Dişleriyle Kazdığı Mezarda Bir Yaralı

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Öykünün Adı: DİŞLERİYLE KAZDIĞI MEZARDA BİR YARALI

Yazar:

F. Dize Sürünme

Özgeçmiş:

9 Ocak 1984’te Ankara’da doğdu. Üniversiteye kadar tüm öğrenim hayatını Fatsa’da tamamladı. 2006 yılında Gazi Üniversitesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği bölümünden mezun oldu.

Ankara, Erzincan, Mardin ve İstanbul’da öğretmenlik yaptı. Şiirin yanı sıra, öykü, deneme, roman gibi yazın alanları üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Ayrıca şiir dinletileri düzenliyor.
Bir şiiri ilk kez 2004 yılında yayımlandı ve sonrasında kimi dergilerde yazdı. “Çetrefil” yazarın ilk romanı.

Öyküyü PDF formatında okumak için tıklayınız

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
''Budala hırslarla yaptığım karşılaştırmayı kenara ittim. Arkama yaslandım. Bilgisayarın ekranına
boş boş bakarken içimde dönüp duran sorularla boğuşuyordum. Acaba yaşamdan intikam almak
için mi tüm bunları yapmıştı, yoksa her koşulda yaşamın yaşanmaya değer olduğunu
düşündüğünden mi? O engelliyse ben neydim? O an duyduğum utanç bana ne getirecekti? Eğer
doğduğunda yakalandığı hastalığa doktor ihmali de eklenmese ve sağlıklı biri olsaydı bunları
yapacak mıydı?

Başarı hikayelerinin çoğunun arkasında ezilmişliklerin, dışlanmışlıkların, çirkinliklerin,
yoksullukların, çorak acıların olduğunu ilk gençlik yıllarımdan bu yana gözlemlemiştim. Oysa
Kağan Çakıllıoğlu bu görüşümü de boşa çıkarmıştı. Kafamdaki başarı kavramını yıkmıştı. Başarılı
olmam için önce engelli biri olmaktan kurtulmam gerektiğini anlamıştım. Tersyüz olmuştum.
Aradan yıllar geçti. Beni, dişleriyle kazdığı mezara gömen bu adamdan ruhumu yukarı
çıkarmasını ya da geleceğimin üzerine toprak atmasını bekliyorum. ''

:) Şu an ben de adeta masama çivilenmiş durumdayım ... oturduğum yerden kalkmam ve öykü okumaya ara vermem lazım ama o kadar güzeller ki o kadar inanılmazlar ki canım ev işi yapmak istemiyor.

Öykülerin büyüsüne kapıldım ve bu öyküyle bir kere daha sorguladım kayıp saydığım 4 yılımı ? engelli olmak neydi ? bir insan kendini yaşamdan neden engeller ki?

Çok beğendim öykünüzü...çok da etkilendim daha ne diyebilirim ki dilerim ki yazmaktan hiç vazgeçmeyin...hem de bu kadar başarılıyken :)

Tekerlekli Sandalye