Crohn, depresyon ve tansiyon hastalığında rapor oranı ne olur?

gülgüzeli

Üye
Üye
Ben 4 senedir crohn hastasiyim tansiyon raporum var calışıyorum ama zorlaniyorum deprosyon raporumda var yuzde kac verirler rapor 32 yasindayim saygilar

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
crohn hastalığı için sakatlık oranı cetvelinde bir oran belirtilmemiş. Hastalığın kişide yaptığı etkiye bakılarak karar veriliyor olmalıki oran belirtmemişler. Yine tansiyon ve depresyon içinde aynı şeyler geçerli. Bu türden hastalıklarda tansiyon hastasına şu oranda rapor verilir diye bir oran belirtilmez. Hasta muayene edilir, tansiyon derecesi ilaçla kontrol altına alınıp alınmadığı v.b gibi değerlendirmeler göz önüne alınarak oran belirlenir.

Sizdeki bu 3 hastalık için hastalıkların sizde bıraktığı etkiye bakılarak belli bir oranda rapor verilir. Daha sonra bu oranlar baltazar formulüyle birleştirilerek toplanır. Ayrıca alacağınız raporda "çalıştırılamayacağız iş alanları" yazar. Örneğin "ayakta uzun süre çalışamaz" gibi. Sağlık kurulu raporu vermeye yetkili herhangi bir hastaneye başvurarak rapor çıkartmalısınız.

gülgüzeli

Üye
Üye
çok saolun bırsey daha sorucam ben aktif crohum var engellı raporu alıp calısıcam crohn bazı hastanelerde cerrah bazı hastanelerde gastrolog dıye gecıyor.ben hastanede calıyorum ama bızde o rapor cıkmıyor burdada kotu olunca rapor alıyorum vs vs hangı hastaneyı onerrısınız bana ben istanbulda oturuyorum

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
İstanbul'daki hastaneler hakkında bilgim yok malasef.

Tekerlekli Sandalye