Devlet engelliyi bahçedeki ot gibimi görüyor

sinandeniz

Üye
Üye
selam arkadaşlar biz engelliler birlik beraberlik içerisinde olmadıktan sonra semeri vuran daçok olur insan yerne koymayıp bahçedeki çiçeklere zarar veren ot gibi görmeye devam eder buda hiçbir zaman değişmez DEVLETİMİZ MİLLETİMİZ SAOLSUN VAROLSUN ALLAH ZEVAL VERMESİN BUGÜNLERİMİZE ÇOK ŞÜKÜR ancak 2022 engelli aylığı 3 ayda bir veriliyor verdiği rakkam çok düşük bir rakkam tm elbette ALLAHA BİNLERCE KEZ ŞÜKÜRLER OLSUN biz demiyoruz ki zenginlik versin saraylarda yatlarda katlarda oturtsun dolaştırsın ama herşeyin bir laiği var mesela bir engelli diyelim tek devletin verdiği 3 ayda bir yardım neyi karşılasın ev kira e yeme içme bu evin elektiriği suyu bunlar olmassa olmaması gereken zaruri ihtiyaçlar daha bunların içine bir çay simitt giderinide eklemiyorum bu bu şekilde evde bakım maaşı ALLAHA ÇOK ŞÜKÜR ALLAH DEVLETİMİZE ZEVAL VERMESİN MİLLETİMİZİ ART NİYETLİ İNSANLARDAN KORUSUN yine engelli tek ev yok kira e devlet bu evde bakım maaşını vermek için seni birilerine yine köle misali yapıp bir başka kişiye bağlıyor engelliyi yine hiç sayıyor diyelim ALLAH KORKUSU OLAN İNSAN BİR EŞ DOST AKRABA neyse birini buldun sana bakması için bu evde bakım maaşınıda bağladı devlet yine kaba bir hesap yapalım ev kirası ( bugün bir ahır denecek bir evin kirası bile 400TL ve yeme içme alınacak en kötülerini alalım giyim de almayalım incir yaprağı muz yaprağı onlardan birşeyler uydurup giyeriz hadi onlarıda bir kenara katalım daha bu verdiği maaşın günü bile belli olmuyor ay oluyo bir ayda yatıyor çoğu ay 40günde 45 günde yatıyor yani neresinden tutarsan tut tutulmuyor ALLAHA ÇOK ŞÜKÜR KURBAN OLDUĞUM ALLLAH KİMSEYE MUHTAÇ ETMESİN BİR ELİNİ ÖTEKİ ELİNE MUHTAÇ ETMESİN

e biz engellilerde de birlik yok bana dokunmayan bin yaşasın düşüncesiyle hareket ediyoruz birlik beraberlik olup saygı çerçevesinde hukuk içerisinde haklarımızı arayabilsek seslerimizi duyurabilsek belki herşey daha güzel olur ne diyelim ALLAH HAYIRLISINI VERSİN

kartalreis

Üye
Üye
Selam, emaneti ehline verin der Kuran da. Önce Atatürk gibi dirayetli bir lider ve gerçekten hak ettiği için göreve gelmiş kadrolar oluşturulmalı. Sistemi düzgün yerleştirirsen bütün parçalar da düzgün olur. Sosyal yaşamın bir parçası olan engelliler de hak ettiklerini alırlar. Basiretli, akıllı, ileri görüşlü, dürüst, Allah korkusu olan insanlar göreve gelmezse hiçbir şey düzelmez.

Elinle, dilinle bunlara gücün yetmiyorsa hiç değilse kalben doğruları destekleyerek herkes bir şeyler yapmaya çalışmalı... Allah çalışana verir...

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Selam sinandeniz,

Madem bir soru sormuşsun ve soruna gerçekten yanıt arıyorsan ki bu konuda son günlerde yaşadığım tüm olumsuz deneyimlerimden yola çıkarak cevaplamak isterim ki ;

Devlet bu ülkenin engelli vatandaşını maalesef bahçedeki ot gibi bile görmüyor hatta otu bırak bu devlet engelliyi hiç görmüyor! Görmek istemiyor ve herşeyden acısı YOK SAYIYOR!

Sen yok sayılmak ne demektir bilir misin? Ailen olmasaydı halinin ne olacağını hiç düşündün mü? yada hani o sana bağlanmış olan, almakta olduğun ama azlığından şikayetçi olduğun üç ayda bir sadaka niyetine bile geçmeyen maaşına muhtaç olduğunu bile bir kenara bırakacak kadar hala minnet duyabildiğin için ben satırlarını okurken kendimden, bu ülkenin vatandaşı olduğum için ve hiçbir şeyi değiştiremeyeceğimi bildiğim gerçekler adına utanç duydum.

