Ceylanın Güncesi

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Merhaba,

İnsan çok dolunca yazarak hafiflemek istiyor ve sırf bu yüzden yazmak istiyorum. İçimde birikmiş ne varsa ruhumu acıtan dökmek istiyorum kelimelere..O kelimeler ki hüzünlerimin sesi olsun bunca sessizliğin içinde..yazmak hafiflemektir belki bencilce belki de kardeşce paylaşmak hayatı..

Günlerdir düşünüyorum bu günlerde çok fazla düşünüyorum herkesi, herşeyi, hayatı, insanları, kuşları en çok da gökyüzünün maviliklerinde yaşamı kucaklayan kuşları..

Ne kadar özgürler ve bunu kanatları sayesinde tek başlarına gerçekleştiriyorlar. Kuş olup uçsam sonsuzluğa
Kuş olup konsam sevdiklerimin omuzuna...

Bir başlayınca yazmaya duramam gibi geliyor. Günlerdir bedenim tutsak sanki yatak bir hapishane bedenim esir düşmüş bir mahkûm gibi..geçecek bugünler biliyorum ve hayat kaldığı yerden devam edecek. Üstelik sözü var bana sevdiğimin:
Herşey güzel olacak ama bugün değil, şimdi değil, yakında çok yakında...

Hayatın içinde yol alırken insan hiç farkında olmuyor sahip olduğu sağlığın, enerjinin, yaşama sevincinin hep eksik olduğunu düşünüyor oysa asıl eksiklik hasta olduğunda yaşanıyor..ah sağlık ne değerli bir kıymetini bilsek kaybetmeden bilsek ne iyi olurdu..

Telefondan yazmaya alışkın değilim sadece yazmak istedim. Kendime kendimce bir ders vermek niyetim belki de okuyucuya bir mesaj olmalı mutlaka işe yaramalı...

[device_name] cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Yine, yeni, yeniden,

Sanki hayatım elimden alınmış gibi..sanki dünlerim çok geride kalmış, geleceğim düş gibi. Bugünlerim ise hayatımın kayıp günleri. Çalışmadan, üretmeden sadece yatarak geçirilen boş, anlamsız kayıp giden zaman dilimi. Belki bu boşluğu doldurma çabasıyla yazmaya çalışmak..anlamsızlığa anlam yükleme gayretiyle kelimeleri ardı ardına sıralamak..

İnsanoğlu ne bencil bir varlık en azından ben bu dönemde öyleyim. Oldukça bencil alabildiğine kendine dönük, hayatı kendince çekilir kılma çabası..Ayaklarını kullanamıyorsan kolların kanat olsun sana demişti bir dostum. Ellerinle yolalmalısın hayatın yollarında koş koşabildiğin kadar. Şiir yaz, anılarını yaz, şarkı sözü yaz yeter ki susmasın kelimeler..

Yaralı Ceylan

Ceylan şimdi yaralı hiç olmadığı kadar
Ceylan bu aralar yapayalnız kendi dünyasında
Daha önce hiç bu kadar dışında kalmamıştı hayatın
Dolu dizgin yaşanan bir ömrün ardından
Bu molanın bir anlamı olmalı, mutlaka bir amacı olmalı
Gecenin gündüzün yaralarını örttüğü gibi
Sarıp sarmalamalı tüm kederleri
Umudun canlılığında yakılmalı
Tüm umutsuzluklar, tüm karanlık geceler aydınlık sabahlara dönüşmeli
Buram buram yaşam kokan sabahları özledim
En çok da sabah şekeri diyenlerimi
Sabahlar sevincidir yaşamanın
Sabahlar keyiflidir tadı farklıdır gülmesini bilince
En çok sabahlarımı özledim ben
Geceye inat kabusa tezat düşlerimi özledim
Bir bulut kaç özlemle yüklenir gökyüzüne
Yeryüzüne yağmur olup yağmasını özledim..

Ben bana ait olan yaşamımı çok özledim..

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Düşlerim

Ne kadar tutsak olsada bedenim
O kadar özgür düşlerim
Gökyüzünün maviliği kadar sonsuz
Gökkuşağının renkleri kadar alacalı
Yalnız bana ait, yalnız benim olan
Cıvıl cıvıl düşlerim...

Koşuyorum, uçuyorum sanki düşlerimde
Cennet bahçelerinde dolaşıyorum siyah beyaz gecelere inat
Rengârenk çiçekler içinde sarılıyorum umutlarıma

İnsan umutsuz nasıl yaşar?
En karanlık gecelerini düşün
Yine sabah olmadı mı?
Yine güneş doğmadı mı gülüşlerine?
Düşlerimde sonsuz,
Düşlerimce sınırsız çocuksu sevinçlerim
Onlar iyi ki var yoksa nasıl uyurum?

