Dikey geçiş sınavına girmiş olan engelli adaylar buraya yazarmısınız lütfen

Av.adayıceren

Üye
Üye
Merhaba,
Ben ortopedik engelliyim. Sağ kolumu kullanamıyorum. Uzun süre üniversite sınavına hazırlandım ancak kolumdaki engel yüzünden soruları çözemediğim için bir vakıf üniversitesinin iki yıllık adalet programına yerleşebildim.

2015 yılında başladığım yüksek okul eğitimim bu yıl bitti. Ben de eğitimimi lisansa tamamlamak için dikey geçiş sınavına girdim. Ancak yine kolum yüzünden yazı yazamadım, soru çözemedim ve yetersiz bir puan aldım.

Şahsım adına cumhurbaşkanlığına talepde bulundum. Engelli adayların DGS sınavı sonrası önlisans eğitimini görmüş olduğu üniversitede lisans eğitimini tamamlaması için gerekli düzenlemenin yapılması konusunda destek istedim. Benim durumumda olup engeli yüzünden zorlanan arkadaşlar lütfen buraya yazınız birlikte hakkımızı isteyelim.

Zira ülkemiz de imzası bulunan uluslararası sözleşmeler ve iç hukuktan kaynaklanan yasal metinlerde engellilere eğitim hayatında pozitif ayrımcılık yapılması gerektiği hususu garanti altına alınmıştır.

Saygılarımla

Av.adayıceren

Üye
Üye
Hiç mi DGS sınavına giren olmadı? O halde önlisans okumakta olan arkadaşlar yazsın lütfen.

esatyakis

Üye
Üye
Bende önlisans okuyup dgs ye giren görme engelli bir bireyim. Dgs de bende yetersiz bir puan aldım.

MI 5s cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Tekerlekli Sandalye