Hala neyin hesabını kime, niye yapıyorsun ki? Engellisine sahip çıkması için evde bakım maaşı altında saçmasapan sonuçlar doğuran maaşı bağlayarak birey olma haklarını bile elinden alan devlete Allah zeval vermesin demek kusura bakma ama her yiğidin harcı değil! Kendi adıma ben asla engellisini başkasının bakımına muhtaç duruma sokan, bu maaş sayesinde bakımını üstlendiğini savunan antidemokratik bir anlayışı kabul edemiyorum. Anne, baba, kardeş zaten her ne olursa olsun engellisine sonuna kadar sahip çıkar arada sütü bozuk olmayanları saymazsak tabii ki:( ama engelli vatandaşına bağladığı , seninde dediğin gibi üç aylık bir sadaka ( sadaka bile her tür iyiniyetle verilir ve aslında iyilik yapılan yardımın esası gizli tutularak gerçekleşendir ) için mevcut siyasileri suçlamak bir yana onların hala görev başında tutulmalarını sağlayan mevcut oy verenlerin çoğunluğuna bu soruyu sormak gerekmez mi?

Nerede bu devlet? Nerede bu insanlar???

kartalreis

Üye
Üye
Güneş karanlığın en koyu olduğu anda birden doğmaya başlar. Suriye, Irak komşumuz.. bölge karışık.. ülke üzerinde oynanan oyunlar.. kadim düşmanlarımız deaş, pkk, dost, hoca, bizden kılığına girip saldırıyor, engelli kılığına giren de var mıdır dersiniz? Neyse biz bizee bakalım, düşman düşmanlığını yapacak işi o...

Umudum var benim, binlerce yıllık Türk Devleti, görünen ve görünmeyen unsurlarıyla görev başında... Tüm dünya ile aynı anda savaşmak kolay değil elbet, asala-kösele derken hiç rahat bırakmıyorlar bizi. Dede Korkut at ayağı çabuk, ozan dili çevik olur der sözü uzatmayayım. Basından takip ettiğim kadarıyla Türk Devletleri birleşme hazırlığında, Turan Devleti kuruldu kurulacak ve hep beraber Güneşe yürüyeceğiz Allah ın izniyle...

Yakın ışıkları
Oğuz un çocukları
Adalet için, insanlık için
Türk ün gücünü göreceksiniz

sinandeniz

Üye
Üye
Öncelikle özür dilerim arkadaşlar kendi açtığım konuya geç cevap verdiğim için biraz sorunlarım vardı uğraşmam gerken onlarla uğraştım ve siteyi açtığımda birkaç arkadaşımız yorum yazmışlar kendi düşüncelerini ellerinden dillerinden geldiğince dile getirmişler eyvalla ancak sevgili gazoz yaprağı arkadaşımızın mesajını okurken ya aklımın karıışık olduğundan ötürü yazdıklarını yanlız algıladım yada algıladığım gibi yazılan yorum arkadaşımız tarafından bakmak var görmek var diye bir mevzu vardır bilmem bilirmisiniz benim o yazdıklarım arasından cımbızla bazılarını veya tüm yazdıklarıma karşılık ben kimseye şükretmedim buraya dikkat ŞEKRETTİĞİM YÜCE ALLAHA benim zaten bu konu başlığını açmamdaki asli sebep gidişatın nereye kadar böyle gideceği neden biz engelliler benim tabirimle diyelim affola bahçedeki ot gibi görülüp üzerine basılıp geçilen ülkede engelliler yokmuş gibi davranılması ve birilerine muhtaç bırakılmamız neden din konusuna girmyorum zaten yüze dinimizi herşeye alet edenler dinimiz üzerinden indiri gandi yapan lar çok ben o konulara girmiyorum aklım basmz benim vurgulamak istediğim biz engellilere böylesine davranılırken engelli dernekleri adı altında açılan soytarı lar bile bizleri hiç sayıp kendi ceplerinle alakalıyken biz kendimiz neden tek beden tek yürek olup hukuk çerçevesinde haklarımızı arayıp istemiyorz neden hep birilerine köle yapılıyoruz misal evde bakım maaşı veriliyor adamlar eve kontrole geldiğinde engelli kişi o an evde yoksa allah muhafaza gitti kesildi kesilme sebebi işte evde bakım maaşının üç aylık ta aynı keza sanki ülke bayrak değiştirmiş te başka ülkeye irtica etmişçesine ülke içerisinde bir ilçeden diğer ilçeye taşınması bile üç aylığın kesilmesine sebep oluyor neden bu gidişat böyle nereye kadar aslında aklım şu aralar karışık olmasından dolayı şuanda bile kendimi tam olarak ifade edemediğimi düşünüyouum ancak şunu kelimelerimin sonuna eklemek isterim ki sevgili gazoz yaprağı arkadaşım istersen en başta yazdıklarımı okuyup kafanda bir mukayese yap nedemek istediğimi neye şükrettiğimi sağlıcakla arkadaşlar.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Selam sinandeniz,

