Delibal

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
6e9fe34b01409b837538aafde860ab37.jpg

Yönetmen:
Ali Bilgin
Senaryo: Yıldırım Türker
Delibal Filmi Oyuncuları: Çağatay Ulusoy, Leyla Lydia Tuğutlu, Nazan Kesal, Hüseyin Avni Danyal ve Laçin Ceylan
Tür: Romantik, Dram
Ülke: Türkiye
Yapım Yılı: 2015

Konusu

Aynı üniversitede okuyan bipolar hastası Barış'la Füsun'un aşk hikâyesini anlatıyor. Füsun için okuduğu üniversite çok şeyi ifade eder. Sosyoloji öğrencisi olarak toplumsal cinsiyet üzerine çalışırken, bastığı her adımda, dokunduğu her yerde, mimarlık öğrencisi olan Barış'ın emeği vardır.

İzleyici Yorumları

Filmi dün akşam izledim gidip gitmemek konusunda kararsız kaldım aslında... Bipolar rahatsızlık filmin en başından beri işlenmekte yerinde duramayan bir çocuk var ortada bipoların en belirgin özelliğidir bu durum..Ayrıca yerinde duramayan ve sürekli üreten, az uyuyup ful enerjiyle hayatına devam eden bir çocuk...Bu filmdeki aşkın o kadar hızlı yaşanması da yine bu hastalıkta tüm duyguların pik noktalarda yaşanmasından kaynaklanır... Herkese çok saçma gelen o hızlı kararlar filmdeki aşkı 2 saate sığdırmakla alakalı değildir. Sadece bipolar hastası tüm duygularını çok hızlı yaşar, hızlı aşık olur, hızlı koşar, hızlı üretir , hızlı evlenir ve bunun gibi birçok şey...Keşke önce hastalığın ne olduğunu bilip sonra izleseydi olumsuz yorum yapanlar... Evet bir bipolar hastası olarak izledim bu filmi ve gerçekten çok etkilendim... Herkesin emeğine sağlık...

MerhabaDunya

Üye
Üye
Çok çok kaliteli bir film :)

Tekerlekli Sandalye