En uzun ve karanlık gecelerini düşün
Hiç bitmeyen upuzun geceler
Umuda inat, yaşama tezat geceler
O gecelerin kabusundan düşlerime sığınıyorum...

Düşlerimde mutlu, düşlerimce umutlu yarınlara kucak açıyorum yine
Yaşamın tüm karamsarlığına rağmen
Umudun iyimserliğine ihtiyacım var bu aralar..
Hiç olmadığım kadar çocuk, hiç büyümediğim kadar küçük sevinçlerim
Düşlerime sonsuz teşekkürler :)

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Dumanın Zaferi

Yenildim ben bu savaşın en büyük mağlubuyum artık. Olmadı ne kadar çok istediysem o kadar çok olmadı işte :( sigara galip çıktı. Ben nikotine yenik düştüm. Başım dönüyor dumanın geçici sarhoşluğunda kalıcı olan vicdan azabında kıvranıyorum şimdi. İçmemeliyim demek içindeki içme arzusunu bastıramıyor ki tıpkı imkansız aşkın mutluluğunda yasak olduğunu bile bile tüm kuralları ihlâl edip aşkı mümkün kılabilmek gibi...

Olmuyor içiyorum bir sigara daha. Bu sefer canım istemiyor sadece nefsimi köreltmek için yakıyorum. Bir daha olmayacak demek çare olmuyor çaresizliğime. İnsanın körü körüne bağlandığı alışkanlıklarından ayrı kalması katlanılır gibi değil. Kanımda morfinin yerine nikotin dolaşıyor şimdi. Dumanın pis kokusu eterin uyuşturucu kokusunu bastırdı şimdi. Oysa ben en çok anason kokusunu özledim...

Rakının balıkla buluşmasını özledim. Kahvenin çikolataya olan aşkı kadar dayanılmaz balığın anasona olan vazgeçilmez cazibesi sarıyor tüm benliğimi. İçtiğim, içerek sızdığım akşamları özledim...

Kendime bir söz daha verdim bugün. Kendimi kendimle ödüllendirmeyi tıpkı denizin Istanbula hediyesi gibi küçücük bir tatlı akşamla yaşatmayı planlıyorum. Günlerdir çektiğim ızdırabın bir ödülü olmalı Galata'da yada Beyoğlu'nda kutlamayı hakkediyor kanım alkolle bütünleşmeyi çok özledi:)

Yazıyorum işte ne varsa ıçimde kalmasın diye yazıyorum en çokda kendimi kendimden kurtarmak için yazıyorum. Hayalsiz geçen günlerimin bol hayalli günlere ihtiyacı var..

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Yine yeni yeniden aramıza hoş geldin Ceylancım. Zorlu bir ameliyat geçirdin birkere daha buradan geçmiş olsun diyorum. Evet telefonla görüşsekte seni burada bu sayfalarda görmek ap ayrı bir mutluluk katıyor yaşamıma. Seninde yaşamın hep mutlu olsun.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Yine yeni yeniden aramıza hoş geldin Ceylancım. Zorlu bir ameliyat geçirdin birkere daha buradan geçmiş olsun diyorum. Evet telefonla görüşsekte seni burada bu sayfalarda görmek ap ayrı bir mutluluk katıyor yaşamıma. Seninde yaşamın hep mutlu olsun.
Teşekkür ederim abicim :) bana yazmayı sevdirdiğin için, bu sayfalarda gönülden gönüle uzanan bir köprü kurduğun için ve herşeyden öte dostluğun için, varlığın için ben teşekkür ederim sana..

Yazmak gerçekten iyi geliyor. Yazdıkça insan kendini hafiflemiş hissediyor. Yaralarımın kabuk bağlamaya başladığı bu günlerde sayende yazmanın dayanılmaz cazibesine bırakıyorum kendimi. Uzun zamandır bu kadar dolu dolu yazmak gelmemişti içimden. Sanki bu ameliyat beni kendi dünyamdan çok farklı bir evrene yolculadı. Eve kapalı yaşadığım bu günlerde dünyaya açılan tek penceremden seyrediyorum hayatı, tüm yaşanası sevinçleri ve duyduğum özlemlerim dile gelmek istiyor...

Hayat ne kadar güzel oysa. Bir zamanlar en büyük şikayetçisi olduğum kendi hayatıma geri dönmek en büyük hayalim oldu. Acılar insana çok şey öğretiyor. Yaşamı sorgulamayı ve kendini yargılamayı..

