Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan ÖMSS açıklaması

gülümse_hayata

Üye
Üye
Diyanet, Din Hizmetleri Sınıfındaki anılan özürlü kadrolara yerleşmek isteyenlerle ilgili açıklama yaptı.

“Vaizlik, Kur’an Kursu Öğreticiliği, İmam-Hatiplik Ve Müezzin-Kayyımlık Kadrolarına Atama Ve Bu Kadroların Kariyer Basamaklarında Yükselme Yönetmeliği” uyarınca, Başkanlığımız Din Hizmetleri Sınıfı Kur’an kursu öğreticisi, imam-hatip ve müezzin-kayyım kadrolarına ilk defa açıktan ve naklen atanacaklarda yeterlik şartı aranmaktadır.

“Özürlülerin Devlet Memurluğuna Alınma Şartları ile Yapılacak Merkezi Sınav ve Kura Usulü Hakkında Yönetmelik” hükümlerince Başkanlığımız Din Hizmetleri Sınıfındaki anılan kadrolara yerleşmek isteyenlerin de yeterliğe sahip olmaları gerekmektedir.

Başkanlığımızca 2013 yılında yapılacak olan yeterlik sınavı başvuruları 25.02.2013 tarihinde sona erecektir. Bu sebeple özürlü kapsamında Başkanlığımız söz konusu kadrolarına atanmak isteyen adaylardan süresi dolmamış yeterliğe sahip olmayanların söz konusu yeterlik sınavına katılarak başarılı olmaları gerekmektedir.

İlgililere duyurulur.

D.İ.B.İNSAN KAYNAKLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

mavikan985

Üye
Üye
hala ianıyormusunuz bu sınavların adil olduğunu...sınav üstüne sınava tabi tutuyorlar ...ey HALK uyan artık uyannnnn.....

derderbo

Üye
Üye
Diyanet işleri başkanlığının böyle bir duyuruyu yapmasına kendi göörüşüm olarak olumlu buluyorum.
Nedeni;İmamhatip lisesi ve ilahiyat mezunları ömss den tercihte bulunacaklara yeterliklik sıavına başvurmaya teşvik ederek tercihlerden sonrada aldıkları yeterlilik belgelerini kabul edebilir.Sadece kendi öngörümdür.

hatac

Üye
Bu Ömss ile tekerlekli sandalyedekilere iş vermezler herhalde, ben şimdi tercih yapacağım ama hiç umudum yok durumu iyi olanları kayırırlar diye düşünüyorum

derderbo

Üye
Üye
Bu Ömss ile tekerlekli sandalyedekilere iş vermezler herhalde, ben şimdi tercih yapacağım ama hiç umudum yok durumu iyi olanları kayırırlar diye düşünüyorum

Böyle düşünmen senin için büyük bir hata olur.tercihlerini yap puanın atanmana yeterse ve atanırsan kimse işini elinden alamaz

kelebek78

Üye
Üye
(LÜTFEN CEVAP) arkadaşlar kafama ciddi takılan şeyler var ben sağ kol engelli bayanım diyanete atandım ama tesettürlü biri deyilim atandığım yer biraz kapalı olmamı ister gibi işarette bulundu ne yapayım bu işler zorlamı. mesela atandığım için işini kaybetme işte kapan çıkınca açıl kapanmazsan kafayı bide sana takarlar bide kadrondan olursun işini kaybedersin .iki sene dişini sık .iki seneni doldur kadrolu ol tayinini al gibi bir sürü şey (oraya başlamadan başka yere tayin alabilirmiyim) allah aşkına aklı başında bir akıl verin ne olur bana birde hiç sigortam yok ne zaman emekli olurum tşkler

derderbo

Üye
Üye
Kelebek 78;Yok öyle birşey herşeyden nem kapmaya başlamayın.En rahat edeceğiniz kurumların başında gelir diyanet,öyle biuygulamanın içine gireceklerini aklına bile getirme.

kelebek78

Üye
Üye
arkadaşlar ne zaman iş başı yaparız bilgisi olan paylaşsın lütfen

dayday

Üye
Üye
bilen varsa yardım cı olursa sevinirim

bana kurayla diyanet işleri çıktı evraklarım vereli 20gün oldu bir ses yok bilen var

derderbo

Üye
Üye
Merak etmeyin artık göreve başlamanıza az kaldı.Sizi çağıracaklar

kelebek78

Üye
Üye
bi sorun yok dimi kura ile atandık hala çağrılmadık

Tekerlekli Sandalye