Çocuğum için başvurduğum 2022 maaşı için vasi belgesi istediler. Ne yapmalıyım?

Delete

Üye
Üye
22 yaşında engelli oğlum için 2022 maaşına başvuru yaptık ancak defterdarlık bizi vasi belgesi alacaksınız dedi vasi belgesi nedir ne için almamız gerekir nerden alırız hiç bir fikrimiz yok memura sorduk bi avukata gidin detaylı bilgi verirler dediler avukatlık bir durummu var alacağımız özürlü maaşı ile bunların alakası nedir anlayamadım, bu konuda bilgi ararkan bu siteye girdim burda bu konuda bilgi sahibi birisi varmı aceba lütfen yardım edin

Delete

Üye
Üye
Mental Retardasyon yani zihinsel engelli statüsünde

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Evet bende öyle düşünmüştüm emin olmak istedim, zira aksi halde 22 yaşındaki çocuk için vasi belgesi istenilmez. Gelelim konumuza vasi belgesi psikolojik rahatsızlıklarda istenilir psikolojik rahatsızlıgı olan kişilerin imza atma yetkileri olmadıgındn 2022 evrakında oldugu gibi bütün resmi evraklarda vasiye ihtiyaç duyuldugundan bu belge istenilir belgenin temini mahkeme tarafından saglanmaktadır. Memurun sizi avukata yönlendirmesi bundandır, yani vasi belgesi için mahkemeye başvuracaksınız annesi yada babası çocuk için vasi olacak ve resmi evlarları çocuk adına yürütecek imza yetkisi olacak.
2022 maaşında 18 yaş altı ve zihinsel engellilerin hepsinde bu evrak istenilmektedir, temin etmek için hukuki bir süreç başlatıp vasilik evrakı alacaksınız.

Delete

Üye
Üye
Bu iş için avukat tutmak şartmı birde bu evrakı almak için mahkemeye falan çıkmak gerekirmi ne kadar sürer bu işlemler.

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Hayır hayır bi avukat tutmanız gerekmez, kendinizde işi takip edebilir halledebilirsiniz, 2-5 ay arası vasilik belgesi alırsınız başvuru yaptıgınız ildeki yogunluga göre bu müddet degişebilir, mahkemeye evet çıkmanız gerekecektir.

Tekerlekli Sandalye