Yorgundum hep eve geldiğim tüm zamanlarda yazmak için fazlasıyla yorgundum. Şimdi yorgun değilim ve soluksuz kalıncaya değin tüketmek istiyorum bir dilin tüm sözcüklerini..

Meğer yaşamak dolu dolu yaşamak dediğin kendini kaptırmak demekmiş istanbulun kalabalığına, coşkusuna sebeplenmek, çilesine ortak olmakmış kendimce...

Düşünüyorum da ne çok şey kaçırmışım farkında olmadan kovalarken zamanı, zaman kayıp gitmiş ömrümden sabun misali...

Bundan sonraki süreçte zamanın en büyük sahibi olmalıyım en çok kendime, kendi mutluluğuma vakit ayırmalıyım işimden önce ben gelmeliyim...

Bakalım ne getirecek hayat?

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Ah benim karamsar hallerim!

Ne sevimsiz oluyorum böyle zamanlarda. Acıya tahammülüm kalmadığı anlarda bir o kadar keyifsiz bir o kadar çekilmez. Biliyorum ve en kötüsü de farkındayım yeryüzünde acı çeken bir ben değilim. Sadece şu anda bile milyonlarca yaralı Ceylan var hasta yatağında acıyla kıvranan. Öylesine bencil, böylesine vurdumduymaz olduğum için esef duysam da kendimden yine de dünya sadece benim etrafimda dönsün istiyorum.

Bu ben değilim ki sadece zor zamanlarımda hayatı daha da zorlaştırmaktan öteye gitmiyor nafile mızmızlanışlarım...

Sevdiklerim yanımda olsun istiyorum böyle dönemlerde. Babam gelsin başucumda beklesin, oğlum gözlerimin içine baksın ve ben sevgi denizinde boğulayım. Sonra herşey geçsin. Yaralarım kapansın sessizce geçip gitsin günler, kısacık sürsün geceler...

İnsan kendisine kızar mı? Ben en çok kendime kızıyorum bugünlerde..huysuzluğuma, mızmızlığıma..ve gerçekten kendime katlanamıyorum bu halimle sevimliliğimden eser yok..

Dünya sadece senin etrafında dönmüyor Ceylan demişti bir dostum bana çok kızgın olduğu bir anda ve o gün anladım zaten dünya kimsenin etrafında dönmüyor sen istiyorsun ama dönmüyor işte...

Bugünde akşam oldu
Bir gün daha bitti yaşadım sandığın oysa hiç yaşamadığım bir 24 saat daha gitti ömrümden
Olsun varsın bitsin bugün
Yarın var ve ondan sonra ki yarınlar
O yarınlar benim en güzel dünlerimden daha güzel olacak
İnanıyorum ben istersem olacak
Olmalı
Herşey güzel olacak başka yolu yok...

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
İnsan biriktir hayatında, mevduat yerine işte o zaman gerçekten zengin olursun.. demişti yöneticim emekliye ayrılırken bana ardında tek bir cümleyi emanet ederken..

Allah'a çok şükür bugün 14.yılın ortasında çalıştığım kurumsal firma sayesinde tanıdığım yüzlerce arkadaşım, onlarca dostum var her biri ayrı bir anlam taşıyan kalbimde ayrı bir yeri olan. Şimdi düşünüyorum da belki tasarruf mevduatım çok yetersiz ama sevgi hesabım tıka basa dolu üstelik faizi de her geçen gün vefa hesabında birikiyor...

Mutluyum ya herşeye rağmen hayat güzel..Sevmek güzel sevilmek daha da güzel..

Sevenlerimin sayesinde rahatım yerinde, umudum var yarınlar hep güzel olacak diye diye 12.günümde suyla buluştum bugün. Su hayattır, Su sağlıktır
ve suyun dokunduğu her bir hücrem sevgiyle yeşerdi yeniden tüm yaralarına rağmen daha iyiyim bugün..

Tüm yatan hastalara acil şifalar diliyorum. Biran önce iyileşmemiz dileğimle...

gülümse_hayata

Üye
Üye
Sevgili Ceylan umarım bu sabır gerektiren günlerin tez zamanda biter ve sen çok daha iyi bir şekilde kısa bir mola verdiğin herşeye geri dönersin. Ben eminimki bu dönüş çok daha güçlü olacak dualarım seninle Allahım yardımcın ve tez vakitte şifacın olsun.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Sevgili Ceylan umarım bu sabır gerektiren günlerin tez zamanda biter ve sen çok daha iyi bir şekilde kısa bir mola verdiğin herşeye geri dönersin. Ben eminim ki bu dönüş çok daha güçlü olacak dualarım seninle Allahım yardımcın ve tez vakitte şifacın olsun.
Selam Canım benim ya inan günler zor geçiyor hemde oldukça zor ama buna da çok şükür en azından çoğunu atlattım. Güzel dileklerin için çok teşekkür ederim canım kardeşim.

