Cep telefonundan silinen resimleri geri getirme

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Arkadaşlar artık android işletim sistemli cep telefonlarımız aslında yanımızda taşıdığımız bilgisayarlarımız gibi vazgeçilmez oldu. Ben herşeyimi cep telefonuma yükledim özellikle hayatıma anlam katan sevdiklerimin resimlerini ve bir anlık dalgınlık sonucu tüm resimleri yanlışlıkla silmiş bulundum. Aslında basitti çözüm için elektronik mühendisi oğlumdan yardım almalıydım ama yok gururuma yenilemem ve kısa bir araştırmadan sonra nette RECUVA isimli kurtarma programı benim sihirbazım :) ı keşfettim ve birkaçı hariç tüm resimlerim geri geldi.

Sizlere de belki birgün lazım olur diye ekliyorum ama yine de kurtaramadığım resimler için çok üzgünüm.

Samsung Galaxy S3 ve S4 Silinen Dosyaları Getirme

samsung-veri-kurtarma.jpg

Silinen Dosyaları Nasıl Kurtarabiliriz ?

Öncelikle kullanacağımız programı indirelim

RECUVA İNDİR

Silinen dosyalarınız Telefonda mı yoksa hafıza kartında mı öncelikle bunu belirleyin. telefonunuzu usbden bilgisayarınıza takın ve belleğiniz ekrana geldikten sonra Recuva programını ile tarayın

Taramayı başlatmak için dosyanın içine girdikten sonra kopyalamanız gerekmektedir. Örneğin: D:\Oyunlar vs gibi hafıza kartına girip adres bölümünü kopyalayın.

Programı çalıştırdıktan sonra telefonunuzu seçip kurtarmak istediğiniz dosyaları seçerek kurtarmayı başlatabilirsiniz. Bu aşamalar gayet basittir program sizi yönlendirecektir.

Kurtarmak istediğiniz verileri tarama başlamadan önce seçebilirsiniz. Resimler, müzikler , belgeler, ses ve görüntü gibi seçeneklerden size uygun olan seçeneği seçerek ilerleyin.

Recuva-kullan%C4%B1m%C4%B1.jpg

Belirli bir yerde ara seçeneğine telefonunuzun dosya konumunu kopyalayın.

Recuva-kullan%C4%B1m%C4%B1.png

recuva-samsung.png

Tarama bittikten sonra üstteki gibi bir ekranla karşılaşacaksınız burada dosyaları seçip recover diyerek dosyalarınızı kurtarabilirsiniz. Bu yöntem ile %60 % 70 dosyalarınızı kurtarabileceğinizi düşünüyorum. Umarım faydalı olur. Kolay gelsin.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Vayyyy bak bu süpermiş. :) Böyle bir imkanın olduğunu bilmiyordum açıkcası....

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
:) ben de ama çok uğraştım buldum Recuva kim icat ettiyse emeğine sağlık.

gamze5

Üye
Üye
recuva sayesinde tüm fotoğraflarımı kurtardım süper tavsiye edilir

gamze5

Üye
Üye
tekrardan bilgiler için çok sağolun işime yaradı

gamze5

Üye
Üye
arkadaşlar güncel sürümünü indirirseniz sorunsuz silinen tüm dosyaları kurtarıyor

Tekerlekli Sandalye