın diye düşünüyorum.. tercihlerini çeşitlendirmeni tavsiye ederim kardeşim.. hangi şehirde oturuyorsun?

abdullah 1981

Üye
Üye
abi inş biryerlere yerleşiriz ben manisada oturuyorum ama farketmez türk bayrağının dalgalandığı heryerde görev yaparım

halibo46

Üye
Üye
selamün aleyküm ben ortaöğretim 73.5 puan aldım 10351.yim anadolu bilgisayar meslek lisesi Bİlgisayar donanım mezunuyum 9 tane kendi bölümümden tercih edebileceğim yer var ilk tercihlerimi kendi bölümümden yazacağım bilg donanımdan yani sonra kafamı karıştıran bilgisayar sertifikası isteyen yerler var 6225 benim bilgisayar meslek lisesi diplomam sertifika yerine geçiyormu yani 6225i bende tercih edebilirmiyim bilgisayar sertifikam yok sadece meslek lisesi diplomam var atanma olasılığım varmı acaba bide mebin hizmetli kadrolarnı yazabilirmiyim ortapedik engelliyim %64 yürüyebiliyorum ama çok iyi değil:S bekleye bekleye umudum kalmadı artık hiç bir sınavdan :S bana bilgi verebilirseniz sevinirim allah herkezin yardımcısı olsun simdiden çooooook tesekkür ederim

erciyes57

Üye
Üye
selam:eek:zkancey oğlum ömssp1 87....puanı var.Sıralaması da1300 civarı .İŞ MESLEK OKULU mezunu . ÖMSSP1 PUANIYLA kaç kişi yerleşecek bilgi verirseniz çok sevinirim....

fcbülent

Üye
Üye
slm arkadaşlar nasıl tercih yapıcaz? nereye teslim ediceğiz bir sürü sayfa var ayrıntılı bilgi verirseniz sevinirim yardımcı olursnız sevinirim lise mezunuyum edebiyat bölümü mezunuyum puanım 73

fcbülent

Üye
Üye
slm arkadaşlar nasıl tercih yapıcaz? nereye teslim ediceğiz bir sürü sayfa var ayrıntılı bilgi verirseniz sevinirim yardımcı olursnız sevinirim lise mezunuyum edebiyat bölümü mezunuyum puanım 73

İsen Buga

Üye
Üye
selamün aleyküm ben ortaöğretim 73.5 puan aldım 10351.yim anadolu bilgisayar meslek lisesi Bİlgisayar donanım mezunuyum 9 tane kendi bölümümden tercih edebileceğim yer var ilk tercihlerimi kendi bölümümden yazacağım bilg donanımdan yani sonra kafamı karıştıran bilgisayar sertifikası isteyen yerler var 6225 benim bilgisayar meslek lisesi diplomam sertifika yerine geçiyormu yani 6225i bende tercih edebilirmiyim bilgisayar sertifikam yok sadece meslek lisesi diplomam var atanma olasılığım varmı acaba bide mebin hizmetli kadrolarnı yazabilirmiyim ortapedik engelliyim %64 yürüyebiliyorum ama çok iyi değil:S bekleye bekleye umudum kalmadı artık hiç bir sınavdan :S bana bilgi verebilirseniz sevinirim allah herkezin yardımcısı olsun simdiden çooooook tesekkür ederim
MEB Diplomalı bilgisayar alakalı okuldan mezunsun: Zaten durumun müsait.
Ancak siz yine emin olmak isterseniz: bulundugunuz il sosyal hizmetleri görevlileri ile görüş: Neticede 20 Temmuza kadar süreniz var.

İsen Buga

Üye
Üye

ÖSYM de tercih yapacak ve klavyede entere basacaksın oda gidecek ilgili birime. Size çıktı almak kalıyor.

fcbülent

Üye
Üye
tercih yapmamız için son gün ne zaman buğra bey?liseden edebiyat mezunu olmam tercih yaparken dikkat etmem gereken yerlerle bağlantılımı?ve tercih kılavuzunu nerden hangi siteden bulcam osym de yoktu yalnışmı baktım acaba? osym sitesinde bende 15 tane tercih yeri var onlara kodlarımı gircem?

İsen Buga

Üye
Üye
20 temmuz da süre doluyor. O zamana kadar zamanınız var acele etmeden incelemeye başlayın. ÖSYM den başlayın incelemye nasıl tercih edilir nereye kod yazılır vs vs

Sonra tercihlerinizi oluşturun bir kağıda yazın. ilerleyen günlerde eleme yada ekleme yaparsınız. 20 temmza kadar süre var neticede.
ÖSYM sitesinde herşey var ancak ille de ayrdım alacağım diyorsanız sosyal hizmetleri bu iş için devrede: Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı |

15 tercih yanlış yazılmadıysa kodla gireceksiniz. entere bastığınızda açıklamalar zaten çıkacak. doğru olduğunuza emin olmalısınız.

fcbülent

Üye
Üye
buğra bey hangi kodun ne anlamına geldiğine nerden bakıcaz bulamadım ben mesla bn engel olarak sol kolum yok lise mezunuyum ve bilgisayar sertifikam var bunların kodu ne lise mezunuyum sanırım sadece tablo 2 den secim yapabilirim?

fcbülent

Üye
Üye
slm arkdaşlar hangi kodun ne anlamına geldiğine nerden bakıcaz bn mesla lise mezunu ortapedik engelliğim edebiyat bölümü mezunuyum bilgisayar sertifikam var bunların kodları kaç artı sadece tablo 2 denmi tercih yapabilirim??

fcbülent

Üye
Üye
slm arkdaşlar hangi kodun ne anlamına geldiğine nerden bakıcaz bn mesla lise mezunu ortapedik engelliğim edebiyat bölümü mezunuyum bilgisayar sertifikam var bunların kodları kaç artı sadece tablo 2 denmi tercih yapabilirim??

İsen Buga

Üye
Üye
Kodların açıklaması tablo 2 de yoksa diğer tablolara bakın... Numarası karşısında mutlaka bir açıklaması vardır.

Tekerlekli Sandalye