Şimdi isyanlarımı bastırdım. Sakin döneme geçiş yaptım. Hoş isyan etmenin hiç bir faydası da yok zaten. En yakın arkadaşım bugün bana Nazlı Çiçek dedi aslında hoşuma gitti. Nazlanmak hiç bilmediğim bir davranış ama madem bu dönemde ihtiyacım var o halde istediğim kadar şımarıklık yapabilirim diye düşünüyorum.

''Keşke şımarsan '' demişti sevdiğim aylar önce yine gergin olduğum bir dönemde. Acılarımı yalnız başıma yaşamaya öylesine alışkınım ki şimdi dertleşmek, paylaşmak ne kadar iyi geliyor. Yaşanan acılar paylaşılınca yok olmuyor elbette ama azalıyor.

Yine bu dönemde çocuklaştığımı hissediyorum. Sanki herkes benden büyük bana yardım etmek için ellerinden geleni yapıyor ve ben ilgiden şımarmış bir halde öylece yatıyorum.

Düşünüyorum da bu asla ben değilim. Herkesi, herşeyi en ince ayrıntısına kadar düşünen, hayatı dakikalara varıncaya kadar planlayan ve günün 24 saatinde kendine yer bulamayan ben şimdi sınırsızca tüm zamanların hakimiyim :) hoş bu oldukça garibime gitse de farklı bir deneyim..

Hayat, insana ne çok şey öğretiyor. Zaman nehir misali akıp giderken yaşanan tüm hayal kırıklıklarını bile geride bırakıp yeniden inanıyor insan. Yeniden sevmeye, sevilmeye, sahip olduğun her şey için minnet etmeye ve yepyeni umutlar beslemeye başlıyor insan. Yüzde yüz başarıya odaklanmış yoğun bir iş yaşamından sonra günün tüm saatlerini kendime ayırmak inanılmaz bir dönüşüm.

Kendimle hiç bu kadar yalnız kalmamıştım ve ben beni çok özlemişim. Hayatta hiç bir şey öylesine yaşanmıyor mutlaka bir nedeni var başımıza gelen her şeyin evrende bir amaca hizmet ettiğini düşünüyorum.

İnsana çok şey öğretiyor hayat. Yaşadıkça, yaşlandıkça değil.. yaşamın içindeyken farkında olmadığını yaşamın kıyısında daha çok görüyorsun.

Şimdilik bu kadar. Pc başında yazmayı bile inanılmaz özledim oysa işteyken saatlerce yazmaktan ne çok usanırdım :)

Özlemini duyacağınız her şeyin kıymetini bilmeniz dileğimle...

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Dünyadaki Cennetim: Evim

İnsanın evi gibisi yok. İstersen en lüks otelde kal, istersen ultra konforlu Hastanede, ister en yakın arkadaşının seni balla börekle beslediği evinde yine de kendi yuvana geri dönmek istiyorsun. Dünyadaki cennetime geri döndüm bugün çok şükür..

İster tek odalı gecekondu olsun isterse 2+1 küçücük kutu gibi bir ev eğer seninse malikâne gibi görünür gözüne. Allah kimseyi evinden, ocağından ayırmasın..

Her bir köşesinde alın terim var, emeğim var ve ben sevgili üstadın dediği gibi yapamıyorum. Can Yücel der ki; Sahiplenmeyeceksin hiç bir şeyi seninmiş gibi...Evet çok haklı ama olmuyor benim olanı çok fazla seviyorum ben. Tıpkı benim olan benimdir sözüm gibi sahip olduğum mekânın zaman içinde yuvam hâline getirdiğim küçücük cennetim benim iyi ki var..iyi ki cennetime geri döndüm. İşte mutluluk bu:)

Affet beni üstadım bence sen o şiiri yazarken bile çokdan sahiplenmiştin sana ait olanı. Ayrı kalmanın katlanılmaz ızdırabını bildiğin için uyarmak istedin şiirinle ama artık nafile ben benim olan Her şeyi dayanılmaz bir tutkuyla seviyorum.

