Çalışan engelliler 2014 EKPSS sınavına giremeyecek mi?

sevme_

Üye
Üye
arkadaşlar 2014 yılında yapılacak olan ekpss sınavına çalışan engellilerin girememe olasılığı varmış konfederasyon üyesi bir engelli, yönetmeliğin, çalışanların da sınava girmesine imkan tanıyan maddesinin değiştirildiğini ve onay için Bakana sunulduğunu açıkladı. Konfederasyon üyesi sanırım engelli konfederasyon üyesi veya engellli konfederasyonunun böyle bir istekde bulunması engelliler adına cok saçma çünkü herkesin sınava girmesi hakkıdır bu konuda bilgisi olan varsa acil yazsın bakana ulaşalım msj çekelim mail atalım ben çalışma bakanı FARUK ÇELİK'e e mail göndereceğim bu haksızlıktan geri dönülsün

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Bu yönde bir haber var ama haber bana biraz sallama gibi geldi. Eğer çalışan engellilerin sınava girmesi önlenirse bu hukuki olmaz. Varsayalım ki adam ünüversite mezunu ve asgari ücretle çalışıyor sen kalkıp bu adama sen sınava girme diyebilirmisin?

sevme_

Üye
Üye
aynen halil bey ben twitter ve fecebookta ta yazdım sesimi bakan bey e duyurmaya çalıştım kaldı kpss de memurlarda giriyor ve aynı zamanda adam diyelim askeri ücretle çalışıyor iş ortamı kötü memur olabilmek için elinde şans var bu onun ayrıca engelli fedarasyon mu ne varmış kim verdi ki onlara engelli adına konuşmayı o zaman alım için uğraşsınlar iş için ugrassınlar beni temsil edemezler onlar

İsen Buga

Üye
Üye
Bir akılsız kuyuya taş atmış; biz çıkarmaya çalışmayalım: Anayasa mahkemesine gönderirler merak etmeyin: Öyle birşey olması mümkün değil: KPSS de öyle bir sınırlama yok ki EMSS de olsun.

Tekerlekli Sandalye