Çalışma bakanlığı ve sağlık bakanlığı sınavını kazanan birinin ataması hakkında?

zxvadsf

Üye
Üye
Arkadaşlar, ben çalışma bakanlığının sınavını kazandım. Evrakları verdim ve beni bir ile tayin ettiler on beş gün içinde git başla dediler ancak henüz gitmedim. Bu arada benim girdiğim sağlık bakanlığı sınavının sonuçları da açıklandı ve kazanmışım . Sağlık bakanlığı bulunduğum ilde olduğundan çalışma bakanlığından vazgeçip ,verdiğim rapor ve diğer evrakları geri alıp bunları sağlık bakanlığına vererek atama için müracaat edebilir miyim ? Bilgisi olan varsa şimdiden teşekkürler.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Hem çalışma bakanlığı sınavını hemde sağlık bakanlığı kazanan kişiler sizin gibi ikilemde kalmışlar. Sağlık bakanlığının döner sermayesi daha cazip geldiği için çalışma bakanlığını tercih etmeyenlerin sayısı oldukca fazla.
Senin tayinin yapılmış. Çalışma bakanlığına gitmeyip de sağlık bakanlığına gidebilirmisin net bir şey söyleyemiyorum. Bu konuda ki prosedör nedir o konuda kesin bilgiye sahip değilim. Ne desem yalan olur şimdi. İyice araştırmanızı önermekten başka bir şey gelmiyor elimden.

Sağlık Teknikeri

Üye
Üye
istediğinize gidebilirsiniz. karar sizin. ama sağlık bakanlığına gitmezseniz yerinize yedekten biri atanır. Atanan kişiye milli piyongo bileti vurmuş gibi olur. :)

zxvadsf

Üye
Üye
Yani önümde bir engel yok diyorsunuz . Ben şu anda memur sayılmıyorum demek mi oluyor henüz çalışma bakanlığında imza atmadığımdan.

Tekerlekli Sandalye