Burnumdan kan geldi acile gitmeli miyim?

Suffle

Üye
Üye
13 nisanda covid tanısı aldım. 23 nisanda karantinam bitti. Rahatsızlığım olmadığı için kontrole gitmedim. Ama 1 saat önce burnumun kanamasına uyandım. Ne yapmalıyım?

unuttum.29

Moderatör
Moderatör
@Suffle

Kan sulandırıcı ilaç kullandığınızı yazmıştınız hatırladığım kadarıyla. Muhtemelen ondan kaynaklanıyordur. Acile gidip durumu anlatın. Tampon yaparlar, gönderirler. Daha sonra poliklinkten ilacınızın dozunu yeniden ayarlatırsanız düzelecektir bence. Geçmiş olsun..

Polatt58

Üye
Üye
Bende korona oldum yeni atlattım geçmiş olsun benimde zor geçti günde aldığınız 8 tane ilaç kanda pıhtılaşma yapabiliyor eğer kan sulandırıcı ilaç takviyesi verdiyse doktorunuz burun kanaması yapar bendede oldu korkulacak birşey yoktur diye umut ediyorum doktor değiliz siz yinede kendinizi iyi hissetmiyorsanız bir doktora danışın ama ciddi birşey değildir inşallah ben çok ağır geçirdim öldüm dirildim sanki kendime yeni geliyorum uzun süre yan etkileri sürüyor kişiden kişiye bu değişiyor tekrar geçmiş olsun

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Merhaba Arkadaşlar,

Öncelikle çok geçmiş olsun dileğimle,

Yıllar öncesinden edindiğim bilgi ve tecrübeye dayanarak vücudun herhangi bir bölümünden gelen kanamayı (Az olsa da, hemen dursa da) hafife almayın belki o gün gidemeseniz de ertesi gün mutlaka hastaneye gidin, anlatın, muayene olun, kendinizle ilgilenin, kanamayı önemseyin!!!

Sağlıcakla kalın,

Suffle

Üye
Üye
Bugün öğlen saatlerinde bu seferde sol gözümden bir damla kan geldi.

İçim kan ağlıyor deyiminin vücut bulmuş hali gibiyim ?

Kestim bugünden itibaren kan sulandırıcı içmeyi.

edo24

Üye
Üye
Bugün öğlen saatlerinde bu seferde sol gözümden bir damla kan geldi.

İçim kan ağlıyor deyiminin vücut bulmuş hali gibiyim ?

Kestim bugünden itibaren kan sulandırıcı içmeyi.
kardeşim ALLAH Şafi ismi ile şifanızı nasip eylesin inşallah lütfen sağlığınızı ihmal etmeyin bir doktora görünün

Suffle

Üye
Üye

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-05-17-20-06-51-1.png
    Screenshot_2021-05-17-20-06-51-1.png
    36.8 KB · Görüntüleme: 227

edo24

Üye
Üye
Aslında gitmeyecektim de annem ısrar etti. Boşu boşuna yoruldum.
yine de ihmal etmemen iyi olmuş tek doktora bağlı kalmamak lazım bazıları zehir gibi tanıyı nokta atışı biliyor bazıları da kör gibi tuttuğunu seviyor yolluyor şans artık

septik

Editör
Editör

Suffle

Geçmiş olsun, ciddi birşey olmamasına sevindim. Aslında gitmeyecektim, demişsiniz ama ihmale gelecek bir olay değil, her zaman basit birşey çıkmayabilir.

Suffle

Üye
Üye

Suffle

Geçmiş olsun, ciddi birşey olmamasına sevindim. Aslında gitmeyecektim, demişsiniz ama ihmale gelecek bir olay değil, her zaman basit birşey çıkmayabilir.
Ben tanıya takıldım. Benim rinitim yok ki ?
yine de ihmal etmemen iyi olmuş tek doktora bağlı kalmamak lazım bazıları zehir gibi tanıyı nokta atışı biliyor bazıları da kör gibi tuttuğunu seviyor yolluyor şans artık
Tekrar randevu düşür. Tekrar hastaneye git tekrar muayene sırası bekle. Gözümde büyüdü şimdiden :)

edo24

Üye
Üye
Bu kış nerdeyse aşırı gerekli olmadığı halde tiroit bezimi alacaklardı.

