Depresif epizodlar rapor oranı kaç olur?

0502

Üye
Üye
f32.8 depresif epizodlar,diğer tanısıyla engelli raporu alınabilir mi?
bu hastalık ne demektir tam olarak hangi hastalıktır?

Atipik
Bipolar
Depresyon

deniyor makalelerde ve forumlarda bilgilisi olan arkadaşlar aydınlatmanızı bekliyoruz :confused:

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
[MENTION=16954]0502[/MENTION] bu hastalıklardan rapor alabilirsin. Sakatlık oranı cetveli ilgili hastalıklara şu oranların verileceğini söylüyor.

a.Manik nöbet,bipolar duygudurum bozukluğu, yineleyici depresyon, kronik depresyon:

1-Tedavi ile işlevselliği tam düzelen:% 0
2-Tedavi ile işlevselliği kısmen düzelen:% 40

Depresif epizot bir çeşit depresyon hastalığı olarak tanımlanıyor.
3-Tedavi ile işlevselliği düzelmeyen:% 70

0502

Üye
Üye
anladım fakat hocam bu hastalık çeşidi bipolar bozukluk manik nöbet işte yenileyici depresyon kısmına mı giriyor epizod kelimesi biraz kafa karıştırıcı ve ilk kez böyle bir tanı gördüm ve nasıl bir yol izlenmeli ruhsal geçici fonsiyon kaybı diyor cetvelde süreli mi olacak bu rapor

0502

Üye
Üye
hocam sizde aldım demiştiniz hangi hastalıktan almıştınız yüzde kaç almıştınız nasıl bir yol izlemiştiniz

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Ben bu hastalıktan rapor almadım. Sizin yapmanız gereken şey, sağlık kurulu rapora vermeye yetkili herhangi bir hastaneye başvurup rapor çıkartmak. Rapor süreklimi olur sürelimi olur bunu söylemek mümkün değil. Hele pskolojik hastalık için hiç mümkün değil.

0502

Üye
Üye
anladım hocam yanlış görmüşüm o vakit

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Selamlar 0502,

Öncelikle çok geçmiş olsun dileklerimle. Bence (netten edindiğim bilgilerden yola çıkarak) kesinlikle engelli raporu alabilirsiniz ama rapor oranı ne kadar olur?, sürekli mi süreksiz mi olur? o kadarını bilemem. En doğrusunu heyete giren doktorlar sizi muayene ederek vereceklerdir. Alacağınız sonucu bizlerle paylaşırsanız sizin durumunuzda olan başka üyeler için de ışık tutmuş olursunuz.

Hakkınızda hayırlısı olması dileklerimle...

0502

Üye
Üye
çok sağolun ben hastalık hangi kategoride değerleniyor diye merak ettim kelimece anlamını anlayamadım :(

ERGÜN 80

Üye
Üye
F32.8 Depresif Epizodlar duygu durum çduygulanım bozuklukları. Değer diyor ve teşhis 11.04.8 --->unipolar depresyon f32 f34 f38 f39 engel raporu alabilirmiyim

Tekerlekli Sandalye