Cerrahpaşa Kurul İşleyişi Hakkında Sorular

ytatli

Üye
Üye
Merhabalar

Forumda ve nette okuduğum kadarıyla kurula randevu alınıp aynı gün tüm bölümlere muayne olunuyor ama ben İstanbul Cerrahpaşa tıp fakültesinden randevu aldım bana söylenen şey tek tek bütün bölümlerden kendim randevu alıp muayene olup sonra tekrar kurul için randevu almam gerekiyormuş bu durum Cerrahpaşa özgü mü başka bir hastaneden kurul randevusu alsam hepsi aynı gün içinde olur mu yada İstanbul Avrupa yakası için en hızlı alabileceğim hastane neresi

İsen Buga

Üye
Üye
Merhabalar

Forumda ve nette okuduğum kadarıyla kurula randevu alınıp aynı gün tüm bölümlere muayne olunuyor ama ben İstanbul Cerrahpaşa tıp fakültesinden randevu aldım bana söylenen şey tek tek bütün bölümlerden kendim randevu alıp muayene olup sonra tekrar kurul için randevu almam gerekiyormuş bu durum Cerrahpaşa özgü mü başka bir hastaneden kurul randevusu alsam hepsi aynı gün içinde olur mu yada İstanbul Avrupa yakası için en hızlı alabileceğim hastane neresi
hepsi aynı gün içinde olması şart değil. Amaç en kısa sürede mümkünse hepsini bitirmek.
Kendiniz randevu alın denmişse MHRS den değil de kayıt bürosundan kendiniz gidip alıyorsunuz. Röntgen bölümüne gidip randevu alıyorsunuz; belki aynı gün verilir belki sonraki güne atılır. Her bölüme başvurup randevu ve saati alabilirseniz; ona göre ayar çekip hızlı muayene olursunuz. Bazen aylar sürüyor bazende tek günde bitirilebiliyor. Her hastalık, sakatlık ve rahatsızlık durumu ve hastanenin kapasitesine bağlı olarak süreç değişiyor. Bazen 1 günde sonuçlandırdığım oluyor bazende 6 ayda..

ytatli

Üye
Üye
MHRS değil ancak Cerrahpaşanın kendi randevu sistemi üzerinden randevu almam gerekiyor her gün bir randevu veriyo ama radyoloji bölümü mr veya röntgen için 3-5 ay sonraya gün vermiyormuş o yüzden başka bir hastaneye daha başvuru yapabilir miyim acaba bu başvuru varlen

tempın

Üye
Üye
hepsi aynı gün içinde olması şart değil. Amaç en kısa sürede mümkünse hepsini bitirmek.
Kendiniz randevu alın denmişse MHRS den değil de kayıt bürosundan kendiniz gidip alıyorsunuz. Röntgen bölümüne gidip randevu alıyorsunuz; belki aynı gün verilir belki sonraki güne atılır. Her bölüme başvurup randevu ve saati alabilirseniz; ona göre ayar çekip hızlı muayene olursunuz. Bazen aylar sürüyor bazende tek günde bitirilebiliyor. Her hastalık, sakatlık ve rahatsızlık durumu ve hastanenin kapasitesine bağlı olarak süreç değişiyor. Bazen 1 günde sonuçlandırdığım oluyor bazende 6 ayda..
Merhaba, gelişimsel çift taraflı kalça çıkığım, sağ kalçamda protez, sol kalçamda ganz osteotomi ameliyatı var. Protez ameliyatı çok başarılı değil, ameliyattan sonra 3 cm fark oluştu diğer bacağımla. ve yine ameliyattan sonra baş dönmesi oluştu. Engelli raporu alabilir miyim sizce

İsen Buga

Üye
Üye
Merhaba, gelişimsel çift taraflı kalça çıkığım, sağ kalçamda protez, sol kalçamda ganz osteotomi ameliyatı var. Protez ameliyatı çok başarılı değil, ameliyattan sonra 3 cm fark oluştu diğer bacağımla. ve yine ameliyattan sonra baş dönmesi oluştu. Engelli raporu alabilir miyim sizce
Mümkün...
Oran tablosu var; googleden aratıp bulabilirsiniz.
Rahatsızlığınızın karşılığını bulursanız işgörrmezlik oranınızı belirleyebilirsiniz.
MHRS değil ancak Cerrahpaşanın kendi randevu sistemi üzerinden randevu almam gerekiyor her gün bir randevu veriyo ama radyoloji bölümü mr veya röntgen için 3-5 ay sonraya gün vermiyormuş o yüzden başka bir hastaneye daha başvuru yapabilir miyim acaba bu başvuru varlen
Hastaneye sormanız gerekiyor. Genelde kabul etmeyebilirler. Ancak kendi hastanesinde olmayan branş için başka hastane önerilirdi. röntgen ve MR için başka hastane ayda özel hastane raporları kabul ederler mi bir bilmek ve sormak gerekiyor.

ytatli

Üye
Üye
Öyle veya böyle bir şekilde cerrahaşadan başladık süreci ve işleyişi buradan paylaşmak isterim hem diğer arkadaşlar için bir rehber olur

Not: Cerrahpaşa Randevu sistemi MHRS ye bağlı değil kendi sitesi üzerinden randevu oluşturmanız gerekiyor randevu almak için İÜ-C Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çevrimiçi Randevu Uygulaması adresini kullanabilirsiniz.
  • Randevu sisteminden saat 20:00’den sonra yeni bir güne randevu alınabilmektedir.
  • Randevu sisteminden 4 günlük randevu alınabilmektedir yani genel olarak 4 iş günü sonrasına randevu alabiliyorsunuz saat 20:00'den sonra
  • Her gün sadece bir branşa randevu alabilirsiniz

1. Gün - 16 Şubat Cuma ( 4 iş günü öncesinden randevu alıyorsunuz )

Cerrahpaşa merkez yerleşkesi F blokta olan Sağlık kuruluna ilk kayıt oluyorsunuz size gitmeniz gereken bölümler söyleniyor onlar için tek tek sizin randevu almanız gerekiyor. Bana 7 bölüm için randevu almam gerektiği söylendi her güne bir randevu almaya çalışarak en kısa sürede bitirmeye çalışacağım

2. Gün - 19 Şubat Pazartesi ( Ortopedi ve Travmatoloji )

Cerrahpaşa Yeşilköy yerleşkesi G blokta normal poliklinik muayenesi oluyorsunuz, aşırı kalabalık randevu saatinden yarım saat önce gittim neredeyse 2 saat sonra sıra geldi muayene oldum röntgene gittim röntgen daha sakindi yarım saat içinde sıra geldi çekildim

Süreci buradan paylaşacağım

Tekerlekli Sandalye