Çok önceden rapor aldım. Yeni rapor almak için ne yapmalıyım?

ENGELLİ FRRH

Üye
Üye
Halil bey merhaba ,ben ferruh 2004 yilinda bursa devlet hastanesinden %42 rapor aldim birkaç yil sonra vergi indirimi için baş vurdum fakat raporum düşürüldü , birdaha da itiraz etmedim . Raporum vergi dairesinde duruyor. Internetten edindiğim bilgiye göre mahkeme karari çikmiş vergiden muaf olabilirim gibi.. Tekrardan ayni raporu göndermem mümkün mü_ yoksa mahkemeye mi başvurucam.;? Ne gibi bir yol izlemem gerekir konu ile ilgili yardim edebilirseniz sevinirim.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
2004 yılında alınan rapora itiraz etmenin bir mantığı yok. O dönemki sağlık kurulu raporu verme kriterleriyle şimdikiler çok farklı. En sağlıklısı yeniden rapor almak.

ENGELLİ FRRH

Üye
Üye
FAKAT ŞÖYLE BİR YAZI OKUDUM YAZININ BİR KISMI ŞU; ***Davayı nasıl açacaksınız?
Dava açmak için elinizde en geç 30 gün içinde alınmış bir red kararı olması gerekir. Zira, vergi mahkemelerinde dava açma süresi red kararının elinize ulaşma tarihinden itibaren 30 gündür. Bu sebeple geçmişte red alanlar, yeniden Maliyeye vergi indirim belgesi almak için müracaat etsinler, yeniden red gelirse de gidip vergi mahkemelerinde dava açsınlar. Davadan sonra replik ve düplik (cevap ve cevaba cevap) dilekçelerine de yasal süresi içinde cevap verirseniz davanızı kazanırsınız.

BU YAZIYA GÖRE AYNI RAPORU TEKRAR ANKARAYA GÖNDEREBİLİRİM GİBİ ANLADIM.. YENİDEN ALMANIN DA BİR LÜKSÜ YOK GİBİ.. YUKARIDAKİ YAZININ DEVAMI : AliTezel.com - HABERT

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Burada hastanenin verdiği rapor oranı maliye tarafından düşürülürse o konuda yapılacakları söylüyor. Sizin durumunuz farklı.

sevtun

Üye
Üye
Arkadaşlar benim 2 yıllık rapor sürem bitti 6 ay sonraya randevu verdiler.Rapor için 6 ay önce kaymakamlık mal müdürlüğü sevk verdi şimdi rapor cıktı hastaneden biz kaymakamlığa gönderecez dediler.Peki mal müdürlüğüne mi gönderir yoksa vakfa mı?

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Onlar gönderirler malmüdürlüğüne kaymakamlıga gönderirlerse onlarda vakıfa yönlendirir evrakı meraklanmayın

Tekerlekli Sandalye