Diyaliz hastası için %90 oranında rapor alabilirmiyiz?

makakale65

Üye
Üye
Merhaba,
İki kalçası protez, sol kolu diyalize bağlamak için amelyat edilmiş, sağ omuzu tendon ve kemik amelyatı geçirmiş, dizlerinden biri yırtık ve iki dizine dıvı enjekte tedavisi önerilmiş ve böbrek nakli olan 60 yaş üstü bir hastam var. Yeni böbreğinde basit kiste rastlandı ve duyma görme problemlerini hiç saymıyoeum bile. Hastam yürümekte çok sorun yaşıyor, en zoru ise idrar kontrolü yapamıyor bu sebeple hastaneye gitmek için taksi bile tutsam panik atak geçiriyor utancından. Ben hastamın haklarını kullanması için başvuru yapmayı düşünüyorum bakıcı araç ve gelire ihtiyacı var. Yüzde 90 oranında rapor alabilirmi ? Boş yere hastanelerde strese sokmak istemiyorum.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Rahatlıkla alırsınız. Tek başına diyaliz hastasına bile %90 rapor veriliyor.

İsen Buga

Üye
Üye
Gçmiş olsun: elinizden geldiğince yardımcı oluyorsunuz
bende bildiklerin söyleyeyım:
Adlı TIP doktor bileceği işi yani soruları, bizim gibi sokaktan geçen basit insanlara sormaktasınız. Buna bakarak sağdan soldan bilgilerle karar veremem.
Neden Diyalizdeki doktorunuza sormuyorsunuz. Bir zahmet 5 dk düşüncesini söylesin. Olabilir derse götürürsünüz heyete.

Ama buradan uyarayım: İllere gönderilen uyarı yazısı göz önüne aldığında diyalizdeki doktor bile cevap vermek istemeyebilir. Söyle anlatayım eskisi gibi ÖTV.siz araç almak kadar kolay değil. işi zora sokuyorlar.

ahmet34

Üye
Üye
bızım bı komsu vardı bobreklerı yok dıyalızdeydı yuzde 90 aldı sonrada evlı zengın ogluna ötv ındırımlı arac aldı jeep gıbı bırsey
daha sonra kendısı bastonla otobusle gezıyordu...yanı arabaya bınmedı bıle

rahatlıkla yuzde 90 rapor alıp ayrıca ötv sız aracta alınabılıyor

bıde yuzde 80 raporlu..2 kısının basından ve ayaklarından tutup tasıdıgı kısılere ötv sız arac vermıyorlar..fakır olsada gıtsın dılensın taksı tutsun dıye umursamıyorlar sanırım

Tekerlekli Sandalye