Septik bey'in sayesinde ameliyat masasından geri döndüm.
vay arkadaş sen gittiğin hastaneyi değiştir bence sakata geleceksin bilgili insanlar bilgilerini aktardıkça yanlıştan dönmenize sevindim septik rumuzlu kardeşime bende teşekkür ederim sizi yanlıştan kurtardığı için

Suffle

Üye
Üye
vay arkadaş sen gittiğin hastaneyi değiştir bence sakata geleceksin bilgili insanlar bilgilerini aktardıkça yanlıştan dönmenize sevindim septik rumuzlu kardeşime bende teşekkür ederim sizi yanlıştan kurtardığı için
Laborant bir arkadaşımın bir lafı vardır.

Hergün hastaneye gidersen, hergün bir hastalık sahibi olursun.

En iyisi hastaneye hiç gitmemek.

septik

Editör
Editör
Annem, geçmişte bir rahatsızlıktan yatılı tedavi görüyordu, aynı odada yeni yatan bir hasta, kılık, kıyafet ve tavırlarına özen göstermeyen doktorun gelip hal, hatır varsa şikayetlerini dinliyor gidiyormuş, yeni hastada doktor olduğundan emin olmak için anneme doktorumuz bu değilmi ? Diye soruyor. Ertesi gün yine vizite gelen doktoru görünce gülüşmeler olmuş.

Doktorda espirili biri, böyle böyle oldu denince hastaya haklısınız, ben buraya hademe olarak geldim 20 yılı aşkındır göre göre öğrendim, şimdi hasta baktırıyorlar bana demiş, hep beraber gülmüşler. Ziyaretine gittiğimde banada anlatmıştı.

Geçmişte çok ciddi hastalıklar geçirdim, uzun meşakkatli tedaviler ve uzun süreler hastahanelerde yattım, sonrası malum kontrollere gidip, gelmeler ve yaşadığım hastalıklarla ilgili araştırmalar. İster istemez bilgi birikimim oluştu. Çok şükür şimdilik hayatım normale yakın devam edecek şekilde sağlığım yerinde. Allah herkesin şifasını verin inşallah.

Şimdi, @Suffle arkadaşımızın yaşadığı hastalık konusunda yazışırken, fikir alışverişi yaptık bu süreçte yaşadıklarımdan yola çıkarak bazı noktalarda tavsiyelerde bulundum, ki doktorların tedavi yöntemleri veya yapılacak tedavinin gerekliliği konusunda kesinlikle olurdu, olmazdı gibi engelleyici yalnış, hatalı bilgi vermek haddim olamaz, herzaman doktorunuzla konuşarak, akla yatkın olan tavsiyeler üzerinden, nazikçe buda şöyle olsa veya olabilirmi şeklinde konuşmayı tavsiye ederim. Kendisi biraz tevazu göstermiş, gereksiz birşey yapılacakken engel olmuşum gibi aktarmış.

Aman diyeyim @Suffle burada muaynehane açtırma bana sakın @edo24 rica ederim, aslında abartılacak bir durum değil, güzel düşünceleriniz için ben teşekkür ederim.

Son düzenleme:

edo24

Üye
Üye
ne kadar güzel yazmışsınız yönlendirmeniz ya da fikriniz işe yaramış sizede çok çok geçmiş olsun ALLAH Şafi ismi ile şifanızı nasip eylesin inşallah daha da sağlıklı olmanız dileğiyle espri ile birbirimize takılmak bile ayrı bir keyif

Danielle007

Üye
Üye
Take them to an ER if: They're bleeding heavily and/or they feel dizzy or weak. It happened because of a fall or an injury. The bleeding won't stop, even after two attempts to put pressure on their nose for 10 minutes at a time. (y)

mert

Üye
Üye
slmlar öncelkle geçmş olsun dileklerimle 3 tane covit aşısı oldum sol kolumda bu zamana kadar agrı yoktu her ihtimale karşı corasprin aldım eczaneden pıhtaşma olur diye kanda tabiki her gün bir tane coraspirin alıyordum bir kaç günde yada bir hafta kadar kullandım baktımki sol bacagımda damarlarda morlukların oluşmuş saglık ocagında dr hanıma gösterdim bir tane krem yazdı tabiki cor aspirin kunlandıgımı söyledim hemen kesmemi söyledi kestikten sonra morluklar gitti bir iki gün içinde kan sulandırıcı ilaçları dr kontrolünde kullamanız lazım dün kardiyoliji dr göründüm allahtan sıkıntın yokmuş

Tekerlekli Sandalye