Allah kimseyi evinden, barkından, sevdiklerinden ayırmasın dileğimle...

unuttum.29

Moderatör
Moderatör
Geçmiş olsun Ceylan.
Ben de herkes gibi hastalıklar olmasa sağlığının kıymetini bilmeyenlerdenim maalesef.
En kısa zamanda rutinine kavuşup kendine ve sitemize daha çok zaman ayırmanı dilerim.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Selam Hakan,

Gün geçtikçe iyileşiyorum ve inşallah yakında sitemiz için çok daha fazla zaman ayırabilir ve çok daha faydalı bilgiler paylaşabilirim. Özeleştirine gelince bunu bari sen yapma hocam demek istiyorum. Sen ki sağlığın değerini benden iyi bilenlerdensin lütfen kendini hayatın rutin akışı içinde fazla zorlama, bol bol dinlen ve bir kere daha unutma ki Sağlıktan daha önemli hiç bir şey yok bu dünyada. Önce sen değerli hocam ÖNCE SENİN SAĞLIĞIN...

Sağlığın herşey demek olduğunu bilmeniz dileklerimle,

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Yeni Ceylan'dan Eski Ceylan'a Notlar

* Bundan sonra hayatının her gününü son gününmüş gibi yaşa! Kimbilir belki de gerçekten son günundür?
* Yağmurun, trafiğin, iş yoğunluğunun strese yolaçmasına izin verme! Ne kadar az stres o kadar kaliteli yaşam!
* Öfkene daha çok hakim ol! Hele iş yüzünden kimseyi kırma, üzme! İş gelip geçicicidir hallolur bir şekilde oysa arkadaşlık bakidir!!!
* Hayatta hiç bir şey senden daha önemli değil olmayacak da! Bunu hiç unutma sen varsan herşey var sen yoksan hiçbir şeyin anlamı yok!
* Kalbinde daha çok yer aç sevgiye, özleme, vefaya! Her şeyden önce kim olduğunu hiç unutma!
* Seni kızdıranları, kıranları çıkar at hayatından! Kimse ikinci bir şansı hakketmiyor! Bir kere üzen bir daha üzer sözünü anımsa!
* Yaptığın iyiliklerin sayısını arttır. Ne kadar çok iyilik yaparsan o kadar çok kendini iyi hissedersin.
* Sana kim ne kadar değer verdiyse sen de o kadar değer vermelisin! Ne daha fazla, ne daha eksik. Herkese hakkettiği kadar!!!
* Seni üzenleri unut gitsin, sen mutlu edenlerle devam et yoluna!!!
* Üşenme, erteleme, vazgeçme! Neyi nasıl istiyorsan harekete geç, hemen şimdi!!!
* Bu senin yaşamın ve sadece sana ait. Kimsenin yoluna engel koymasına izin verme...
* Daha çok dinle, daha az konuş. Bırak insanlar anlattıkça anlatsın, dinlemek seni yormamalı.
* En zor anlarında yanlarında olanların değerini bil, ne olursa olsun onları önemse.
* Ufak tefek şeyleri biriktirme ya çöz bitsin ya unut gitsin.
* Hep güzel anıları kaydet hafızanda! Geçmişin kötü sevimsiz anılarını sil belleğinden! Format at silinsin beynine!
* Daha çok uyu, daha çok dinlen, daha çok düşün! Hayatın koşturmacasında kaybolma , kendinle başbaşa kal, mola ver hayata...
* Ağlamak istediğinde baskılama kendini! Ağlamak zayıflık değildir hoş seninde zayıf olduğun anlar olmasını kabullen. Her zaman güçlü olmak zorunda değilsin.
* Daha çok gülümse hayata inat! Yaşadıklarına inat GÜLÜMSE...

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Ben, Beni Özledim...!

İnsan kendini özler Mİ? Özler, insan en çok da kendini özlermiş bunu bizzat yaşayınca anladım. Kişilik bölünmesi yaşıyorum sanki. Hiç olmadığım kadar hırçın, olmak istemediğim kadar huysuzum bu aralar. Öylesine sevimsiz, böylesine geçimsiz ruh halim psikolojide ''Tramva sonrası stres bozukluğu'' olarak tanımlanmış olsa da bu ben değilim ve olmak istemiyorum da ama geçecek biliyorum, geçmek zorunda zaten, başka yolu yok.. Ne tuhaf kaprisli insanlardan köşe bucak kaçan ben şimdi olmadık kaprislerimle sevenlerimi bunaltıyorum. Çocuk gibi bütün gün mızmız mızmız başka bir şey yok :( alabildiğine veryansın, verebildiğime sitemkar sözlerim. Eski sevimli gülüşlerimden eser yok. Banane beni seven böyle de sevsin! Geçici bu döneme katlanmak istemeyende uzak dursun benden!