Öncelikle konuyu kendin açmış olsan dahi cevap vermekte geç kaldığını düşünme ve bunun için özür dilemene de gerek yok kardeşim. Bu siteye hepimiz imkanlarımız ölçüsünde girip paylaşımda bulunabiliyoruz yani zaman buldukça. Kafan karışık olabilir yada sağlık sorunları vs vs nedeniyle aylarca yazamıyorda olabilirsin ve bunun için kendini suçlama olur mu güzel kardeşim :) Ben sana eskidende kardeşim derdim bilmem hatırladın mı?

Bir tek şeyi özellikle belirtmem gerekirse o da şunu bil ki hepimiz aynı taraftayız. Benim senin yazdıklarına karşı muhalefet olma gibi bir durumum yok yada kimse kimsenin menfaatine olabilecek şeyler için karşı çıkmaz. Benim takıldığım noktalar bunlar o da sana destek olmak amaçlıdır yoksa senin düşüncelerini değiştirmek gibi bir niyetim yok ama hani demişsin ya bakmak başka şey, görmek başka şey diye işte o yüzden yanıt yazıyorum üstelik bir zorunluluğumda olmamasına rağmen :)

Engellilerin özellikle bu siteye girenlerin büyük çoğunluğu evde bakım maaşı yada 2022 maaşı alan, almakta olan, almakta zorlanan, aldığından dolayı yeterli olmadığı için ekonomik yönden zayıf, güçsüz kişiler ve ben onların yazılarınıda okuyorum her ne kadar her okuduğumda devletime olan inancımı, güvenimi, geleceğe dair umutlarımı yitirmeme neden olsa da ara sıra okumaktan kendimi alıkoyamıyorum :(

Bu kadar düşük maaşlarla engelli bireylerin kendi ihtiyaçlarını minumum düzeyde bile karşılamaları imkansızken hala ''Allah devletime zeval vermesin'' demek, bu cümleyi gerçekten yürekten isteyerek, inanarak söylüyor olmak bilmiyorum ama benim gönlümü acıtıyor! O kadarda kimsesiz, çaresiz bırakılmışken hala isyan etmemek hala bu devletten engelliler adına iyi şeyler yapılacağını umut etmek bana çok fazla hayalperest olmak gibi geliyor kusura bakma ben ki hayal kurmayı, kurduğum hayalleri gerçeğe dönüştürmeyi bu kadar çok severken geleceğe dair devletin biz engellileri bahçedeki ot ile bir tutacağını düşünemiyorum artık bırak düşlemeyi...

'' Bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın!'' atasözünü kullanmışsın ve doğal olarak engellilerin hep bencilce hareket ettiğinden aslında birlik ve beraberlik içinde hareket edemediğinden yakınmışsın. Çok doğrusun bu konuda hemde sonuna kadar acaba bu siteye sadece maaş alma zamanı için girip çıkan üyelerin diğer illerde maaşları yattığı zaman duyduğu kıskançlığı da, hasetliği de yazılan yorumlardan hissedebiliyor musun? Yada maaş alan engellilerin çalışan engellilerin emekli olup olamama sorunlarının hiç umurlarında bile olmadığının farkında mısın?

Yada işitme engelli bir üyenin işitme cihazıyla ilgili sorununun çözümünü araması, ötv indirimli araç almak isteyen başka bir üyeyi hiç ama hiç ilgilendirmediği gerçeğini kabul edebilmekde bencilce bir davranış değil midir?

Her engelli önce ve önce kendi grubunu, kendi grubunun menfaatlerini gözetiyor. Diğerleriyle yakından uzaktan hiçbir ilgisi, alakası yok. Yani hep bana, hep bana yaklaşımında engelli camiasında yaşanan bencillik başka hiçbir ötekileşen azınlıkta yoktur diye düşünüyorum...

Tekerlekli Sandalye