Çocuk felci ve doğumsal kalça çıkıklığı

serpillll

Üye
Üye
Merhabalar

Çocuk felci ve doğumsal kalça çıkılığı birbirine bağlı rahatsızlıkmıdır Rapor alırken ayrı ayrımı değerlendirilyor oranları hakkında bilginiz var mı

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Merhabalar, her ikiside farklı hastalık olup, rapor oranı belirlenirken, iki hastalık içinde farklı oranlar verilir. Sonrasında verilen 2 farklı oran baltazar förmulüne göre birleştirilir.

serpillll

Üye
Üye
kaç oran veriliyor bilginiz var mı peki her iki bacak için

septik

Editör
Editör
[MENTION=25555]serpillll[/MENTION]

Heyet doktorunun yapacağı incelemeler sonucunda elindeki verilere göre oran belirler, buradan oran yazmak mümkün değil.

serpillll

Üye
Üye
% 40 altında kalma ihtimali varmı diye sormak istemiştim

septik

Editör
Editör

Eski hesap sistemine göre kesin %40 geçerdiniz fakat son değişikliklerle hem engel oranları düştü hemde balthazard formulu ile zaten verilen düşük oranları biraz daha düşürüyorlar. Sizin belirttiğiniz çocuk felci hastalığı bıraktığı hasara göre %20 de verilebilir %80 de ancak doktorunuzun vereceği karara bağlı bir durum dolayısı ile sizi yanıltmak istemem büyük ihtimale iki hastallık toplamı %40 ı geçebilir.

serpillll

Üye
Üye
araç alımı için bu raporu almam şart fakat cesaret edemiyırum %40 altında kalırsa diye emekliyim ve riske girer 40 altı

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Merhaba serpil, bana göre %40 ın altına inme olasılığı çok düşük. DR bilgi verebilirmi denemek lazım. Doktordan doktora değişir.

İsen Buga

Üye
Üye
doktordan önce adlı tıp uzmanına özel danış...

septik

Editör
Editör

Genel olarak benzer sorulara verdiğim yanıtlarda, riskli bir durum söz konusu ise kesinlikle sizinde söylediğiniz gibi önceden sadece ilgili branşa randevu alıp dr ile ön görüşme yapılmasını ısrarla vurguluyorum.

Halil beyin söylediğide doğrudur bazı dr lar sağlık kurul heyetinin işine karışmamak adına karşı olsada illa tek bir deneme yapacaksınız diye bir kural yok, ayrıca özel hastahanelerdeki dr lar daha esnek ve samimi davranıyorlar.

serpillll

Üye
Üye

Genel olarak benzer sorulara verdiğim yanıtlarda, riskli bir durum söz konusu ise kesinlikle sizinde söylediğiniz gibi önceden sadece ilgili branşa randevu alıp dr ile ön görüşme yapılmasını ısrarla vurguluyorum.

Halil beyin söylediğide doğrudur bazı dr lar sağlık kurul heyetinin işine karışmamak adına karşı olsada illa tek bir deneme yapacaksınız diye bir kural yok, ayrıca özel hastahanelerdeki dr lar daha esnek ve samimi davranıyorlar.

lla tek bir deneme yapacaksınız diye bir kural yok derken bunu anlamadım oran düşük olursa daha önceki % 48 lşk raporum var ve emekli oldum bunu etkilemez mi

birde özel hastane demişsiniz benim alacağım rapor kurul raporu olmayacak mı araç almak için ki bildiğim kadarıyla kurul raporunu devlet hastaneleri veriyor

septik

Editör
Editör

Beni yanlış anlamışsınız, randevu alıp doktora gittiniz ve sordunuz ben rapor alacak olsam oran olarak kaç verilir diye değilmi. Doktorunda bilgi vermek istemediğini varsayarak, illa tek bir doktordan cevap alamadınız diye pes etmeye gerek yok tekrar başka bir doktoru denersiniz anlamında yazmıştım. Sağlık raporlarını özel hastahaneler vermez ama özel hastahanedeki doktorlar sizin sağlık kaybınızın kaç oran edeceği konusunda bilgi verir demek istemiştim.

septik

Editör
Editör

Rica ederiz.

Tekerlekli Sandalye