En çok da nasılsın? sorusuna gıcık oluyorum bu aralar. Her gün bir öncekinin aynısı gibi geliyor bana oysa onlar;

'' OOO maşallah iyisin iyi, iyi gördüm seni'' dedikçe daha beter sinir oluyorum pis yalancılar! Sözüm ona moral veriyorlar! Aynıyım işte henüz bir değişiklik yok!!!

Bir de ahlayıp vahlayan kısım var ki o daha beter! Hastanın psikolojisini yerle bir etmekten başka işe yaramayan ziyaretçiler! Sen böyle yatacak kadın mısın?
- Ne yapayım çiftetelli mi oynayayım? Sen benim için üzülme diye ne yapayım? Dans mı edeyim?

Sadece tek bir mesajına havalar uçtuğum dostumdan geldi yine en güzel mesaj;

'' Bu yıl maratonda beraberiz :) '' Ne maratonu? ben ayağa kalktığım saniyelere dua ediyorum diyemedim...

Günler geçiyor ve evet alabildiğine zor geçiyor. Katlanmak zorundasın sıkıysa katlanma! Başka çaren yok zaten. Ceylan yapma böyle diyorum kendime bir de sürekli yatanları düşün? Yataktan hiç kalkamayanları? Ne nankörsün iki gözüm??? Onları düşün haline şükret artık!!! Ki bunu yapanada yazanada sinir olurum ben. Bir başkasının engellinin daha çok olduğunu görüp kendi yaşadığına sevinmek ne itici bir düşünce şekli Yuh yazıklar olsun diyesim gelir ve sadece herkesten daha iyi olduğunda sevinmek yerine kendi en kötü halini hatırlayarak kendini yine kendinle ölçmek daha insani değil midir?

İlk günler yatakta sağa sola bile yardımsız dönemeyen yaralı Ceylan haydi mızmızlanmayı bırak ve bu kadar bencilleşmeyi de. Her hastanın şımarmayı hakkettiğini düşünsen de sen eline geçen bu şımarıklığı bile fazlasıyla kullanmadın Mı???

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Sahip olduklarını düşün! Düşünde GÜLÜMSE :)

*Her köşesiyle tamamen kendime ait olan kutu gibi bir ev üstelik şirin mi şirin ve kredisi tamamen bitmiş olan :)
* Çalışmaktan mutluluk duyduğum her gün binlerce arkadaşımın olduğu dev bir plaza ki bazen ben onu balıkların durmadan dört duvar arasında mekik dokuduğu kocaman akvaryuma benzetirdim :(
* Her biri ayrı güzellikte, ayrı renkte cıvıl cıvıl dostlar
* Ailem olmamasına rağmen bana ailemden yakın yüzlerce kız ve erkek kardeş, ağabey, abla, arkadaş ama akrabadan bin kat yakın kısaca kan değilde can kardeşlerim...
* 20 yılın sonucunda bağlanan ve her ay almakta olduğum beni bambaşka mutlu eden bu siteden aldığım bilgiler sayesinde kavuştuğum engelli emekli maaşım :)
* Dünyayı verseler bir tırnağını değişmeyeceğim canım dostlarım :)
* Kağıt üzerinde olmasa dair kalp içinde yarısı bana ait olan bir web sitem var (Engelliler.gen.tr bir site olmanın çok ötesinde huzurum, vicdanım ve mutluluğum )
* Kimileri ona Saddam benzetmesi yapma gafletinde bulunmuş olsa dahi kendisi dünyanın en yumuşak pamuk şekeri tadında sevgili Halil Yılmaz'ın kardeşi, sırdaşı, dostu, sesi olmak..
* Kendim ki belki narsistce bir yaklaşım ama dünyanın sekizinci harikası olan benliğim, özüm, kişiliğim ve vazgeçilmez gülüşüm :)

Bugün tüm günlerden daha iyi hissediyorum kendimi ve geleceğe olan inancımla daha çok ayakta durabiliyorum. Hayat, güzel şey en azından bundan sonrası için umutlu şey yaşamak...

