Bulunduğum ilçede tertibatlı araca sahip sürücü kursu yok

shovcu

Üye
Üye
merhaba ben Bandırmada oturuyorum h sınıfı ehliyliyet almak için raporum var fakat burda tertibatlı araç yok ne yapmam lazım

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Tertibatlı araç yok derken neyi sormaya çalışıyorsun. Sen yaptırmadıktan sonra oturduğun yerde tertibatlı araç olmaz. Yada başka bir şeymi soruyorusun?

F

Fırtına

Guest
halil,

shovcu arkadaşın sorusu sanırım şu; H sınıfı ehliyet alacak ama bulunduğu il'de (bandırma) H sınıfı ehliyet almak için sürücü kursu yok.. her sürücü kursunda H sınıfı ehliyet almak için; özel tertibatlı araç yok.. yani; her sürücü kursu H sınıfı ehliyet vermiyor..

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Hah şimdi oldu. Ben anlayamadım soruyu. Soru sorarken, soruyu tam detaylandırıp sorarsanız size daha kolay yardımcı oluruz. Diğer türlüsü müneccimlik olur ki, oda bende yok. :)
Soruya gelince. Sürücü kursları için "tertibatlı araç bulundurmak zorunluluğu yok. Ya siz sizinle aynı donanımı kullanan bir araç bulacaksınız yada sürücü kursu kendisi aracı ayarlayacak.

F

Fırtına

Guest
sürücü kursları için "tertibatlı araç bulundurmak..'' zorunluluğu yok.. evet yok.. 2 ay evvel bir arkadaşım H sınıfı ehliyet alacaktı.. istanbul/üsküdar da bir kaç sürücü kursuna müracaat etti.. özel tertibatlı araçları yoktu.. araştırmaları sonucu bir sürücü kursunda H sınıfı ehliyet veriyorlarmış, ordan aldı..

Tekerlekli Sandalye