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Geç kalınmış bir 14 Şubat şiiri (Telif hakkı yüreğimdeki sevdaya aittir!)

sevgili-yaninda-osurmak.jpg

Bir Sevdiği Olmalı İnsanın

Başını omuzuna yaslayıp saatlerce kalabildiğin
Sukünetinde huzuru bulduğun
Gözbebeklerinde kendini görebildiğin
Gülüşünde mutluluktan uçabildiğin
Seni konuşmalarından çok susmalarından tanıyan
Korkularından saklayan, kendinden bile sakınan
Sana, senden yakın en az senin kadar yabancı
Bir başkasına ihtiyaç duymayacağın kadar çok sevip, kollayan
Dünyada en güzel yer onun kollarında olmak dediğin
En kötü kabuslarından onun sesiyle uyandığın
Sesinin tınısında içinin titrediği
Şefkatinde çocuklaştığın
İlgisiyle şımardığın
Çocukluğunu yaşatırken sana
Hayatın tüm olgunluğuyla sığındığın
Limanım, huzurum diyebildiğin
Hayatım dedikçe hayatını
Ömrüm dedikçe ömrünü verebileceğin
Bir Sevdiğin olmalı...

Her sabah uyandığında ilk aklına gelen
Her gün bitiminde doyamadığın
Yanındayken bile özlediğin
Teni tenine değmeden
Yüreği yüreğine değecek kadar
Sevdiğin Biri olmalı hayatında...

Yaşayamadığın ne varsa birlikte yaşamak istediğin
Hayallerini hayalleriyle süslediğin
Canım dediğinde canını veresin geldiği
Canından öte sevdiğin biri olmalı hayatında...

Özlediğinde rüzgar getirmeli kokusunu
Buram buram çekmelisin içine
Güldüğünde gözlerinin içi gülmeli
İsmini söylediğinde gülüşlerin gülmeli
Ve sen hiç birini gülüşünden kıskanacak kadar çok sevdin mi? diyebilmelisin

Ben sevdim hemde öylesine derinden sevdim ki
Kendi gülüşümden bile kıskanacak kadar çok sevdim
Olmalı herkesin hayatında
İyi ki sevmişim seni
İyi ki sevmişsin beni diyebileceği
Bir Sevdiği Olmalı...

Sen, seni çekemediğinde bile seni çekebilmeli
Sen, sana katlanamadığın anlarda bile sana katlanabilmeli
Kırmamalı, üzmemeli
Küstürmeyecek kadar çok sevmeli
Kirpiklerinden parmak uçlarına kadar
Her bir hücren Aşk'la dolmalı
Hayatım diyebileceğin
Hayatının anlamı olacak kadar çok sevdiğin biri olmalı...

Birlikte yaşamak istediğin değil
Beraber yaşlanmak istediğin biri olmalı
Hayatının ondan öncesi anlamını yitirmeli
Hayatım ondan sonra başladı diyebilmelisin
Seni hiç incitmemeli
İncindiğin yerleri ezbere bilebilmeli
Her şeyden, herkesten daha çok korumalı
Seni, senden bile kollamalı
En zayıf anlarında ona sığınabilmelisin
Bu anlarda seni sevgisiyle kuşatmalı
Kollarıyla sarmalı, tüm güvensizliğini silmeli
Hayata, umutla bakmanı sağlayabilmeli
Umudunuz olabilmelisiniz birbirinizin
Güneşim diyebildiğin
Aydınlığım, ay ışığım dediğin
Sevdikçe daha çok sevesin geldiği
Bir Sevdiğin olmalı hayatında...

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
ya-murlu-istanbul-trafi-i-1.jpg

Yağmurlu Bir Sabah

Pencere kenarına oturdum bu sabah
Sokaktan geçen insanları izledim teker teker
Sabah uykusu açılmamış, mahmur bakışlı
Düşük omuzlu, aksi, huysuz insanları

Telaşlı, yorgun, ıslak umutları
Her birinin yüzünde o anlamsız bakış
Adımları yağmura inat hızlandıkça
Daha bir kamburlaşan sırtlarıyla
İşe giden insanlar, okula giden çocuklar...

İnsanlar kederli, üzgün, usanmış
Kimbilir ne dertleri var yüreklerinde
Her bir göz yağmur damlasına benziyor
Zaten iyi insanların ıslak ıslak bakışı bu yüzden...

Her insan kendi hayatının kahramanı
Herkes kendi filmin başrolünde oynuyor
Figüranları sayma onlar geçici
Yardımcı oyuncular hep mutsuz ediyor...

Yönetmen senaryoyu kendi yazıyor
Herkes bir saat sonrasını bilemezken
Hayatının gelecek planlarıyla meşgul
Hepsi yalan dünyanın gerçek oyuncuları...

Yağmur yağıyor hiç durmadan
Her yer hıncahınç insan dolu
Yorgun, kederli, mutsuz insanlar
Günü tamamlama derdine düşmüş emekçiler...

İstanbul ıslak bu sabah
Kaldırımlar ıslak, sokak kedileri acıkmış
Onları gören, seslerini duyan yok
Herkes kendi alemine dalmış bu şehirde...

Martılar denizin üstünde yağmurla dans ediyor
Gökyüzünün yeryüzüne gönderdiği her bir damla
Onları kanat çırpmasından alıkoyamıyor...

Diyorum ya insanlar telaşlı bu şehirde
Eve ekmek götürme kaygısı götüremediği günlere inat
Yaşamla yaşayamama arasında kalmış düşleri
Tıpkı bu eski şehir gibi yorgun gülüşleri...

Yağmur güzeldir oysa
Yağmurda ıslanmak güzeldir
Öyle böyle değil iliklerine kadar ıslanabilmeli insan
Onu yaşayamanları da düşünerek daha çok sevebilmelisin
Gökyüzünün gözyaşları
Yeryüzüne hayat verdiği için belki de
Yaşamın tadını duyumsayabilmek için
Sevebilmelisin yağmuru...

Bana gelince yağmurdan köşe bucak kaçardım eskiden
Şimdi ıslanmak için neler vermezdim
Ah insanoğlu nankör, bencil, çıkarcı
Bir ben değilim ki böyle düşünen
Oysa yağmur İstanbul'da çileye dönüşür
Saatler ilerledikçe trafik çilesine
İnsanlar yorgun, ıslak, üşümüş bu şehirde...

Zamana inat, mekana inat
Her şeyden öte hayata inat
Yağmurla da güzel yaşamak
Sen yeter ki ıslanmanın değil ıslanabilmenin değerini anla...

Yağmur da yürümek güzeldir...!

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Hayat güzeldir hayata anlam katan her şey güzeldir :)

Engelliler.gen.tr sitesinin yaşamıma kattığı anlam her şeyden öte bir engelli sitesi olmaktan çok daha fazlası. Bu sitede bir tılsım var gönülden gönüle akan bir nehir misali sevgiyle bezenmiş çiçeklerle dolu hayatlar, dikenleri olduğu kadar gülleriyle de sevimli, sevilesi yaşamlar...

Hayat, küçük dokunuşlardan ibarettir demiş ünlü bir yazar. Kim olduğu hatırımda olmasa da bu söz çok güzel. Sen dokunursan büyür, güzelleşir...

İnsanlar! İnsanların içinde hep bana hep bana diyenler ki onlardan biri de benim maalesef son dönemlerde kendimle çok fazla içiçe olduğumdan artık sıkılmaya başladım. Açık ve net siteye daha çok girmeye başladığım günden beri dikkatimi çeken satır başlıkları şöyle;

*Her engelli kendi sorusuna acil yanıt arıyor, hoş sitemize üye oluş sebebi de bu sorunun yanıtını alıp hızlıca sıvışmak :) eskiden bu duruma çok fazla içerlerdim şimdilerde sadece gülümsüyorum...

*Siteyi kendi tekelinde sanıp atıp tutanlar! Sanki bu site 7/24 onların emrine amade, sanırsın ki dert bir tek o üyenin derdi(!)

* Gülümse Hayata kardeşim her gün binlerce paylaşımla siteye olan katkısı tartışılamaz emektarlarımızdan. Değerini pek az üye biliyor ve çoğu farkında bile değil ki Sevgili Gülümse bu işi gönülden, severek yapıyor...Emeğine, yüreğine sağlık güzel yürekli kardeşim benim...

*Sitenin genel müdavimleri var bir de ne yapsa olmayan, ne sorsa istediği yanıtı alamayan ama gidemeyen de iki arada bir derede dönüp duranlar...

*Şeker tadında sevimli insanlar ki çoğu yöneticisinin sinirli olduğu önyargısına kaptırmış kendini sorusuna hemen yanıt alamayınca veryansın edenler...

* Seviyorum ben bu siteyi her gün okumaktan da yazmaktan da doyamıyorum napıyım bazı şeyler bağımlılık yapıyor hayatta :)

*Atarlı kardeşlerimizden, trip yapan kendince sitemde bulunan alıngan kardeşlerimize kadar sen herşeyinle, her üyenle iyi ki varsın Engelliler.gen. tr ya olmasaydın???

gülümse_hayata

Üye
Üye
Yüreğine sağlık hani bazı yazılar vardırya işte tamda içimden geçenleri yazmışlar dersin işte şuan bütün sinirimi alıp götürdün benden ve gülümsettin varolasın.

Tekerlekli Sandalye